Zamierzasz się oświadczyć? Zobacz poniżej jak pod żadnym pozorem tego nie robić!

Nie ulega wątpliwości, że oświadczyny to wielki i przełomowy momentem w podróży życiowej każdej pary. Pierścionek został już starannie dobrany, słowa przemyślane, idealny moment wybrany i nawet fotograf ślubny czeka w ukryciu aby wszystko uchwycić swym aparatem. Ale co się stanie jeśli ten przygotowany wcześniej plan krótko mówiąc nie wypali?

Zobaczcie ten wspaniały krótki film o dwóch parach spędzających romantyczny czas w restauracji, kiedy sprawy nagle przybierają inny obrót i nie idą po ich myśli.

Oświadczyny z pustymi rękami

Chyba, że planujesz iść prosto do sklepu jubilerskiego, abyście razem mogli wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, inaczej oświadczyny z pustymi rękami to nigdy nie jest dobry pomysł. Jeśli problem dotyczy finansów, kup najprostszy pierścionek, który pasuje do Twojego budżetu, wybierz wszystko tylko nie diament. Taki „pierścionek zaręczynowy” może zostać na pamiątkę lub może zostać zamieniony na inny kiedy Twoje finanse ulegną zmianie, kupisz taki który miałeś na oku.

Oświadczyny przed tłumem ludzi

Oczywiście, takie oświadczyny na pierwszy rzut oka musza robić wrażenie a jeśli jeszcze pojawiają się na dużych ekranach sportowych na boisku mogą być dla niektórych ekscytujące, jednak zdecydowanie większość panien młodych lub pary młodych woli prywatność niż wielki spektakl. Dlatego zanim zaczniesz planować coś szalonego, weź pod uwagę osobowość oraz preferencje twojej drugiej strony i wybierz moment, który będzie również jej się podobał.

Zbyt wczesne oświadczyny

Może się zdarzyć, że poznasz swoją bratnią duszę już na pierwszej randce (i może nawet od razu zaczniesz oszczędzać na pierścionek!). Pamiętaj jednak, że zbyt wczesne oświadczyny mogą  wywołać wiele negatywnych emocji a nawet zepsuć wszystko co do tej pory zostało zbudowane. Jeśli nie czujesz się gotów do dyskusji na temat małżeństwa i budowania wspólnego życia, zdecydowanie nie jesteś gotowy, aby zadać to pytanie. Zamiast tego poczekaj, aż oboje poczujecie się komfortowo i w tedy poważnie porozmawiacie o swojej przyszłość. W końcu o to właśnie chodzi w oświadczynach!

Oświadczyny w niewłaściwym momencie

Mówią, że pierścionek zaręczynowy naprawdę wypali dziurę w twojej kieszeni, ale nie pozwól, aby to zrujnowało twoje plany! Zadanie tego pytania może być bardzo kuszące gdy tylko jesteście razem, bez względu na to, czy jesteście w sklepie spożywczym, czy siedzicie na kanapie w domu. Dlatego kluczem do wszystkiego jest znalezienie właściwego momentu. Poczekaj, aż oboje będziecie całkowicie wolni czasowo, abyście mogli wypowiedzieć te słowa, które chowacie w swoim sercu, a wasza druga strona w pełni będzie mogła je usłyszeć i zapamiętać.

Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki, które stanowią tylko wstęp do tego czego pod żadnym pozorem należny unikać aby nasze oświadczyny nie zmieniły się w prawdziwy koszmar.

Jako fotograf ślubny coraz częściej pomagam wszystkim przyszłym parom ślubnym aby w przyszłości mogły co wspominać poprzez uwiecznienie wszystkiego co najważniejsze z tej wyjątkowej chwili na ich zdjęciach z oświadczyn. Taka sesja z oświadczyn to wspaniała okazja i wstęp do późniejszych zdjęć z sesji narzeczeńskiej oraz sesji plenerowej. Pamiętajcie, że to są Wasze chwile i możecie z nimi zrobić co tylko chcecie i w sposób jaki sobie tylko wymarzycie. Zapraszam!

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Daniel Tarka Fotografia Ślubna Wrocław

Related Posts

Comments (8)

It was gorgeous! Great video!
Make me feel better. Thanks! 😉

Dzięki za film i uwagi. Podobną sytuację miała moja znajoma ale skończyło troszkę inaczej… 😉

Jest nauczka na przyszłość! 😉
Nie mamy łatwo. 🙂 Dzięki za film!

Leave a comment