Albumy Ślubne – Fotografia Ślubna

Żyjemy w czasach, w których każdy obraz, każde zdjęcie, każda chwila żyje tylko przez chwilę głównie na naszych telefonach komórkowych, tabletach lub komputerach, w tzw. chmurze, na dyskach twardych. Robimy więcej zdjęć niż kiedykolwiek, ale drukujemy mniej albo w ogóle.

Na przestrzeni lat, mogłem zaobserwować, że klienci ślubni zaczęli coraz częściej rezygnować z albumu ślubnego. Mają przecież prawdziwe, uzasadnione powody, by powiedzieć „nie” książce. Chcąc zaoszczędzić środki na ślub, po prostu „potrzebują” tylko plików cyfrowych, stworzą własny album samodzielnie. W konsekwencji tego, rok po roku słyszę od poprzednich klientów, że nigdy nie utworzyli tej książki. Nie pamiętają, gdzie jest ich dysk USB z plikami cyfrowymi. Nie wydrukowali ani jednego zdjęcia ślubnego z ich ślubu i wracają do mnie z prośbą o przygotowanie dla niech ich ślubnego albumu z przed dwóch lat.

Gdy za każdym razem słyszę o tym, że klient decyduje się nie inwestować w album, myślę o kilku historiach z mojego życia. To dzięki albumom ze zdjęciami przetrwała pamięć o mojej rodzinie w mojej głowie. To dzięki temu, że oglądam zdjęcia z moimi dziadkami w albumie prawdziwym nie wirtualnym stworzonym tylko w komputerze mam poczucie że nadal żyją. Wreszcie, to dzięki takim albumom ślubnym mogę podziwiać ślub moich rodziców i do dnia dzisiejszego cieszyć się razem z nimi ich radością. Nic nam nie zastąpi tych wspólnych wieczorów przy kominku przy dobrej kolacji i wspólne razem z rodzeństwem i rodzicami oglądanie naszych rodzinnych kolekcji z albumami. Tego nie da Ci najnowszy Iphone, czy najnowszym iMac. Każde zdjęcie wydrukowane i starannie przyklejone na poszczególnych kartach albumu, to Moje dzieciństwo, Mój brat, Moi rodzice, kiedy byli młodsi ode mnie. Cała historia, zachowana na zawsze. Widzę realnie moje wspomnienia i kocham je. Zawsze będę zachowywał te albumy dla siebie, dla moich dzieci, dla ich dzieci.

Widziałem, jak członkowie rodziny wspinali się na strych w poszukiwaniu starych rodzinnych zdjęć. Słyszałem o ludziach wracających do płonących domów, żeby ratować swoje ślubne albumy. Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś starał się uratować pamięć USB, lub telefon.

Jestem bardzo dumny z każdego albumu, który opuszcza nasze studio. Jestem zaszczycony, mogąc być częścią tworzenia pierwszej pamiątki, którą będziecie posiadać jako nowo powstała rodzina. Wasz album będzie oglądany przez Was razem, wasze dzieci, dzieci Waszych dzieci i przyszłe pokolenia.

Właśnie dlatego, od kilku już lat oferuje albumy ślubne głównie w pakiecie a nie jako opcja ślubna do wyboru. Przyczyniam się w ten sposób do Waszego przyszłego szczęścia kiedy to wspólnie będziecie wspominać Wasze wyjątkowe i niezapomniane chwile.

Jak wygląda nasz album?

Nasze albumy są sztandarowym produktem wyjątkowej firmy, z która mamy podpisana umowę o dostarczanie profesjonalnych albumów. Zdjęcia są drukowane bezpośrednio na stronach. Strony są bardzo delikatne i mają białą teksturę, a drukowanie jest nienaganne. Księgi mają wyraźnie wyczucie sztuki. Mamy próbki tej książki w naszym studio we Wrocławiu, zawsze możesz przyjść i zobaczyć albumy osobiście!

Fotoalbumy – to artyzm w pełni tego słowa znaczeniu, mają zdecydowanie inną technikę wykonania niż książki. Są więc zdecydowanie innym produktem do którego należy podejść w odmienny sposób. Pogrubione kary łączone są przekładkami jedna do drugiej tworząc finalny produkt, który oprawiony jest w twardą oprawę.

Jakie albumy znajdziemy w naszej ofercie?

Otrzymujecie możliwość wyboru albumów o rozmiarach od 20x20cm do 30x30cm, różnice się ilością kart – oprawa twarda, płótno / okleiny introligatorskie.

Zobaczcie sami jak wygląda przykładowy piękny album Ślubny. Przygotowałem specjalnie dla Was ten film!

Proces przygotowań albumu

Sam proces zajmuje około sześć tygodni po ślubie w zależności od tego kiedy skompletujemy Wasze wszystkie zdjęcia ze ślubu lub z pleneru ślubnego, aby jak najszybciej dostarczyć Wam ręcznie edytowane pliki cyfrowe w waszej galerii online. Dostarczymy również Wasz projekt albumu w tym samym okresie. Będziecie mogli  obejrzeć swój album w „spreadach” w pdf. Spread obejmuje dwie strony razem. Wyobraź sobie po prostu książkę otwartą przed tobą. Będziesz mieć lewą stronę i prawą stronę. Te dwie strony razem tworzą rozkładówkę, tak jak patrzysz na lewą i prawą stronę w otwartej książce.

CZĘSTE PYTANIA
Jak mam dbać o mój album ślubny?

Najlepiej jeśli będziecie traktować swój album z troskliwą opieką, upewniając się dzięki temu, że pozostanie on niezmieniony i również zawsze dostępny dla waszych przyszłych pokoleń. Przede wszystkim upewnijcie się, że Wasz album nie jest narażony na gwałtowne zmiany temperatury. Najlepiej aby album pozostał w atmosferze o niskiej wilgotności, zachowując osłonę przed wypaczeniem lub falowaniem. Czyść zawsze album miękką, suchą ściereczką. Nigdy nie używajcie żadnego rodzaju środka czyszczącego na okładce lub stronach albumu.

Ile kosztuje album weselny?

Koszt albumu zależy od różnych zmiennych. Rozmiar, długość strony, oraz liczba woluminów będą miały wpływ na ostateczny koszt. Jedno jest pewne, nie jest to tani produkt. Współpracujemy z wieloma firmami  w Polsce oraz w Europie co daje nam pełna gwarancje na to, że otrzymujemy produkt o najwyższej jakości pozbawiony jakichkolwiek wad. Są to firmy z długoletnim doświadczeniem w swojej branży i tradycji sięgającej wielu pokoleniom. Oni wiedza co robią bo robią to od wielu lat. Każdy przekazywany Wam album posiada wartość ekskluzywnego przedmiotu, który trafia w Wasze ręce i rośnie z dnia na dzień.

Myślę że w dzisiejszym jakże elektronicznym świecie, powoduje że coraz więcej ludzi wraca do drukowanych i materialnych odbitek i zdjęć w albumach które można fizycznie dotknąć i potrzymać, powąchać i przytulić w odróżnienie od zdjęć w naszym tablecie czy tez komputerze.

Czy zdjęcia  w naszym albumie zostaną wyretuszowane?

W odróżnieniu od innych fotografów retuszujemy i przygotowujemy pojedynczo wszystkie zdjęcia w Waszym albumie i na pendrive. Wasze zdjęcia zostały już lekko wyretuszowane podczas procesu sprawdzania plików cyfrowych, ale i tak przenosimy je na inny poziom wraz ze zdjęciami do albumów. Pamiętaj, że zawsze możecie również sami poinformować nas o konkretnych prośbach o retuszowanie, takich jak zwisające włosy, szczególne znaki na skórze i tak dalej!

Ciągle o tym myślimy i wciąż nie jesteśmy pewni, czy chcemy albumu. Czy możesz mi powiedzieć, dlaczego uważasz, że to ważne?

Kiedyś czułem to samo. Miałem swoje pliki cyfrowe ze zdjęciami i nigdy nie mogłem ich wszystkich poskładać w jedna całość albo obejrzeć tego co chciałem. Były na moim telefonie, miały kopię zapasową na moim komputerze i laptopie, i nawet zapisałem je w chmurze. Mogłem uzyskać dostęp do moich plików w dowolnym miejscu i czasie. Dlaczego więc potrzebowałem albumu? Przecież przyszłość jest cyfrowa, czy albumy ślubne nie są przestarzałym pomysłem?

Uwierzcie mi że nie są. Za kilka lat może się okazać że niektóre lub wszystkie Wasze pliki po prostu nie dadzą się odczytać przez wasz komputer i co zrobicie w tedy? W czasie ery zdjęć analogowych wszystko było prostsze, były klisze 36 lub 24 klatkowe i wszystko pozostawało zarchiwizowane w postaci negatywów, fizycznie pozostając w naszych szafkach w domu. Od momentu wejścia ery cyfrowe wszystko się zmieniło, teraz już zapominamy o zdjęciach zrobionych kilka dni wcześniej bo tyle ich mamy że nic już nie wiemy.

Do zobaczenia!