Sesja narzeczeńska w mieście

Jak się przygotować do sesji narzeczeńskiej?

Niezależnie od tego, czy jesteś nieśmiały przed obiektywem fotograficznym, czy uwielbiasz pozować, uczestnictwo w sesji zdjęciowej może być niezbadanym terytorium dla większości par.

Fotografia ślubna to wyjątkowe zdjęcia nie tylko z Waszej sesji plenerowej czy też z reportażu ślubnego w dniu ślubu ale również zdjęcia z Waszych oświadczyn oraz pierwszej rocznicy ślubnej.

Zrelaksuj się!

Chociaż planowanie Waszego ślubu może być trochę (lub bardzo) stresujące, postarajcie się odłożyć to wszystko na bok, zrelaksować się i dobrze bawić podczas Waszej sesji narzeczeńskiej. Czas spędzony na sesji zdjęciowej powinien być przede wszystkim przyjemnym czasem dla Was dwojga oraz momentem pozwalającym przyzwyczaić się do obecności waszego fotografa ślubnego. Powinniście spędzić  czas koncentrując się wyłącznie na sobie, na byciu z narzeczonym – ja z Wami będę i to wszystko specjalnie dla Was sfotografuję! Osobiście wolę i cenię sobie szczere zdjęcia, które rozwijają się podczas relaksującego i przyjemnego spędzania wspólnie czasu.

Czujcie się wygodnie

Jeśli przed kamerą jesteś nieśmiała lub niespokojna i czujesz się sparaliżowana przed sesją narzeczeńską, to normalne – dlatego najważniejsze jest to, że powinniście znaleźć fotografa ślubnego, z którym poczujecie się swobodnie i bez kompleksów. Jest to koniecznością, bez tego nie ma sensu podchodzić do zdjęć. Najlepiej porównać taka sytuacje z fotografem do umawiania się na randkę, bez wspólnego czucia chemii, nic z tego nie wyjdzie! Dobrze zastanów się nad zdjęciami z okazji zaręczyn i pamiętaj, że fotograf ślubny jest najprawdopodobniej tą osobą, która będzie przy tobie również podczas twojego ślubu. Dlatego, Ty i Twój fotograf weselny powinniście współgrać razem aby wszystko wyszło tak jak należy.

W co się ubrać aby zaimponować

To, co użyjesz do swoich zdjęć, jest bardzo ważne, ponieważ będzie miało wielkie znaczenie jak się będziecie czuli podczas sesji zdjęciowej, ale od czego zacząć? Najważniejsze aby starać się unikać wszystkich jednolicie czarnych lub wszystkich białych i jednakowych strojów. Kolor błękitny wygląda dobrze na kobiecie, jeśli zauważysz, dlatego wiele prezenterek wiadomości i reporterów nosi właśnie ten kolor! Najważniejsze jest, aby ubranie było proste bez zbędnych nazw marek i rozpraszających wzorców i lini.

Najlepiej jest trzymać się jednego stroju, zamiast używać całej garderoby, oczywiście wraz ze zmianami stroju i rekwizytami. Jednak jeśli pragniecie zmiany ubioru, proponuję jeden formalny wygląd i jedną bardziej swobodną opcję. Zdjęcia zaręczynowe to jedna sesja, jedna opowieść, więc chcesz, aby wyglądała ona spójnie, bez chaotycznych i nie potrzebnych zmian.  Jeśli chodzi o rekwizyty, to są one potrzebne podczas sesji ale muszą znaleźć  swoje odpowiednie w niej miejsce, w którym można je umieścić, tylko w tedy nie będą niepotrzebnie używane podczas sesji narzeczeńskiej.

Kreatywna sesja narzeczeńska na Ostrowie Tumskim

Lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja

Gdzie zrobić sesje narzeczeńską jest prawie tak samo ważne, jak to, co na siebie ubrać podczas takiej sesji zdjęciowej. Powinniście wybrać ważne dla siebie miejsce ale inne niż miejsce które zostanie wykorzystane podczas sesji plenerowej po Waszym ślubie aby Wasze zdjęcia nie były takie same i różniły się od siebie. Wybierzcie romantyczną letnią sesję zdjęciową. Może jakieś miejsce w mieście? W parku z bujną zielenią? Kontrast zdjęć plenerowych i narzeczeńskich powinien być widoczny aby zrównoważyć kolekcję zdjęć i trochę ją od siebie oddzielić. Można również wykorzystać czas dzielący wasz od ślubu i od sesji narzeczeńskiej. Rozmawiając z parami często ustalamy ich sesje nawet na 1,5 roku przed oczekiwanym ślubem i często w sytuacji kiedy nawet nie znają daty swojego ślubu.

Pamiętaj, to wszystko o Tobie

Te zdjęcia są po to abyście kiedyś mogli spojrzeć wstecz na ten czas w swoim życiu, i szczerze uśmiechnąć się i powspominać jak cudowną pamiątkę macie do końca Waszego życia. Dodatkowo wszystkie zdjęcia będziecie mogli wykorzystać przed Waszym ślubem np. na zaproszenia ślubne lub opublikować na social media dla znajomych.

To świetny czas, aby po prostu skupić się na tym, czego dwoje z was pragnie osiągnąć podczas takiej sesji zdjęciowej, przygotować się na ślub, sesje plenerową z Waszym fotografem ślubnym po ślubie lub w czasie dnia ślubnego a także poznać lepiej właśnie fotografa ślubnego, któremu zaufacie i dzięki temu otrzymacie zdjęcia, które nie oprą się czasowi i na zawsze pozostaną wiecznie żywe.

Do wyjątkowej sesji z Paulą i Sławkiem zapraszam tutaj!

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Daniel Tarka Fotografia Ślubna Wrocław

Related Posts

Leave a comment