Pierścionek zaręczynowy Panny młodej leży w zielonym liściu

Co zrobić jeśli nie lubisz swojego pierścionka zaręczynowego?

To niezapomniany a zarazem dziwny moment, kiedy twój mężczyzna, pyta Cię drżącym głosem: „Czy wyjdziesz za mnie?” a następnie pokazuje Ci pudełko z najgorszym pierścionkiem, jaki kiedykolwiek widziałaś!?

Stało się coś o czym czytałaś dotychczas tylko na forach ślubnych, coś co nie daje ci spokoju w nocy w dzień i kiedy tylko zerkniesz na rękę. Za każdym razem myślisz sobie: „Nie podoba mi się pierścionek zaręczynowy. Co mam zrobić ?!” Kochana, pamiętaj nie jesteś sama! Wiele przed tobą kobiet znalazło się w takiej sytuacji i wiele po tobie znajdzie się w tej samej sytuacji, nie chcąc zranić uczuć swojego narzeczonego. Są jednak sposoby, by z wdziękiem poradzić sobie w tej delikatnej sytuacji. Oto, co możesz zrobić.

Daj mu kilka dni

Jeśli nie jest to miłość od pierwszego wejrzenia, daj jej kilka dni. Noś pierścionek cały czas i zobacz, czy rośnie on na tobie czy wręcz przeciwnie. Może nie jest doskonały, ale to nie znaczy, że nie może być czymś, w czym się zakochasz. Pierwsze wrażenia, nawet z pierścionkiem, mogą być trudne i zwodnicze.

Zanim zrobisz coś pochopnie, daj mu trochę czasu. Warto również dowiedzieć się, dlaczego twój ukochany wybrał ten pierścionek a nie inny. Być może kryje się za tym jakaś historia lub jest podobny do tej, którą nosi jego mama lub babcia. Może kiedy to zobaczył, poczuł się w pewien wyjątkowy sposób. Czasami wysłuchanie tej historii będzie wystarczające, aby odgadnąć jego rozumowanie i zmienić uczucia jakimi darzysz swój nowy nabytek.

Mów o tym we właściwy sposób

Jeśli nadal nie lubisz swojego pierścionka zaręczynowego, pora na rozmowę. Za każdym razem, kiedy na niego spojrzysz, głos w twojej głowie przypomni Ci, jak bardzo go nienawidzisz – a to przecież powoduje największą urazę i irytację. Jeśli ciągle będziesz pamiętać o swoim rozczarowaniu w swoim wyborze, to wpłynie negatywnie na Wasz związek.

Jak każdy wrażliwy temat, chcesz wybrać czas, w którym czujesz się otwarta i kochająca, nie wtedy, gdy jesteś w złym samopoczuciu i nastroju. To jedna z tych intymnych, wrażliwych rozmów, które nadadzą bieg Waszej wspólnej przyszłości.

Wymień go lub zwróć

Jeśli narzeczony kupił nowy pierścionek zawsze możecie zwrócić go do jubilera razem. Możesz zatrzymać środek pierścionka a resztę zamienić na inny kształt aż znajdziecie zupełnie nowy styl, który oboje pokochacie. Pamiętajcie o tym aby zawsze mieć na uwadze swój budżet, najlepiej będzie poinformować o tym swojego jubilera aby mieć pewność, że opcje, które rozważasz, są czymś, na co cię stać.

Zmodyfikuj go

Czy pierścionek jest jakąś pamiątką rodzinną? Dowiedz się tego i spytaj czy możesz przeprojektować go według swojego pomysłu. Może to oznaczać zaprojektowanie nowego pierścionka zaręczynowego od początku, użycie nowego szkieletu z oryginalnego pierścionka, najważniejsze jest to abyś miała dobre samopoczucie i aby pierścień był po prostu Twój w pełni tego słowa.

Wybierz pierścionek swoich marzeń

Nie jesteś pewna, czy możesz w ogóle o tym mówić? Oczywiście ze tak, nawet powinnaś, bo nie ma nic lepszego nisz prawdziwa rozmowa z Twoją drugą połową. Nie trać z oczu tego, co reprezentuje pierścionek zaręczynowy. Miłość to wielki dar, który należy pielęgnować w specjalny sposób, a gdy przyjdzie czas na wymianę pierścionka, możesz zawsze po prostu znaleźć coś, co pomoże przekształcić go w kształt i wygląd ze swoich marzeń.

Jeśli zależy Ci tylko na większym brylancie lepiej zachowaj to tylko dla siebie

Uczciwość to najlepsze co możesz zrobić. Chyba, że jesteś po prostu rozczarowana, że Twój kamień jest za mały lub jest złej jakości. Nie możesz powiedzieć swojemu narzeczonemu, że nie wydał wystarczającej ilości pieniędzy. Z pewnością kupił  najpiękniejszy pierścionek, na jaki go stać, więc jeśli wszystko inne na temat pierścienia działa (metal, kamień, styl), trzymaj język lepiej za zębami.

Jako fotograf ślubny z Wrocławia często jestem pytany czy słyszałem o takich przypadkach jak nie odpowiedni pierścionek zaręczynowy i co w takiej sytuacji zrobić. Pamiętajcie że, nic nie działa tak dobrze jak tylko szczerość miedzy Wami zakochanymi. Ważniejszy jest twój partner a nie doskonały pierścionek zaręczynowy, bierzesz przecież ślub z mężczyzną, a nie z pierścionkiem!

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Daniel Tarka Fotografia Ślubna Wrocław

Leave a comment