Częste pytania- Fotografia Ślubna
Zestawienie najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi
Trzy zdjęcia ślubne z wesel

Mój styl jest bardzo prosty, ale uważam, że zdjęcia ślubne powinny mówić głośno – o tym, kim jesteś jako człowiek wewnętrznie, jakie masz serce, jakie masz nastawienie do par ślubnych, a także wszystko o subtelnych niuansach naszego codziennego życia. Na każdym ślubie, staram się tworzyć wyjątkowe fotografie ślubne, które podkreślą relacje pomiędzy małżonkami, bo to właśnie w tym dniu powstaje i rodzi się nowa rodzina. Moim celem jest dostarczenie Wam opartej na dokumentacji fotograficznej, realnej ilustracji Waszego pięknego ślubu z minimalnym użyciem wskazówek lub poz. Nie jest moją intencją po prostu „robienie ładnych zdjęć”, ale naprawdę robienie zdjęć, które uchwycą związek między dwojgiem zakochanych ludzi.

Przed Ślubem

Często zadawane pytania dotyczą: cen fotografii ślubnej, kosztów podróży na ślub, terminów dostawy zdjęć ślubnych, albumów ślubnych oraz innych szczegółów dotyczących ślubu. Dlatego właśnie zdecydowałem się aby specjalnie dla Was stworzyć poniższe zestawienie najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Mam nadzieję, że te udzielone tutaj odpowiedzi będą Wam pomocne! Nie wahajcie się skontaktować ze mną, jeśli tylko macie jakieś pytania, na które nie znaleźliście tutaj informacji. Czekam na Was niecierpliwością!

Jakie są Twoje ceny?

Rozumiem, że interesują Was informacje o cenach za ślub bez wcześniejszego zadania pytania i dostarczenia mi niezbędnych wiadomości. Moje stawki i pakiety nie są wymienione do publicznego wglądu na mojej stronie internetowej – Fotograf Ślubny Wrocław Daniel Tarka – z różnych powodów. Po pierwsze stawki za pakiety różnią się w zależności od lokalizacji. Śluby za granicą wymagają większych nakładów na podróż, które nie są wliczone w lokalną stawkę za ślub. Tworzę również niestandardowe pakiety na zamówienie dla wielu klientów, którzy proszą o naniesienie niewielkiej zamiany w podstawowym pakiecie. Dlatego właśnie, jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów dotyczących moich cen na swój ślub, po prostu wyślij mi e-mail, a otrzymasz ode mnie niezwłocznie wszystkie potrzebne informacje! Obiecuję odpowiedzieć JAK NAJSZYBCIEJ i już nie mogę się doczekać rozmowy i spotkania z Wami!

Czy pracujesz z drugim fotografem?

Czasem tak, a czasem nie. Już wyjaśniam Wam wszystko! Jako początkujący fotograf ślubny we Wrocławiu, spędziłem pięć lat fotografując śluby jako fotograf solowy, ale już od pewnego czasu zatrudniam niezwykle utalentowanego współpracownika do studia. Jest to wspaniała alternatywa i pomoc w dniu ślubu, kiedy dzień wymaga drugiego punktu obserwacyjnego i pomocy podczas choćby ceremonii ślubnej, czy też zdjęć formalnych z całą rodziną i przyjaciółmi. W wielu przypadkach dzień pracy może być w pełni pokryty przeze mnie i mojego asystenta (który w miarę potrzeby robi zdjęcia w wybranym momencie, nie cały czas) i dlatego właśnie w tedy drugi fotograf nie jest tak bardzo potrzebny. Niektóre śluby mają wiele ruchomych punktów w ciągu całego dnia ślubnego, wymagających znalezienia się w dwóch miejscach o tej samej porze, dlatego w takich momentach sugeruję skorzystanie z usług dodatkowego fotografa. Właśnie dlatego posiadam specjalny pakiet z drugim fotografem. Pamiętajcie! Zawsze możecie wybrać pakiet z jednym fotografem lub z dwoma fotografami na Swój ślub!

Czy możesz nam wyjaśnić różnicę między twoim asystentem a drugim fotografem?

Mój asystent jest przy mnie przeważnie na każdym ślubie, który fotografuję. Dzięki temu rejestrujemy dodatkowe pole wydarzeń w ciągu dnia, poza oczywiście moim. Jego pomoc jest najbardziej widoczna podczas ceremonii ślubnej w kościele lub na zewnątrz (pozostaje w tedy z tyłu z Wami, zanim zejdziecie do ołtarza podczas gdy ja fotografuje Was z przodu od ołtarza, itp.) oraz podczas zdjęć formalnych. Czasami pomaga także utrzymać porządek dnia ale głównie jego zadaniem jest pomagać mi abym udokumentował wszystko co jest najważniejsze dla Was w tym wyjątkowym dla Was dniu ślubnym.

Jeśli potrzebujecie całkowicie dedykowanego dla siebie dodatkowego fotografa na wesele o wyjątkowo dużej liczbie gości (ponad 400-500 gości) lub bardzo skomplikowanej logistyce (różne części dnia dzieją się jednocześnie w zupełnie innych lokalizacjach) możecie zawsze zdecydować się na pakiet z drugim fotografem.

Pamiętajcie, mój asystent nie jest drugim fotografem na ślub, jest to osoba która pomaga mi abyście finalnie byli zadowoleni ze swoich zdjęć.

Czy edytujesz wszystkie nasze zdjęcia?

Tak! Jako jeden z nielicznych fotografów ślubnych we Wrocławiu i w Polsce, każde przekazane przeze mnie Wam zdjęcie ślubne traktuję indywidualnie co oznacza, że każdorazowo jest ono ręcznie edytowane i wywołane elektronicznie z elektronicznego negatywu (RAW), pojedynczo, bez wyjątków! np. masowego programowego generowania zmian. To właśnie Wasze fotografie ślubne są tak wyjątkowe i niepowtarzalne.

Gdzie mieszkasz i jak daleko możesz się wybrać na nasz ślub?

Nigdy byście nie pomyśleli, że na takie pytanie można odpowiadać tak dużo? Mieszkam we Wrocławiu a w ciągu tygodnia bywam również czasami na sesjach zdjęciowych w Warszawie, w weekendy natomiast pracuje jako Fotograf Ślubny z Wrocławia Daniel Tarka. Skomplikowane? Może troszkę! Byłem na całym świecie, fotografując wesela, w całej Europie: Czechy, Hiszpania, Wielka Brytania i w  wielu innych miejscach. Jestem specjalistą ślubnym, z mnóstwem częstych przelotów i zdolnością zasypiania prawie na stojąco. Zapewniam Was, że jeśli tylko zlecicie mi wzięcie udziału w Waszym ślubie i wykupicie podróż do Was, zatrudnicie kogoś bardzo doświadczonego w podróżowaniu, dojadę i przylecę do Was w każde miejsce na ziemi. Podróż do Was jest bardzo prosta – jeśli potrzebne będą bilety lotnicze, hotel i wypożyczenie samochodu,  wszystko to wliczone zostaje do kosztów Waszej usługi, a o resztę się już nie martwicie, jestem z Wami na miejscu.

Czy świadczysz również usługi wideo?

Jesteśmy fotografami i nie zapewniamy usług wideo. Jeśli szukasz utalentowanego kamerzysty na swój ślub lub wydarzenie, mogę polecić znakomitych ludzi którzy z całą pewnością, jeśli tylko maja wolne terminy zaopiekują się Wami w 100%!

Czy masz asystenta?

Tak, oczywiście. Fotografuję prawie każdy ślub z asystentem! Asystent nie jest tym samym, co drugi fotograf; asystent jest po to, by służyć  mi pomocą w wielu sytuacjach podczas Waszego ślubu. Mój asystent robi wszystko, od podtrzymywania światła, aby oświetlić Wasz pierwszy taniec, do pomocy w zorganizowaniu rodziny w czasie portretów rodzinnych i zdjęć formalnych. Mój asystent jest zachwycający, zabawny, bardzo utalentowany. Nie trzeba dodawać, że idealnie pasuje do mnie!

Chcemy zrobić zdjęcia ślubne w super ciekawej lokalizacji w dniu naszego ślubu. Czy orientujesz się, czy potrzebujemy pozwolenia?

Chciałbym Wam w tym pomóc, ale w takich sytuacjach pamiętajcie, że pozwolenie musi uzyskać klient, a nie fotograf ślubny. Jeśli macie pytania dotyczące lokalizacji ślubnych i plenerów ślubnych, dajcie mi znać, a pomogę Wam ustalić, czy potrzebne jest zezwolenie na fotografowanie. Chciałbym uniknąć sytuacji w której robiąc zdjęcia w miejscu, w którym wymagane jest zezwolenie zostaniemy poproszeni o odejście. Nie chcę, żeby nam się to przydarzyło!

Ile czasu podczas wesela powinniśmy zarezerwować na zdjęcia z rodziną i gośćmi?

Zdjęcia formalne z rodziną, zajmują w dniu ślubu z reguły 15-25 minut. Wszystko zależy od ilości osób, z którymi chcecie mieć takie pamiątkowe ujęcia. Najlepszym momentem na zrobienie takich zdjęć jest jak najwcześniejsza pora, zwykle zaraz po ceremonii ślubnej.

Czy niektóre z naszych zdjęć mogą być dostarczane zarówno w kolorze czarno-białym, jak i kolorowym?

Mogą! Niektóre zdjęcia ślubne są przeze mnie dostarczane w opcji czarno-białe i w kolorze! W ten sposób możesz wybrać jeden z dwóch który Ci się najbardziej podoba!

Ile czasu zajmuje na otrzymanie naszych produktów i zdjęć?

Wasze prywatne galerie online zostaną opublikowane w ciągu sześciu tygodni od daty ślubu lub pleneru ślubnego, i także w tedy otrzymacie prywatny dostęp do ściągnięcia wszystkich Waszych fotografii ślubnych na Wasz dysk twardy. W tym momencie możecie zaznaczyć swoje ulubione zdjęcia za pomocą serduszka w galerii ślubnej, dzięki czemu będę wiedzieć, które z nich maja znaleźć się w Waszym albumie ślubnym oraz które mają zostać wydrukowane. Po ostatecznym zatwierdzeniu projektu albumu wszystko będzie gotowe do dostarczenia w ciągu 90 dni od Waszego pleneru ślubnego lub dnia ślubu.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się stracić materiał ze ślubu przed oddaniem?

Absolutnie nie. Dysponuję min. dwoma aparatami pełno klatkowymi, kilkoma zapasowymi dyskami oraz kompletem kart pamięci, dlatego materiał z Waszego ślubu czekając na elektroniczne wywołanie jest zawsze bezpieczny! Co najmniej jedną kopię trzymam także w chmurze, możecie spać spokojnie.

Czy nasze pliki cyfrowe mają znak wodny lub twoje logo?

Nie, żadne dostarczane Wam pliki nie posiadają znaków szczególnych w postaci np. mojego znaku firmowego.

Ile zdjęć otrzymamy?

Liczba zrobionych zdjęć zależy od wielu rzeczy – liczby gości, godzin pracy, rodzajów wydarzeń i tak dalej. Średnio z pełnego dnia otrzymuję zbiór około 650 zdjęć, ale te liczby mogą się różnić w zależności od dnia ślubnego w którym biorę udział. Jeśli masz pytania dotyczące ilości zdjęć, powiedz mi więcej o Waszych planach! To bardzo pomaga! Zapraszam do kontaktu!

Czy możemy zatrzymać negatywy?

Udostępniam tylko wybrane, edytowane pliki cyfrowe o wysokiej rozdzielczości (cyfrowy odpowiednik negatywów) w formacie jpg. Zachowuję pełne prawa autorskie do zdjęć i prawo do ich wykorzystywania w celach promocyjnych, konkursowych, profesjonalnych i tak dalej.

Czy otrzymamy prawa autorskie do zdjęć?

Prawa autorskie to zagadnienie o które często jestem pytany.  Wielu fotografów zawiera w treści swoich umów zapisy o prawach autorskich, co zwykle oznacza wydanie zgody na to aby twoje obrazy zostały wydrukowane przez ciebie lub dowolne laboratorium fotograficzne, na które się zdecydujesz. Pamiętaj, że to nie to samo, co uzyskanie praw autorskich! Prawa autorskie oznaczają po prostu, że jestem twórcą obrazów i „posiadam” prawa autorskie. Sprzedanie lub uzyskanie „praw autorskich” nie jest możliwe, ale będziesz mógł drukować i udostępniać swoje zdjęcia tak, jak tylko chcesz!

Czy otrzymamy nieprzetworzone, nieedytowane pliki?

Surowe, nieedytowane pliki nie są dostępne do oglądania lub zakupu. To tak, jakby poprosić dostawcę posiłku, aby podał ci resztki składników, które zostały użyte do przygotowania obiadu! Wszystkie wybrane zdjęcia do edycji i ostatecznej dostawy w pełni odzwierciedlają moje bardzo wysokie standardy. Zapewniam Was, że wszystkie pozostałe zdjęcia, które nie zostały Wam dostarczone, nie nadają się do udostępniania publicznego, dlatego zostały odrzucone!

Czy możemy zobaczyć wszystkie odrzucone zdjęcia które nie zostały nam dostarczone”?

Dostarczone Wam zdjęcia ślubne przechodzą każdorazowo wymaganą luźną edycję i nie dostarcza ich dalej jeśli np. w kadrze lampa nie wypaliła, ktoś przeszedł przed obiektywem zasłaniając całościowo kadr. Wszystko co nie jest zduplikowane zostanie Wam dostarczone, natomiast wszystkie nie wybrane zdjęcia nie są archiwizowane i nie ma takiej możliwości aby były dostępne.

Co jeśli chcemy zamówić dodatkowe odbitki? Jak to działa?

Zawsze istnieje możliwość aby zamówić dodatkowe odbitki. Posiadam podpisane umowy z profesjonalnymi firmami i Laboratoriami fotograficznymi specjalizującymi się ‘stricte’ w obsłudze fotografów, dlatego gwarantuje Wam, że każda odbitka będzie w 100% zgodna z tym co widzę na ekranie bez naleciałości w postaci żółtych lub czerwonych plam. Zamawiając u mnie macie 100% pewność, że otrzymacie to co widać na ekranie. Pracuję na profesjonalnym i w pełni skalibrowanym  sprzęcie graficznym.

Jak działa proces projektowania albumu?

Mój album ślubny jest jednym z moich najcenniejszych produktów i jestem bardzo podekscytowany możliwością tworzenia tak wspaniałych albumów ślubnych dla moich klientów ślubnych. To namacalny, piękny i realny zapis z Waszego wspólnego dnia, w którym wasze życie zaczęło się od założenia rodziny. Obiecuję Wam, że cały proces jest bardzo prosty i nieskomplikowany.  Uwzględniam oczywiście także, jeśli tylko to sobie życzysz, Twój projekt albumu podczas zaznaczenia plików cyfrowych w galerii online. Gdy już obejrzysz swój projekt albumu, porozmawiamy o jego szczegółach na WhatsApp,  Skype lub spotkamy się osobiście aby zatwierdzić  projekt.

Jak będzie wyglądał mój album po jego ukończeniu?  

Dzięki nowym, nowoczesnym albumom, które projektuję, zdjęcia są drukowane bezpośrednio na stronach fotograficznych, podobnie jak w książkach i foto albumach, które można kupić w księgarni. Staram się, aby projekty były zawsze czyste i klasyczne, tworząc książkę, lub foto album, która będzie pamiątką dla Waszych przyszłych pokoleń.

Jak wygląda gotowy produkt?

Zdjęcia oddaję w formie cyfrowej na pendrive. Każde zdjęcie jest przeze mnie korygowane (kolor, kadrowanie, delikatny retusz). Istnieje także możliwość zakupu dodatkowych albumów dla Waszych rodziców oraz całej rodziny. Zdjęcia do albumu są wywoływane w białych ramkach na papierze Kodak (mat, jedwab). Każdy ślub zasługuje na wyjątkową oprawę, dlatego decydując się na Mnie macie 100% pewność, że otrzymacie wyjątkowy i spersonalizowany produkt.

Co to jest „galeria online”, o której wspominasz w swoich kolekcjach?

Galeria online to prywatne miejsce na dysku dostępne online, chronione hasłem (PIN), na którym wszystkie Wasze zdjęcia ślubne będą dostępne do oglądania i ściągania na dysk. Wy, Wasza rodzina i przyjaciele będziecie mogli je obejrzeć w każdej chwili i o każdej porze dnia. Wszystko, co musicie zrobić, to podać hasło każdemu, kto chce mieć możliwość przeglądania Waszych zdjęć. Jest to również sposób, w jaki dostarczam Wam pliki cyfrowe z Waszego ślubu.

Chcemy, aby wszystko zostało udokumentowane! Czy możemy mieć więcej zdjęć?

Musicie zrozumieć, że wszystkie galerie ślubne różnią się w zależności od wielu różnych rzeczy. Długości dnia ślubnego, liczby gości, liczby wydarzeń w ciągu dnia, itp. Każdy ślub jest inny,  do każdego podchodzę z moimi najlepszymi umiejętnościami w ten sam sposób – ale ponieważ każdy z nich jest inny, każdy z nich dostarczy inną liczbę ostatecznych zdjęć ślubnych. Jeśli obawiasz się, że zdjęć będzie za mało, zawsze możesz wybrać pakiet z drugim fotografem lub nawet poprosić o trzeciego fotografa!

Czy oferujesz sesje narzeczeńską?

Tak! Po prostu uwielbiam sesje zaręczynowe! Proszę abyście wzięli to pod uwagę, że większość sesji narzeczeńskich musi odbyć się w ciągu tygodnia z powodu napiętego harmonogramu ślubnego. Sesje są fotografowane we Wrocławiu lub w jego okolicach lub w dowolnie wybranym do tego przez Was miejscu w Polsce lub za granicą. Sesje zwykle zaczynają się o godzinie 15:00 w miesiącach zimowych i o 16:30 lub 17 w miesiącach letnich. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące sesji zaręczynowej, nie wahaj się ze mną skontaktować już teraz!

Mój styl w fotografii ślubnej

Mam nadzieję, że te częste pytania o styl pomogą wyjaśnić Wam moje podejście do pracy w dniu Waszego ślubu. Widzieliście pewnie moje portfolio, dlatego uważam że już teraz powinniście wiedzieć czego możecie się spodziewać po mojej pracy. Jeśli macie więcej pytań na temat mojego stylu w fotografii, nie wahajcie się zapytać.

Jak opisałbyś swój styl fotografii??

Podchodzę do ślubów trochę w dziennikarskim stylu z dodatkiem lekkiego pozwolenia sobie na ukierunkowywanie moich klientów i wskazywanie im tego co jest dla nich najlepsze podczas tego wyjątkowego dla nich dnia. Prawdziwemu fotografowi ślubnemu płacicie nie za to, aby wałęsał się bezowocnie między krzesłami i ławkami dokumentując w sposób surowy wszystko jak leci, bez względu na to, czy Panna młoda będzie miała przez to podwójny podbródek na zdjęciu grupowym albo ojciec Pana młodego nie naturalnie wielki i wyeksponowany brzuch ale za to aby pokazał Wasz dzień w sposób najpiękniejszy jak tylko to możliwe. Dlatego istotne jest to aby fotograf ślubny wiedział gdzie i jak ustawić ludzi aby np. na zdjęciu formalnym nie wyglądali nieatrakcyjnie. Aby umiał rozpoznać  światło dobre od złego, miejsce dobre od złego , tło dobre od złego i co najważniejsze nie bał się tej umiejętności wykorzystać kiedy nadejdzie odpowiedni do tego moment.

Nie uważam, że fotografia ślubną powinna być ograniczona przez „rodzaj lub gatunek”. Mimo tego, że jestem bardzo dyskretny podczas tworzenia reportażu ślubnego z tego właśnie dnia, wierzę, że jest czas i miejsce na wspaniałe, swobodne ustawienie się młodej pary razem i wspólnie podczas odpowiednich do tego chwil.

Zawsze na każdym ślubie przykładam ogromny nacisk na to aby uwiecznić wszystkie szczegóły z dnia ślubu; od ciasta do butów. Moje zdjęcia gości na weselu są prawie w 100% dziennikarskie. Zależy mi na tym aby uchwycić ich, śmiejących się, tańczących, pijących i świetnie się bawiących.

Czy robisz zdjęcia rodzinne?

Oczywiście. Wierzę bardzo w rodzinne zdjęcia grupowe, ponieważ uwieczniają one Waszą wspólna historię z całą rodziną w ważnym dla Was momencie. Kilka tygodni przed twoim ślubem zadam Ci na spotkaniu lub wyślę elektronicznie prośbę o odpowiedź na kilka pytań obejmujących szczegóły z Waszego dnia, wśród których znajda się także pytania odnoście zdjęć grupowych z rodziną i najbliższymi – są to grupowe zdjęcia rodzinne, które tradycyjnie fotografuję na każdym ślubie.

Szczegóły biznesowe i rozliczenia z klientem

Często otrzymuję pytania dotyczące biznesowej strony współpracy ze mną jako fotografem ślubnym. Ta sekcja zawiera wszystkie te pytania, od sprzętu jakim się posługuję po jedzenie! Jak zawsze, jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat czegokolwiek, nie wahaj się ze mną skontaktować.

Z jakiego sprzętu korzystasz?

Używam najwyższej klasy profesjonalnego sprzętu firmy Nikon i wielu jego kopii zapasowych niezbędnych w razie ewentualnych problemów mogących wystąpić podczas wydarzenia ślubnego. Osobiście uwielbiam sprzęt fotograficzny i doceniam to że dzięki temu mogę uwieczniać Wasz ślub w sposób o jakim nigdy nie marzyłem.

Jak długo pracujesz jako fotograf?        

Pracuję w branży od 2009 roku i sfotografowałem wiele ślubów zarówno w Polsce jak i za granicą. Zaczynając od plaż, poprzez kościoły, zbocza gór, podczas deszczu, huraganu, nic nie było w stanie mnie zatrzymać. Zawsze jestem bardzo zaszczycony tym, że to właśnie mnie wybraliście do dokumentacji Waszego ślubu i bardzo poważnie podchodzę do tej odpowiedzialności.

Czy posiadasz pozwolenie Kurii na robienie zdjęć w czasie Mszy.

TAK.

Czy możesz zatrzymać dla nas termin?

Bardzo mi przykro, ale nie mogę zatrzymać dla Was daty. Aby być sprawiedliwym wobec wszystkich, nie mogę „trzymać” daty bez stałego honorarium i podpisanej umowy. Akceptuję rezerwacje na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Jaki jest twój harmonogram płatności?

Podstawa i gwarancją rezerwacji terminu jest wpłacenie zadatku w wysokości 25% oraz podpisanie umowy. Następny termin płatności to tydzień przed Waszym ślubem albo ostatecznie dzień Waszego ślubu, w którym to najpóźniej dokonujecie całkowitego rozliczenia ze mną.

Jeśli musimy anulować swój ślub, to czy zadatek zostanie zwrócony?

Niestety ale wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi. Chociaż przyznam się szczerze że i tak każdy przypadek jest traktowany indywidualnie i nie traktuje tego jako reguły. Wiadomo przecież, że jesteśmy tylko ludźmi.

Przypadki losowe, co jeśli umrzesz?

Jeśli tak się stanie to mogę Wam zagwarantować, że na pewno nie pojawie się na Waszym ślubie – co oczywiście będzie bardzo smutne. Jednakże, jako Firma Fotograf Ślubny Daniel Tarka, współpracuję z wieloma fotografami, którzy zaopiekują się Wami i dostarczą zamówiony produkt.

No dobra, może jeśli nie umrzesz ale będziesz chory?

Przez prawie dekadę nigdy nie przegapiłem ślubu z jakiegokolwiek powodu. Wiedz, że bardzo poważnie podchodzę do odpowiedzialności za uchwycenie momentów z Waszego, dlatego nie ma takiej możliwości abym nie pojawił się na Waszym ślubie.

Gdyby jednak tak się stało, znaleźlibyśmy Wam fotografa ślubnego zastępczego na tym samym poziomie umiejętności, który ja posiadam.

Kiedy powinniśmy zarezerwować nasz ślub?

JAK NAJSZYBCIEJ. Większość moich zleceń generuje się w ciągu roku od daty ślubu. Łatwo jest przewidzieć, jakie weekendy będą popularne, ale nie zawsze łatwo jest przewidzieć, kiedy te weekendy będą się rezerwować!

Czy oferujesz zniżki na śluby poza sezonem lub w inny dzień niż sobota?

Czasami rabaty są dostępne, ale są oparte głównie na porach roku, moim harmonogramie podróży i dostępności. Jeśli macie obawy dotyczące swoich potrzeb budżetowych, skontaktujcie się ze mną i daj mi znać.

Czy wymagasz dostępności posiłków podczas ślubu?

Byłoby to naprawdę miło, gdybyście ujęli nas w części obiadowej, ale pamiętajcie że nie jest to wymóg kontraktowy. Karmienie nas sprawia, że czujemy się silni, żywi i dalecy od zemdlenia.

Generalnie wolę być karmiony, kiedy karmi się wszystkich (obiad), ponieważ kiedy jesz, nie jesteś zbyt fotogeniczny, dlatego w tedy mogę skorzystać z przerwy.  Ale kiedy już skończycie, ja też chcę być gotowy, aby kontynuować dalszą przygodę podczas Waszego ślubu.

Zawsze przywozimy własne jedzenie i wodę na śluby, ale gorący posiłek jest zawsze miłym przysmakiem podczas długiego dnia pracy!

Czy nasza rodzina i znajomi mogą robić zdjęcia aparatem?

Oczywiście, że mogą i nie przeszkadza mi to w najmniejszym stopniu! Poproszę, tylko abyście pamiętali i poprosili najbliższych o to, że wszystko czego przez nich nie uchwycę na Waszym ślubie dotknie bezpośrednio Was a nie ich, dlatego najlepiej będzie jak zawsze kątem oka zwrócą uwagę na mnie czy przypadkiem nie stoją na przeciwko mnie zasłaniając mi najważniejsze osoby na tym przyjęciu.

Dla fotografów

Witam wszystkich fotografów ślubnych i nie tylko. Sporządziłem listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących mojej pracy, sprzętu, sprzedawców, oraz dostawców, które pomogą ci w twojej własnej fotografii ślubnej.

Czy szkolisz innych fotografów lub prowadzisz warsztaty?

Tak, oczywiście, udzielam prywatnych lekcji z dziedziny fotografii ślubnej a także fotografii portretowej. Dodatkowo sam biorę udział razem ze znajomymi fotografami w wielu przydatnych spotkaniach oraz konkursach fotograficznych, automatycznie podnosząc swoje umiejętności fotograficzne.

Czy masz partnerów reklamowych lub sponsorów??

Nie mam żadnych sponsorów. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że mogę współpracować z kilkoma wyjątkowymi firmami i osobami z branży fotografii ślubnej, ale nie jestem sponsorowany ani nie jestem partnerem, ani nie mam żadnych płatnych zobowiązań ze strony firm reklamujących produkty fotograficzne.

Czy mogę zobaczyć jak pracujesz na ślubie?

Całkowicie to rozumiem, ale niestety nie pozwalam nikomu po prostu przyjść i patrzeć, jak pracuję. Mam pełnoetatowego asystenta, który pomaga mi na ślubach. Wierzę, że każde wesele wymaga 100% szacunku i poświęcenia uwagi dla ludzi którzy mnie zatrudnili, dlatego dodatkowa osoba absorbująca uwagę podczas mojej pracy nie leży w najlepszym interesie mojego klienta.

Będę niedługo we Wrocławiu!  Czy masz chwile czasu aby napić się ze mną kawy?

Niestety ale jest to mało prawdopodobne. Uwielbiam poznawać nowych fotografów, ale mój harmonogram często nawet nie pozwala na przerwy kawowe!

Czy potrzebujesz kogoś do pracy lub pomocy?

Wszystkie oferty pracy, jeśli tylko są wymagane, są zawsze dostępne na mojej stronie w zakładce praca.

Czy naprawdę lubisz śluby? Dlaczego?

Uwielbiam śluby, ponieważ atmosfera na nich panująca jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i nigdzie indziej spotykana. Uwielbiam obserwować te wyjątkowe momenty,  obserwować jak z minuty na minutę atmosfera się zmienia, ta trzyaktowa struktura dnia ślubu jest poza operą nigdzie indziej spotykana i tak czarująca. Kocham śluby. Szczerze.

Czy masz jakieś hobby poza światem ślubnym?

Oczywiście że mam! Jestem ogromnie nienasyconym czytelnikiem, przeglądającym książkę po książce (często zamiast spać). Uwielbiam jazdę na rowerze i lubię biegać o poranku dnia. Kocham podróżować i gotować (ale) dla innych. Mam dwie szalone papugi. O reszcie nie powiem teraz i zostawię to na moment naszego spotkania.