Jak wybrać odpowiednią sale weselną i miejsce na wesele?

Państwo młodzi stoją przed tortem ślubnym a z góry lecą na nich płatki kwiatów

Jak wybrać salę weselną? Prawda jest taka, że wybór Sali weselnej jest tak samo ciężki jak wybór sukienki. Zresztą każdy wybór ślubny jest trudny. Najlepiej wszystko zobaczyć na własne oczy. Męża lub żonę przecież też sprawdzamy zanim się zgodzimy na ślub!

Jest wiele rzeczy, które mają znaczenie i decydują o tym, która sala weselna jest odpowiednia właśnie dla Waszych potrzeb. Wielkość Sali weselnej ma istotne znaczenie. Ile osób będzie uczestniczyło w Waszym weselu. Koszt wynajęcia Sali weselnej. Lokalizacja Sali weselnej. Menu. Obsługa. Baza noclegowa. Wygląd i wystrój Sali. Klimatyzacja. Parkiet. Formalności, umowa, płatności itd.

Najczęstsze pytania jakie pojawiają się od Was a dotyczą sali weselnej to: Jakie są najlepsze lokale weselne we Wrocławiu i okolicach? Gdzie wybrać wesele pod Wrocławiem? Najlepsze sale weselne razem z noclegiem? Tanie sale weselne we Wrocławiu?

Jaka lokalizacja?

To na co zawsze na samym początku zwracamy uwagę to ładne otoczenie lokalu weselnego i sam wygląd interesującej nas sali i jej otoczenia. Idealnie jest jeśli takie miejsce znajduje się niedaleko od miejsca naszych zaślubin. Pamiętajcie aby zadbać o transport gości lub dodajcie do zaproszeń wskazówki dojazdu, aby przemieszczanie się gości było sprawne i nie spowodowało chaosu organizacyjnego.

Czy nasze sale weselne są razem z noclegiem?

Kolejne pytanie to czy w miejscu tym możemy zakwaterować naszych gości na noc? Czy możliwa jest rezerwacja sali weselnej razem z noclegiem dla gości i dla nas? Czy obiekt weselny dysponuje odpowiednią ilością miejsc? Czy obiekt jest zarezerwowany tylko dla Waszych gości? Czy można dokupić awaryjnie kilka miejsc już w trakcie wesela?

Ile jest sal w obiekcie i czy mamy wyłączność?

To ile jest sal w obiekcie to jedno ale ile będzie aktywnych w ciągu Waszego wesela i czy tylko Wy będziecie mieli je na wyłączność. Upewnijcie się, czy w trakcie Waszego wesela nie zostały zaplanowane również inne uroczystości.

Jaki jest kontakt z właścicielem?

Dobry kontakt z właścicielem to bardzo dużo. Zdrowa atmosfera to podstawa. Jeśli coś nie gra i widzicie ze nie macie kontaktu nie tylko telefonicznego z ludźmi którzy będą dla Was przygotowywać i obsługiwać Wasze wesele nie ma sensu brnąc dalej w tę ślepą uliczkę. Lepiej jest znaleźć takie miejsce w którym poczujecie się jak w u siebie.

A co z menu weselnym?

Z doświadczenia wiem, że nie zawsze więcej znaczy lepiej – 3 lub 4 ciepłe dania w ciągu nocy wystarczą, ważne żeby potrawy w ciągu Waszego święta były świeże i obligatoryjnie przygotowane w dniu wesela! To co goście zapamiętają z tego dnia to będzie również podawane i serwowane jedzenie. Przypilnujcie aby niczego im nie zabrakło na stołach. Dodatkowo zwróćcie uwagę czy fotograf ślubny oraz reszta ekipy obsługującej dla Was to wydarzenie ma wszystko co powinna mieć na swoim stole. To jak ugościcie Waszych gości a także osoby pracujące dla Was ma duże znaczenie i zostaje później w pamięci wszystkich biorących w tym udział.

Oświetlenie też?

Tak, to bardzo ważne aby oświetlenie Wam się podobało i nie przeszkadzało podczas zabawy. Odpowiedni klimat podczas zabawy to jak wspaniała randka na dyskotece z ludźmi których lubicie i cenicie. Czego chcieć więcej? Dowiedzcie się, czy sprawa dekoracji będzie leżeć po Waszej stronie, czy zapewnia ją lokal, a jeśli tak, to co wchodzi w jej zakres. Zespół muzyczny czy DJ często oferuja swoje światło dlatego warto o to zadbać!

Jaki jest koszt wynajęcia?

Znając przybliżoną kwotę jaką możecie przeznaczyć na wynajęcie sali możecie komfortowo szukać idealnego dla Was miejsca. Pamiętajcie, że często sale weselne mają dostępnych kilka wariantów menu w różnych cenach. Im droższe menu, tym bogatszego i bardziej wykwintnego jedzenia możemy się spodziewać. Z doświadczenia moich par wiem, że spokojnie powinniście mieć możliwość dokonać modyfikacji i przenieść poszczególne pozycje między wariantami menu, co niekoniecznie musi spowodować zmianę ceny, szczególnie jeśli potrawy są do siebie podobne.

Umowa obowiązkowo!

Jeśli właściciel unika podpisania z jakiegoś powodu umowy, powinniście się zastanowić czy na pewno wszystko jest w porządku z tym lokalem. Bez znaczenia czy wydajecie duże czy małe pieniądze, na wszystko powinniście mieć umowę aby później uniknąć rozczarowania jak coś pójdzie nie tak. Umowa powinna być szczegółowa i zawierać wszystkie ważne szczegóły dotyczące wesela. Jeśli kompletnie nie macie pojęcia czy jest ona prawidłowa zawsze możecie zgłosić się z tym do profesjonalisty, prawnika albo konsultanta ślubnego.

Jeśli szukacie wyjątkowego miejsca na ślub to jesteście w dobrym miejscu. Poniżej znajdziecie listy najlepszych miejsc na wesele w Polsce oraz we Wrocławiu i jego okolicach. Listy te powstały na podstawie przeprowadzonych wielu rozmów z Parami Młodymi, aby trochę Was wspomóc. Postanowiłem sporządzić dla Was subiektywne listy zawierające, najlepsze lokale weselne we Wrocławiu i okolicach a także w całej Polsce. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do poniższych artykułów.

12 najlepszych sal na wesele we Wrocławiu

19 najlepszych sal na wesele w okolicach Wrocławia

13 najlepszych miejsc na wesele w Polsce – część 1

20 najlepszych miejsc na wesele w Polsce – część 2

25 najlepszych miejsc na wesele w Polsce – część 3

Jestem szczęśliwy, że mogłem pracować w wielu miejscach jako fotograf ślubny oraz także jako zaproszony gość bawić się z rodzina i przyjaciółmi podczas ich święta. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że są to wyjątkowe miejsca na ślub, dzięki którym ten szczególny dzień zapamiętacie na całe życie.

Powodzenia!

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Daniel Tarka Fotografia Ślubna Wrocław

Related Posts

Leave a comment