Sesja narzeczeńska w Parku Zachodnim i na plaży HotSpot we Wrocławiu. Fotograf Ślubny, Dobry Fotograf Wrocław.
Roses are red, violets are blue…is a Valentine’s Day proposal really for you?

Dopiero co skończył się okres świątecznych oświadczyn Bożego narodzenia a już na horyzoncie pojawia się kolejna fala – dzień walentynek. Poza wszystkim walentynki są na miejscu drugim jako jedne z najbardziej popularnych dni aby się oświadczyć. Łatwo jest zauważyć dlaczego tak się stało, że to najbardziej romantyczny dzień w całym roku.

Czy na pewno jest to idealny moment na oświadczyny? Cóż, tak naprawdę to nikt tego nie wie. Ponieważ jest to bardzo popularny wybór w śród par ślubnych, niektórzy będą stanowczo przeciwni temu uważając moment za tandetny i mało oryginalny. Jednak patrząc na to z drugiej strony, jeśli tak dużo par się na to wciąż decyduje to coś w tym musi być, nie?

Oświadczyny  walentynkowe  – w pewnym sensie są jak każde inne oświadczyny. Dotyczą ciebie i twojego partnera. Liczy się tylko to co jest najważniejsze dla was jako pary, więc pomyślcie o tym, czy zaręczenie 14 lutego pasuje do Was i do tego jak jesteście nastawieni do takich sytuacji. Brzmi rozsądnie.

To może zagrać!

Po pierwsze nie traktuj z góry oświadczyn w walentynki jako tandetnych. Dla niektórych osób właśnie te niedoceniane walentynkowe oświadczyny będą doskonałym uzupełnieniem tego, jak rozwinęły się ich relacje.

Pamiętaj o osobie, której się oświadczasz.

Jeśli myślisz o oświadczeniu się w Walentynki, bardzo ważne jest, abyś wcześniej wziął pod uwagę jak odbierze to twoja druga połowa. Dla niektórych jest to wyjątkowy i romantyczny dzień – ale dla kogoś innego może to wyglądać na beznadziejny i okropny rozczarowujący pomysł. Najlepiej skup się na osobie, dla której robisz to wszystko, zamiast na dniu, w którym to robisz.

Swojego czasu, słyszałem o oświadczynach, które odbyły się za pomocą magazynu ślubnego. Na zdjęciu okładki magazynu, narzeczony oświadczał się trzymając pierścionek zaręczynowy. Dla niektórych wyda się to super oryginalne ale dla innych żenujące i mało komfortowe. Przyszła panna młoda była przygotowana na różnego rodzaju momenty ponieważ łączył ją z narzeczonym ułożony związek. Oboje znali się tak dobrze, że taka forma oświadczyn była dla ich dwoje czymś trafionym w punkt. Dlatego pamiętajcie o swoim partnerze na każdym kroku.

A jeśli masz wątpliwości, po prostu nie komplikuj.

Co do zasady w takich sytuacjach najlepiej zrób to bez zbędnych udziwnień. Jeśli nie masz pewności, czy twój partner pokocha publiczne oświadczyny, nie przesadzaj. Czasami mniej znaczy więcej. Kiedy za bardzo się stresujemy możemy wszystko niepotrzebnie skomplikować.

Zaplanuj zdjęcia z oświadczyn.

Pamiętaj, że możesz łatwo wypaść za burtę. Nie potrzebujesz śpiewaków, tancerzy, limuzyn, helikopterów, kwiatów. Warto jednak zdecydowanie rozważyć opcję zaangażowania w to wszystko – oczywiście potajemnie, fotografa który uwieczni dla Was ten jeden niepowtarzalny moment w waszej znajomości. Najlepiej wziąć pod uwagę fotografa  ślubnego, którego w przyszłości będziecie mogli wynająć do fotografowania Waszego ślubu. Będziecie mniej zestresowani mając obok siebie kogoś kto towarzyszy Wam od samego początku, komu ufacie i czujecie się komfortowo.

Podsumowując, czy oświadczyny w dniu Walentynek są naprawdę romantyczne? Cóż, tak naprawdę zależy to tylko od Was. Dla niektórych jest to wymarzony i wyśniony romantyzm, dla innych jest to koszmar. Pamiętajcie, tak naprawdę chodzi tylko o to abyście byli szczęśliwi. Wy, nikt inny.

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Daniel Tarka Fotografia Ślubna Wrocław

Related Posts

Leave a comment