Plener Ślubny we Wrocławiu?

Dziś sezon ślubny trwa praktycznie już cały rok. Plener ślubny we Wrocławiu to ważna część naszego spotkania. Ślub to bez wątpienia niezwykle istotne wydarzenie w życiu każdego z nas. Nasze pamiątki w postaci zdjęć weselnych w albumach ślubnych będziemy przechowywać przez całe pokolenia. Dlatego warto aby nasze zdjęcia ślubne powstały na bazie profesjonalnej sesji ślubnej w plenerze, w miejscach jakie sami wybierzemy lub zdamy się na kogoś kto się na tym dobrze zna. Dopiero w tedy nasz reportaż ślubny, zdjęcia z sesji narzeczeńskiej oraz plener ślubny będą tworzyć całość z której będziemy w pełni zadowoleni.

Jako fotograf ślubny z Wrocławia, zawsze na początku pozostawiam Państwu młodym wybór miejsca do naszego spotkania w plenerze. Jeśli nie są zdecydowani albo po prostu nie wiedzą gdzie będzie najlepsze dla nich miejsce, wkraczam osobiście aby im w tym pomóc.

Jak myślicie, które miejsca w naszym mieście będą najlepsze do tego rodzaju sesji plenerowej i zdjęć ślubnych? Zapraszam poniżej do krótkiej listy, oto przedstawiam ciekawe miejsca na sesję plenerową we Wrocławiu.

Galeria Wroclavia i tereny obok

Galeria stanowi wspaniałą okazję do tego aby wykorzystać jej wyjątkowy kształt z zewnątrz oraz poszczególne wejścia do budynku, które znajdziemy od każdej strony ulicy. Piękne zdjęcia ślubne uchwycimy tuż po zachodzie słońca, kiedy nie jest jeszcze za ciemno na ulicy ani już za jasno. Iluminacje z zewnątrz jak i wewnątrz galerii to również wspaniałe możliwości do wykorzystania w fotografii ślubnej i sesji plenerowej z parą młodą.

Pałac Leipzigera

Chyba najbardziej ciekawa część to klatka schodowa gdzie ze zrobieniem pomysłowych zdjęć ślubnych nie powinno być problemu. Specyficzna stylistyka ale z odrobiną pomysłowości można przeżyć ciekawą ślubną sesję plenerową. Obecnie należy pytać wcześniej o dostęp.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego (koło hali)

Usytuowany niedaleko Hali Targowej stanowi część Promenady Staromiejskiej i biegnie wzdłuż brzegu Odry. To świetna lokalizacja na sesje zdjęciową oraz wspaniałe miejsce na odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu. 

Las Mokrzański (wspaniałe miejsce)

To największy kompleks leśny w granicach administracyjnych Wrocławia. Miejsce jak każde zalesione tereny wspaniale nadaje się na ślubną sesje plenerową lub sesje narzeczeńską. Obiekt jest dostępny przez cały rok!

Dworzec Główny PKP

Zdecydowanie jedno z miejsc jakie warto odwiedzić podczas robienia zdjęć ślubnych. Niech nikogo nie zdziwi to, że wybrałem dworzec, ponieważ przeszedł on wiele zmian i na dzień dzisiejszy to wspaniałe miejsce do naszego wykorzystania na sesje plenerową lub zdjęcia ślubne z parą młoda.

Teatr Muzyczny Capitol

Praktycznie centrum miasta. Sam Capitol jest dość popularnym miejscem wśród wrocławian ale to nie powinno w niczym nam przeszkodzić podczas wykonywania zdjęć ślubnych oraz sesji plenerowej z państwem młodym. Jako fotograf ślubny z Wrocławia często sam wykorzystuje momenty kiedy w kadrze mogę uchwycić ruch poszczególnych ludzi kiedy nie ma innej możliwości aby ich ominąć. Dodaje to tylko dramatyczności ujęciu i w niczym nie przeszkadza w końcowym efekcie.

Narodowe Forum Muzyki

Kolejne wspaniałe miejsce do zaznaczenia na mapie we Wrocławiu, gotowe na sesje narzeczeńską, sesje plenerową oraz zdjęcia ślubne lub inne sesje zdjęciowe. To właśnie Budynek stanowi ciekawe tło do zdjęć, a także jego okolice gdzie można zobaczyć kilka  wyjątkowych lokalizacji.

Dzielnica Czterech Wyznań

Okolice Synagogi Pod Białym Bocianem przy ulicy Pawła Włodkowica 7, to wiele restauracji i pubów a także wspaniałe klimatyczne podwórka. Tego miejsca nie po prostu nie warto sobie odpuszczać, kto był i widział ten wie o czym piszę.

Skwer przy Moście Grunwaldzkim i Plac Grunwaldzki

Kampus Politechniki Wrocławskiej oraz Biblioteki Uniwersyteckiej znajdziecie nie daleko. Linie w postaci barier odgradzających nas od rzeki tworzą wraz z mostem w tle wspaniałe miejsce do zdjęć ślubnych. Są tam fontanny, ławki, trochę zieleni. Sam most to wspaniała okazja do uchwycenia na zdjęciach ślubnych ruchu a zarazem spokoju pary młodej. Sesja plenerowa w tym miejscu to gwarancja udanych zdjęć.

Zajezdnie tramwajowe i tramwaje zabytkowe

Dla chcącego nic trudnego. Wystarczy wynająć na godzinę tramwaj zabytkowy i zrobić w nim wspaniałe zdjęcia ślubne. Nie zapomniane wrażenia z sesji plenerowej gwarantowane! Sama zajezdnia to również niezliczona możliwość uchwycenia niepowtarzalnych zdjęć ślubnych.

Restauracje, kawiarnie i cukiernie

Jeśli tylko klienci chcą, można zawsze zatrzymać się w kawiarniach wrocławskich, czy to na rynku czy w innym wyjątkowym do tego miejscu. Pamiętać należy tylko o tym, że w porze obiadowej może tam być trochę tłoczno ale z doświadczenia wiem, że i z tym można sobie poradzić i nawet to wykorzystać aby ślubna sesja plenerowa i zdjęcia ślubne jakie zrobimy były znakomitą pamiątką dla państwa młodych.

Plac Czysty

To wyjątkowe miejsce obok Domu Handlowego Renoma. Plac jest położony na Przedmieściu Świdnickim. Wykorzystując światło jakie tam zastaniemy możemy uzyskać ciekawe efekty na zdjęciach ślubnych.

Kampus Politechniki Wrocławskiej

Wspaniałe surowe miejsce, kilkanaście ciekawych budynków stanowiące wyjątkowe tło dla wszystkich zdjęć ślubnych. Wykorzystując odpowiednio dobrze światło, na zdjęciach ślubnych przenosimy się wręcz do innego miasta bez monotonności i znudzenia otoczeniem.

Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej

Czasami dość tłoczne miejsce ze względu na swą popularność wśród fotografów ślubnych. Mimo tego swym dużym obszarem i przestrzenią, nikt nikomu nigdy nie wejdzie w kadr. Betonowe i drewniane ławki aż proszą się same aby je wykorzystać  na zdjęciach ślubnych i sesji ślubnej. Za plecami naszymi znajdziemy inny plener a mianowicie nasza kochaną Odrę.

Green Day

Green Day to nowoczesny kompleks biurowy klasy A. Usytuowany został w centrum Wrocławia, tuż obok Ostrowa Tumskiego, przy skrzyżowaniu ulic Szczytnickiej oraz Wyszyńskiego. Warte uwagi są okolice wejścia od strony północnej ale również pozostała jego część to dobre miejsce na zdjęcia ślubne i nie tylko.

Pergola, Hala Stulecia i Ogród Japoński i inne

Te miejsca chyba każdy z Was zna a mimo to nikomu się jeszcze nie znudziło robienie zdjęć ślubnych i ślubnych sesji plenerowych w tych miejscach. Trzy miejsca położone blisko siebie stanowią całość na mapie fotograficznych skarbów. 

Teatr Lalek

Dzisiejszy Wrocławski Teatr Lalek to budynek dawnej resursy kupieckiej wzniesiony w stylu neobarokowym w latach 1892-1894. Przed wejściem do zdjęć możemy wykorzystać fontannę a od drugiej strony przejść do Ogrodu Staromiejskiego. Cała architektura pozwala nam na stworzenie bardzo interesujących zdjęć ślubnych.

Park Śródmiejski we Wrocławiu

To wspaniałe miejsce do robienia zdjęć ślubnych, sesji narzeczeńskich, sesji plenerowych czy tez zdjęć portretowych. Miejsce to znajduje się rzeczywiście blisko rynku wrocławskiego, do wykorzystania z fontanną, karuzelą oraz placem zabaw.  Sam park znajduje się tuż obok budynku Teatru Lalek. Warto wziąć je pod uwagę podczas poszukiwania wyjątkowych miejsc do zdjęć ślubnych na mapie Wrocławia.

Przystanek Stadion Miejski

To żelbetonowa konstrukcja która pełni funkcję przystanku tramwajowego przy stadionie miejskim we Wrocławiu. Surowość tego miejsca, jego neutralność kolorystyczna oraz gładkość wykonania, idealnie nadają się jako tło do ślubnej sesji zdjęciowej czy tez innej sesji zdjęciowej. Polecam to miejsce bo jest naprawdę wyjątkowe w swej prostocie!

Park Wschodni

Park miejski to miejsce położone w południowo-wschodniej części Wrocławia. Znajdziecie tu wiele otwartych przestrzeni, dużo roślinności, która na pewno będzie pięknie wyglądać jako tło. To co najważniejsze dla wielu, w parku nie uświadczycie zbyt dużej ilości ludzi, dlatego można tam przyjechać na zdjęcia w dowolnym czasie, nawet w weekend!

Park Szczytnicki

Na jego terenie znajdziemy Ogród japoński oraz zabytkowy drewniany kościół. Teren parku powala swą wielkością, jest naprawdę ogromny i różnorodny pod względem roślinności. To wyjątkowe miejsce na ślubną sesje plenerową i zdjęcia ślubne, które na pewno będą ciekawe! Warto koniecznie odwiedzić to miejsce jeśli nie na zdjęcia to na odpoczynek na kocu z rodziną lub z przyjaciółmi!

Wyspa Słodowa (wysepki i Ostrów Tumski)

Jest to miejsce położone na Odrze w samym centrum Wrocławia. Znane dla każdego więc nie ma się co rozpisywać na jej temat, po prostu warto ją odwiedzić, ponieważ roztacza się tu interesujący widok na pełne zabudowania Wrocławia i sesja zdjęciowa  w tym miejscu to zawsze udane zdjęcia! 

Ostrów Tumski (wysepki)

Zdecydowanie najpopularniejsze miejsce do robienia, sesji narzeczeńskich,  zdjęć ślubnych oraz ślubnych sesji plenerowych. Przy dobrej pogodzie w ciągu kwadransa, minie was kilka par wraz z fotografem u swojego boku. Prawdopodobnie popularność tego miejsca bierze się z tego, że najszybciej i najłatwiej przychodzi ono nam do głowy jeśli mamy coś wybrać do sesji zdjęciowej. Potrzeba dużej kreatywności aby zrobić zdjęcia, które jeszcze nikt nie zrobił.

Rynek i okolice

Któż z nas nie był na rynku wrocławskim? Nie muszę Was chyba do tego przekonywać, że warto tam zajrzeć? Kto się tam znajdzie na pewno tego nie pożałuje!

Grafitti wrocławskie

Można je znaleźć praktycznie wszędzie, wystarczy dobrze się rozejrzeć. Sztuka uliczna we Wrocławiu to jedna z rzeczy za co kocham to miasto.

Park Południowy

Chyba jeden z najbardziej popularnych parków wśród fotografów ślubnych. Znajdziecie tu piękny staw z fontannami i kaczkami oraz dużo zieleni, ławki, drzewa oraz trochę cichych miejsc a wszystko tuz obok ruchliwej ulicy.

Ogród i pałac przy Ossolineum

Okalają go mury Ossolineum, Liceum Urszulanek oraz „Maciejówki”. Sam ogród tworzą precyzyjnie przystrzyżone żywopłoty, ciekawe zdobienia marmurowe i ceglane. Można tu usiąść na żelaznej ławce, i odpocząć przy kojących dźwiękach fontanny. Wspaniałe miejsce do zrobienia zdjęć grupowych!

Mosty wrocławskie i kładki

Trzeba umieć je dobrze wykorzystać na zdjęciach ale dla chcącego nic trudnego. Wspaniale komponują się w stylistykę zdjęć ślubnych oraz ślubnych sesji plenerowych. Mostów we Wrocławiu jest dużo o kładkach już nie wspomnę. Do wyboru do koloru!

Słodkie Czary Mary

Manufakturę cukierków i lizaków we Wrocławiu zna chyba każdy, dlatego nie trzeba jej tu szczegółowo przedstawiać. Poza wykorzystaniem charakterystycznego wystroju jaki się tam znajduje, można najeść się tam dużo cukierków!

Pamiętajcie, że nie ma to jak sesja ślubna w ulubionym dla was miejscu. W ten sposób z sentymentem będziecie wspominać najważniejszy dzień w życiu. Najlepsza pamiątka ze ślubu i wesela to z pewnością sesja ślubna we Wrocławiu. W ten sposób z sentymentem będziecie wspominać Wasz ślub i miejsca jakie odwiedziliście.

Jako profesjonalny fotograf na ślub Daniel Tarka, uważam jak większość fotografów ślubnych, że to nie miejsca decydują o tym czy sesja będzie udana a ludzie jacy ją tworzą oraz spotykają się razem. Ze strony fotografa liczy się profesjonalizm oraz umiejętności i doświadczenie w tym co robi. Oprócz tego współpraca państwa młodych jest niezmiernie istotnym elementem tworzącym całość. Aby zrobić dobre zdjęcia nie trzeba jechać 1000 km wystarczy trochę pomyśleć!