Gdzie zorganizować wesele?

Restauracja Aroma na Ślęży Ślub i Wesele fotograf ślubny
Jaka sala weselna, najpiękniejsze rustykalne wesele, gdzie zorganizować wesele, najlepsze stodoły na wesele, to tylko przykłady najczęściej wyszukiwanych fraz w wyszukiwarce przez młode pary. Szukacie miejsca na wesele? Zastanawiacie się gdzie zorganizować małe kameralne wesele? Jak wybrać odpowiedniego dostawce aby później nie żałować wyboru? Dobrze trafiliście, jestem tu aby Wam w tym wszystkim pomóc. Zapraszam!

Oglądanie miejsc na wesele może być jednym z najbardziej zniechęcających i czasochłonnych etapów planowania ślubu! Pamiętam, jak pomagałem po raz pierwszy w planowaniu ślubu moich znajomych. Szukałem miejsc w Internecie, wysyłałem e-maile z prośbą o informacje na których mi zależało, zastanawiałem się jak dowiedzieć się czegoś więcej o tych wszystkich miejscach i ludziach aby nie popełnić błędu i wybrać miejsca które później Państwo młodzi będą miło wspominać. Przyznam się, że to czasami może być niesamowicie przytłaczające! Jako fotograf ślubny mieszkający we Wrocławiu, często jestem pytany o to, jakie lokale weselne lubię najbardziej i gdzie mi się najlepiej pracowało. W takich sytuacjach czuję się zaszczycony, kiedy moi klienci poszukują u mnie rady i zawsze jestem szczęśliwy jak tylko mogę im w tym wyborze pomóc. Fotograf na wesele to zawód wymagający wszechstronności. Reportaże ślubne, sesje ślubne, plenery ślubne to nie wszystko co znajduje się w palecie usług dzisiejszego profesjonalnego fotografa ślubnego z Wrocławia.

Co sprawia, że miejsce jest niesamowite? Dlaczego właśnie te miejsca weselne znajdują się na liście poleconych? Na co powinniście zwrócić uwagę szukając odpowiedniego miejsca na wesele? Właśnie specjalnie z tego powodu i na podstawie mojego doświadczenia, przygotowałem obszerną listę najlepszych subiektywnie wybranych przeze mnie miejsc na wesele we Wrocławiu oraz w całej Polsce. Lista została podzielona ze względu na podział terytorialny w naszym kraju na poszczególne województwa. Znajdziecie ją w zakładce ślubne.

Jak wybrać idealne miejsce na wesele

1. Jaki jest Wasz budżet na ślub?

Wiem, że to nie jest najprzyjemniejsza rzecz na sam początek, ale bez najmniejszego pojęcia, jaki jest Wasz budżet, ciężko jest zacząć. Ilu gości oczekujecie? Jaka jest cena za osobę w każdym miejscu, które bierzecie pod uwagę? Ja kiedy planowałem ślub moich znajomych założyłem arkusz kalkulacyjny, i to naprawdę pomogło mi zachować wszystkie moje informacje w istotnym porządku!

2. Jaki jest Wasz ulubiony styl?

Ogólne odczucia, które chcecie osiągnąć w dniu ślubu, pomogą określić styl miejsca, którego szukacie. Jeśli chcecie mieć nowoczesne, minimalistyczne wesele, rustykalna stodoła może nie być dla Was. Jeśli wyobrażacie sobie Wasze wesele o tematyce vintage, hotelowa sala balowa może nie pasować do całości. Dobrze uchwycone zdjęcia ślubne to podstawa.

3. Gdzie jest Wasza granica?

Czy jesteście w stanie otworzyć się na wiele różnorakich propozycji jakie pojawią się podczas wyszukiwania w internecie miejsc weselnych w Waszej okolicy? Jeśli organizujecie niewielkie wesele, co myślicie o wynajęciu domu i przygotowania wesela w ogródku? A co z weselami w artystycznych loftach, magazynie, stodole, przystani, plaży, namiocie czy też w galerii sztuki? Decydując się na nietradycyjne miejsce weselne, wymagana będzie od Was większa interakcja i zaangażowanie. Może warto więc poświęcić trochę czasu na coś naprawdę wyjątkowego i kreatywnego? Sesja ślubna w takim miejscu to niesamowita przygoda i okazja na niezapominanie zdjęcia ślubne.

4. Jaki jest plan dnia ślubu?

Jeśli wszystkie elementy wesela, czyli przygotowania, ceremonia, przyjęcie, zabawa odbywają się w tym samym miejscu, w jaki sposób będą przebiegać w ciągu dnia? Czy musicie na bieżąco podejmować decyzje w ciągu dnia weselnego? Jak wygląda plan na wypadek deszczu, jeśli zdecydowaną część wszyscy spędzają na zewnątrz? Czy macie swój plan awaryjny? Wszystkie te rzeczy mają wpływ na przebieg wesela, a to z kolei ma wpływ na odczucia gości weselnych.

5. Co z gośćmi?

Jeśli nie posiadacie zakwaterowania na miejscu dla rodziny i przyjaciół, zacznijcie zastanawiać się, gdzie będą mogli przenocować. Czy będziecie musieli wynająć transport który się nimi zajmie? Kto tego wszystkiego przypilnuje?

6. Czy Wasz ślub będzie jedyny w miejscu które wynajęliście?

Wiele miejsc na weselach maksymalizuje przestrzeń, ponieważ ma więcej niż jedno, a czasem więcej niż dwa wydarzenia tego samego dnia. Czy tak będzie również podczas Waszego ślubu? Jak wszyscy sobie poradzą podczas równoległych uroczystości, aby nic się nie nakładało na siebie? Czy jest to dla Was istotne?

7. Czy wizja Waszej fotografii ślubnej pasuje do estetyki obiektu?

Jeśli macie jakiekolwiek pytania na temat swojego miejsca w kwestii fotografii ślubnej, nie wahajcie się skontaktować i zapytać o wszystko co Was interesuje. Jako fotograf ślubny chętnie pomogę Wam i porozmawiam o każdej części Waszego dnia ślubnego i poinformuję Was, w jaki sposób część fotografii w ciągu dnia może przebiegać w oparciu o miejsce i czas Waszego harmonogramu i planu ślubnego. Warto także już zawczasu porozmawiać również o plenerze ślubnym.

8. Sale weselne we Wrocławiu

Jeśli bierzecie swój ślub we Wrocławiu, czy widzieliście już wszystko co Was interesuje? Czy jesteście otwarci na nowe propozycje? Zobaczcie tę specjalną listę sal weselnych we Wrocławiu i okolicach.

9. Stodoły na wesele Polsce

Czy oczekujesz wesela w stodole? Czy to jest Twoje marzenie? Jak wyobrażasz sobie wystrojenie Waszej Sali w stodole? Zobacz listę najlepszych miejsc na zorganizowanie wesela w stodole. Dzięki temu będziesz pewna że nic Cię nie ominie i podejmiesz dobry wybór.

10. Sale weselne w stylu rustykalnym

Czy wesele rustykalne to coś dla Was? Jak wygląda rustykalne wesele? Gdzie najlepiej zorganizować ślub w stylu rustykalnym? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedzi w specjalnym artykule w zakładce ślubne.

11. Wesele w stylu boho

Dzisiaj jest wiele różnorakich możliwości aby zorganizować wesele w stylu w jakim tylko chcemy. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Jeśli myślicie o stylu boho to na pewno nie będziecie rozczarowani. Wesela w tym stylu to istny raj dla oczu. Macie pytania, jak wygląda wesele w stylu boho? Jak zorganizować takie wesele? Jakie wybrać sale weselne? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sali i miejsca na wesele? Jestem tu aby Wam pomóc.

12. Czy to jest właśnie to miejsce gdzie chcecie mieś swój ślub?

To jest bardzo ważne, przynajmniej w moich oczach, istotne pytanie. Czy widzicie siebie idących wzdłuż alei do ołtarza właśnie w tym miejscu? Tańcząc na sali swój pierwszy taniec? Jeśli to jest właśnie to miejsce, które zobaczyliście po raz pierwszy i już wiedzieliście, że chcecie tu zostać, to za nic nie lekceważcie tego uczucia i instynktu. Warto czasami jest zaryzykować i poddać się emocjom.

Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie Wesele

Miejsce na wesele

W tej części, zobaczycie przykłady najlepszych miejsc na wesele w których jako fotograf ślubny z Wrocławia osobiście miałem przyjemność pracować oraz tych, które zdecydowanie należy wziąć pod uwagę podczas wybierania Waszego wymarzonego miejsca. Lista ta jest otwarta i cały czas aktualizowana. Zawsze byłem pod wrażeniem życzliwości i profesjonalizmu personelu w każdym z tych miejsc w jakich przyszło mi fotografować. Poziom obsługi oraz podejścia do klienta systematycznie rośnie z roku na rok. Jest to dobra wiadomość dla par młodych, które poszukuję usług o jakich jeszcze kilka lat temu można było tylko pomarzyć.

Czy pracowałeś już kiedyś w naszym miejscu?

Jednym z pytań, które interesuje pary ślubne, to pytanie: “Czy pracowałeś już kiedyś w naszym miejscu?” Wiele portali ślubnych, artykułów i przyjaciół poradzi Wam w dobrej wierze, jak ważne jest to, aby fotograf na wesele na którego się zdecydujecie, fotografował już wcześniej wesele w Waszym konkretnym miejscu, w przeciwnym razie może to wpłynąć negatywnie na jakość Waszych zdjęć. Tym samym, jeśli fotograf nie jest rozeznany z Waszym miejscem może nie wiedzieć jak je fotografować. To oczywiście nie jest prawda. Wcześniejsze rozeznanie w terenie jest bardzo przydatne, jednak nie jest ono wyznacznikiem ostatecznym w pracy fotografa ślubnego. Bardzo często pracowałem w miejscach, które dotychczas były mi obce. Dzięki dobrej wydajności w tym co robię i przygotowaniu stałem się bardzo biegły w opanowania planu miejsca w jakim miałem pracować. Oprócz wszystkich moich wyszukiwań i badań w Google, nic tak naprawdę nigdy bardziej nie przygotowało mnie na wejście do sali w dniu ślubu niż po prostu doświadczenie i odpowiednie zachowanie. Rok po roku, wesele po weselu, nauczyłem się szybko oceniać sytuację i iść naprzód.

Czy miało to wpływ na przebieg ślubu? Czy to zmieniło sposób, w jaki fotografowałem te wesela? Oczywiście, że nie. Niezależnie od tego, czy znałem miejsce, czy nie, patrzyłem na każde wesele jak na moje pierwsze i zawsze ze świeżej perspektywy. Aby odpowiedzieć definitywnie: “Czy musisz pracować wcześniej w miejscu wesela, aby naprawdę zrobić tam dobre zdjęcia?” odpowiedź jest tylko jedna i brzmi: “Nie, nie, nie”. Jeśli Wasz fotograf jest profesjonalistą to na pewno zna się na swojej pracy, wszystko, czego on lub ona naprawdę potrzebuje, to szybki spacer w dniu imprezy i rozeznanie się w terenie. Doświadczony fotograf ślubny będzie wiedzieć gdzie znajduje się najlepsze światło do wykorzystania, jak zareagować na zmiany położenia ludzi których fotografuje oraz uwzględnić wszystko w kadrze co jest istotne i nie może zostać pominięte.

Czy oglądasz wcześniej sale weselne?

Wcześniejsze sprawdzenie miejsc, w których odbędzie się ślub to jedna z tych rzeczy jakie zapewne możecie przeczytać w portalach o tematyce ślubnej jako rekomendacja do tego co fotograf weselny powinien zrobić. Rozumiem całkowicie, skąd bierze się ta dobra rada, ale aby wizyta na miejscu była naprawdę przydatna, musiałbym odwiedzić miejsce ślubu w sezonie ślubu, dokładnie w tym czasie, w którym ma odbyć się ślub oraz dokładnie w takich samych warunkach oświetleniowych, które będą miały miejsce w dniu ślubu. Ale co jeśli odwiedzę miejsce na wesele, znajdę najpiękniejsze punkty gdzie najlepiej zrobić zdjęcia ślubne a w dniu ślubu będzie zupełnie inna pogoda, będzie pochmurno i będzie padać? Co by było, gdybyśmy zdecydowali się na zdjęcia w przesiąkniętym słońcem pokoju, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że słońce zalewa pokój, gdy byliśmy tam o 17, ale w dniu ślubu jesteśmy o 14 i jest ciemno? Co jeśli kochamy ogród, kiedy odwiedzamy go latem, ale Wasze zimowe wesele nie wygląda tak, jak wtedy, gdy widzieliśmy je w czerwcu? Z tego powodu robię “wizytę” w dniu ślubu. Zawsze (zawsze!) pojawiam się wcześniej, aby się rozejrzeć, nawet jeśli byłem tam setki razy. Mam w tedy różne pomysły, widząc to miejsce w dniu ślubu, w czasie rzeczywistym.

Jeśli zastanawiacie się, jak reportaż ślubny będzie wyglądać w Waszym wybranym miejscu na wesele, możemy zawsze wcześniej spotkać się i porozmawiać o tym, jak się z tym czujecie. Chciałbym usłyszeć to o czym myślicie i popracować nad stworzeniem planu, który będzie działał dla Was i pasował w dniu Waszego ślubu. Zastanawiacie się, jak będą wyglądały zdjęcia nocne w pomieszczeniach, na sali, w ogrodzie podczas zabawy weselnej? Obiecuję, że wszystko w tym dniu będzie działało i wyglądało wspaniale! Znam się na pracy którą wykonuje w pełnym wymiarze czasu. Nie jestem tu z przypadku, dlatego możecie na mnie polegać w 100%!

Ślub i Wesele w Restauracji Aroma na Ślęży

Jestem tu aby Wam pomóc!

Najważniejszą rzeczą, jakiej oczekują klienci i potencjalni klienci, jest to, aby być tu dla Was. Bez względu na Wasze pytanie lub troskę, jestem tutaj, aby Wam pomóc. Jeśli szukacie miejsca na wesele i potrzebujecie pewnych wskazówek, miejmy nadzieję, że ta lista pomoże Wam znaleźć miejsce, którego wcześniej nie rozważałeś lub zdecydować o miejscu, o którym już myślałeś. Chciałbym poznać Wasze potrzeby i pomóc Wam je spełnić. Jeśli nie widzicie tutaj sali weselnej i miejsca o które chcecie zapytać, po prostu skontaktujcie się ze mną. Doświadczenie klienta jest dla mnie niezwykle ważne i wszystko, co mogę zrobić, aby Wam pomóc, zrobię!

Podsumowanie

Pamiętajcie, zanim podejmiecie jakiekolwiek decyzje zastanówcie się i przemyślcie to dobrze. Zawsze możecie porozmawiać ze swoim fotografem i zapytać go o szczegóły jakie Was interesują.

Stwórzmy razem coś cudownego i niepowtarzalnego!

Kocham swoja pracę. Jestem fotografem ślubnym, który całkowicie oddał się temu co robi i z czego żyje. To dzięki Wam mogę teraz pisać tę listę i pomagać Wam w wyborze odpowiedniego miejsca na sesję ślubną. Zawsze zależy mi tylko na Waszym szczęściu. Spotkajmy się i porozmawiajmy o Waszych planach. Jestem otwarty na wszelkie Wasze propozycje. Jeśli tylko podobają się Wam moje prace i chcielibyście spotkać się ze mną lub porozmawiać, nie przegapcie swojej okazji i zadzwońcie albo napiszcie do mnie już teraz.

Moja praca jest dla mnie przyjemnością z której czerpię ogromną satysfakcję ciesząc się szczęściem Waszym i Waszych bliskich.

Pamiętajcie, że pracuję i jestem dostępny w całej Polsce oraz za granicą. Zapraszam!

Fotograf Ślubny Daniel Tarka należy do Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów Ślubnych

ZADZWOŃ DO MNIE

COPYRIGHT © 2020/2021 FOTOGRAF ŚLUBNY DANIEL TARKA