Fotografia Ślubna

Fotografia ślubna to możliwość wykorzystania narzędzi jakie daj nam współczesny świat, aby móc opowiedzieć Waszą historie ślubną. Reportaż ślubny to forma fotografii, dzięki której możecie ten świat oglądać. Fotograf ślubny to zawód trudny i niezwykle odpowiedzialny. Sesja ślubna to kwintesencja Waszego spotkania. Ślub i wesele są wydarzeniami, na które czeka się przez całe życie. Dlatego właśnie, warto aby dokumentowanie tych chwil powierzyć komuś ktoś jest do tego odpowiednio przygotowany i nigdy Was nie zawiedzie.

Fotografia ślubna to jedna z najtrudniejszych dziedzin, wymagająca wszechstronności. Można zacząć fotografowanie ślubów mając jeden aparat, jeden obiektyw i lampę błyskową, ale oprócz tego należy wiedzieć jak:

  • fotografować ludzi
  • detale
  • architekturę
  • korzystać ze światła zastanego w kościele
  • błyskać fleszem (podczas wesela)
  • projektować albumy
  • obrabiać zdjęcia
  • sprawić by para młoda zapamiętała swój ślub, w najpiękniejszy z możliwych sposobów

Do tego dochodzi ogromna odpowiedzialność ponieważ w fotografii ślubnej nie można niczego powtórzyć. W dzisiejszym świecie fotografów ślubnych jest więcej niż par ślubnych, dlatego zdecydowanie warto uważać i dobrze zastanowić się przed wyborem fotografa ślubnego. Jako fotografowie ślubni staramy się zrobić wszystko, by zdobyć dobre ujęcie. Czasami wychodzi to lepiej a czasami gorzej. Fotografia ślubna, a w szczególności relacjonowanie ceremonii zaślubin rządzi się jednak własnymi prawami, których należy przestrzegać.

Zawsze możliwość utrwalania ważnych chwil dawała mi ogromną satysfakcję. Fotografia ślubna daje mi tą wielką szansę i ogromne pole do popisu. Podchodzę do tego z lekkim podnieceniem. Oczywiście nigdy nie zapominam o odpowiednim zaangażowaniu. Jestem profesjonalnym fotografem ślubnym a ślub to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Wierzę, że każdy jest wyjątkowy, tak jak wyjątkowa jest relacja między dwojgiem ludźmi. Zadaniem fotografa ślubnego jest uchwycenie tej szczególnej więzi oraz uczuć które towarzyszą w tym dniu. Wolę być bardziej Waszym przyjacielem, niż osobą która wykonuje usługę. Podpowiem na co warto zwrócić uwagę w dniu ślubu. Wszystko po to aby mieć pewność, że najbardziej niesamowite wrażenia z tego dnia zapamiętacie na długie lata. Ja będę mógł uwiecznić je na fotografiach, a to sprawia wielką frajdę.

Jestem uzależniony

Muszę się Wam do czegoś przyznać. Od ponad 15 lat jestem uzależniony. Fotografia ślubna uzależnia. Tak, to fakt. Każdego ranka kiedy siedząc przy komputerze przeglądam wiadomości oraz popijam kawę dziękuje Bogu, że za chwile wyjdę do ludzi i będę robił to o czym zawsze marzyłem. Dal mnie osobiście nie ma nic bardziej uzależniającego niż robienie zdjęć. Nosze okulary i obserwuję wszystko co mnie otacza w trochę inny niż wszyscy sposób. Fotografia daje mi możliwość obserwowania radosnych i smutnych chwil. Szczęście i wszystko co rejestruję na zdjęciach, pozostanie zawsze ze mną oraz z Wami ponieważ wszystko co robię robię to dla Was. Fotografia ślubna to sposób na uchwycenie tego co intymne, najpiękniejsze i w normalnych warunkach nie osiągalne. To doświadczenie, które można porównać do szczęścia które nigdy nie przemija.

Moje zadanie

Moim głównym zadaniem będąc fotografem ślubnym, jest uwiecznienie Waszego wyjątkowego dnia w taki sposób, byście przez lata mogli wspominać go, jako jeden z najlepszych dni w swoim życiu. Wykonanie dobrych zdjęć ślubnych to podstawa. Musicie jednak uważać, ponieważ paradoksalnie, to właśnie fotograf może zepsuć atmosferę ślubu i nie każdy kto nazywa się i mianuje fotografem nim tak na prawdę jest. Nic tak nie rozprasza na ceremonii ślubnej, jak fotograf ślubny biegający nerwowo po kościele. Wiele razy widziałem takich fotografów, którzy swoim zachowaniem powodowali, że wstydziłem się za nich i miałem ochotę wyjść z kościoła a najlepiej ich nigdy więcej nie oglądać.

Zgoda z kurii

Osobiście wyznaję zasadę, że fotograf ślubny podczas ceremonii ślubnej w kościele lub na otwartej przestrzeni ma być nie widoczny. Zawsze kiedy pracuje w kościele, jestem dyskretny i nie nachalny w swoim zachowaniu. Nigdy nie wchodzę tam gdzie nie powinienem. Posiadam certyfikat stanowiący o umożliwieniu mi fotografowania w każdym kościele oraz dodatkowo przeszedłem kurs liturgiczny dla fotografów ślubnych, dzięki czemu będę mógł zawsze uczestniczyć razem z Wami podczas Waszej ceremonii i w odróżnieniu od innych fotografów nigdy Was nie zawiodę.

Czarno na białym

Ważną rzeczą, która przychodzi do głowy na myśl o artystycznych zdjęciach, jest ich czarno-biały smak. Rzeczywiście bardzo wywołując zdjęcia w tym formacie tworzy się coś przekraczającego pewne bariery. Wracamy do przeszłości, do korzeni, do czegoś co przemijające. Jest to pewnego rodzaju artyzm. Oczywiście liczy się pomysł i technika wykonania ponieważ artyzm zdjęcia znacznie bardziej niż w jego kolorach, widać w umiejętnym doborze kadru. Poza tym zdjęcia artystyczne są w dużej mierze kreowane przez fotografa. Wyznacznikiem takiego działania są „efekty specjalne”, które uatrakcyjniają zdjęcie. Prawidłowe operowanie światłem to podstawa.

Artystyczna Fotografia Ślubna

Artystyczna fotografia ślubna to pomysł, dbanie o ukazanie szczegółów, oraz stosowanie efektów, które pomagają w ich przedstawieniu. Pomysł to najczęściej jedyna w swoim rodzaju wizja, którą fotograf ślubny stara się ukazać fotografując parę młodą z całkowicie innej perspektywy, pokazać piękno dwojga kochających się ludzi, z naciskiem właśnie na ich wnętrze, na uczucie, które ich łączy. Bardzo pomagają w tym nietypowe kadry, które koncentrują się na jednej, z pozoru nieistotnej rzeczy oraz efekty, które nadają zdjęciom majestatyczności lub tajemniczości. Często duże znaczenie ma także miejsce, w którym odbywa się sesja, świetnie sprawdzają się nietypowe plenery ślubne, takie jak zrujnowany budynek lub stara fabryka. Artystyczna fotografia ślubna to nie po prostu „ładne zdjęcie”. Z założenia ma ona ukazywać i wywoływać głębokie emocje, a można to zrobić najlepiej poprzez niezwykłe, piękne ujęcia.

Jak pracuję?

Zawsze podczas mojej pracy staram się być niezauważony oraz dyskretny, tak aby nikomu się nie narzucać a mimo to ukazać to wszystko co najpiękniejsze. Moje fotografie są ponad czasowe i opowiadają Waszą historię w niezwykły delikatny sposób ujmując wszystkie aspekty tego dnia. Pracuje w całej Polsce oraz poza jej granicami. Jest to moja forma realizacji. Szukania i poznawania. Zarówno siebie jak i innych. W dniu ślubu widzimy się już z samego rana. Nie wydzielam Wam maksymalnej ilości godzin ponieważ chcę z Wami spędzić jak najwięcej czasu i tak długo jak tylko jest to możliwe. Jestem z Wami podczas Waszego przygotowania. Służę pomocą, doradzam, poprawiam i nakierowuję. Jadę z Wami na ceremonie ślubną jeśli odbywa się w innym mieście. Podczas ceremonii ślubnej jestem niewidzialny. Na zabawie pracuję i jednocześnie ciesze się waszą radością. Zostaje tak długo jak tylko chcecie nawet do 4 nad ranem. Nie wyobrażam sobie bycia fotografem obojętnym, albo nawet neutralnym, takim stricte profesjonalnym ale nic ponad to. Fotografia ślubna to również zaufanie i odpowiedzialność. Jestem na nie gotowy i nie zawiodę Was!

Poradnik Ślubny

Dzięki mojemu doświadczeniu zdobytemu na przestrzeni ponad 12 lat w fotografii ślubnej, mogłem napisać dla Was specjalne poradniki, które pomogą Wam w przygotowaniu się do ślubu i rozjaśnią oraz wskażą drogę którą macie podążać. Zagadnienia w nich poruszane dotyczą wszystkiego co potrzebne dla par młodych przed ich ślubem oraz w trakcie ślubu. Wszystkie poradniki są dostępne na moim blogu oraz w zakładce ślubne.

Fotografia Ślubna Cennik

Moja oferta ślubna obejmuje usługi ślubne dostosowane do Waszych wymagań oraz potrzeb. Każda para ślubna znajdzie coś dla siebie i będzie mogła swobodnie zdecydować się na usługi na których jej najbardziej zależy. Dostęp do wszystkich informacji o cenach za fotografa ślubnego, możecie łatwo uzyskać za pośrednictwem formularza e-mail na mojej stronie kontaktowej albo kiedy zadzwonicie do mnie lub skontaktujecie się za pomocą kanałów social media lub WhatsApp.

Z przyjemnością przedstawię Wam moje stawki za całodzienny reportaż ślubny, sesje narzeczeńską, plener ślubny, albumy, odbitki fotograficzne i inne równie interesujące dodatki. Możecie wybrać jedną z moich standardowych opcji lub stworzyć niestandardowy pakiet specjalnie dla Was. Z zadowoleniem przyjmuję wszelkie pytania dotyczące moich usług i bardzo cieszę się z możliwości rozmowy z potencjalnymi klientami na temat ich wyjątkowego dnia.

Nie czekajcie i już teraz zadzwońcie do mnie pod numer +48 607405405 aby umówić się na spotkanie i porozmawiać o Waszej uroczystości.

Zapraszam do kontaktu!

Opinie i Recenzje

Poznajcie wrażenia moich par, które zaufały mi w dniu ich ślubu. Dowiedzcie się, dlaczego inni mnie wybrali i czego możecie się spodziewać. Wybierając fotografa na ślub, kieruj się opiniami klientów. Z wielką dumą przedstawiam Wam opinie, które napisały pary ślubne, Jestem szczęśliwy, mogąc czytać te piękne słowa podziękowań i radości za dobrze wykonaną pracę. Nic nie cieszy mnie tak bardzo, jak zadowolenie klientów. Pozytywne opinie klientów mobilizują. Fotograf na ślub z pozytywnymi opiniami to gwarancja dobrej współpracy. Nie boję się ocen klientów, bo pewien jestem swoich umiejętności i efektów mojej pracy. Opinie są dla mnie ważnymi wskazówkami. Zachęcam do poczytania tego co napisali o mnie moi dotychczasowi klienci w zakładce opinie.

Podsumowanie

Zdaję sobie sprawę, że wybór fotografa ślubnego na wesele to nie jest łatwa decyzja. Generalnie przygotowując się do wesela nie ma łatwych decyzji. Jednak bez względu na Wasze odczucia fotograf ślubny musi spełniać określone warunki. Często przy wyborze fotografa decydują małe szczegóły. Jedno spotkanie może powiedzieć Wam wszystko o takiej osobie. Czy pasujecie do siebie i czy będziecie się dobrze dogadywać na weselu. Warto się dobrze zastanowić i na pewno nie kierować ceną. Możną się później niestety bardzo rozczarować. Dlatego jeśli zamierzacie zaoszczędzić na fotografie to lepszym rozwiązaniem będzie aby ktoś z gości zrobił Wam zdjęcia i wtedy przynajmniej nie będziecie za nic musieli płacić a zdjęcia i tak będą dla Was zadowalające.

Stwórzmy razem coś cudownego i niepowtarzalnego!

Kocham swoja pracę. Jestem fotografem ślubnym, który całkowicie oddał się temu co robi i z czego żyje. To dzięki Wam mogę żyć i pomagać Wam w wyborze odpowiedniego miejsca na sesję ślubną. Zawsze zależy mi tylko na Waszym szczęściu. Spotkajmy się i porozmawiajmy o Waszych planach. Jestem otwarty na wszelkie Wasze propozycje. Jeśli tylko podobają się Wam moje prace i chcielibyście spotkać się ze mną lub porozmawiać, nie przegapcie swojej okazji i zadzwońcie albo napiszcie do mnie już teraz.

Moja praca jest dla mnie przyjemnością z której czerpię ogromną satysfakcję ciesząc się szczęściem Waszym i Waszych bliskich.

Pamiętajcie, że pracuję i jestem dostępny w całej Polsce oraz za granicą. Zapraszam!

Fotograf Ślubny Daniel Tarka należy do Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów Ślubnych

ZADZWOŃ DO MNIE

COPYRIGHT © 2020/2021 FOTOGRAF ŚLUBNY DANIEL TARKA

Comments (1)

Dzien dobry, własnie wysłaliśmy prośbe o sprawdzenie terminu,
chcielibyśmy koniecznie mieć pana na naszym slubie!
Trzymamy kciuki!!! 🙂

Leave a comment