Katedra Wrocławska św. Jana Chrzciciela Wesele

Miejsca na sesję zdjęciową we Wrocławiu

Wrocław to piękne i wyjątkowe miasto. Jest to największe miasto w naszym woj. Dolnośląskim. Nazywane jest przez niektórych miastem spotkań i miłości. Może właśnie dlatego jego druga nazwa to WrocLove, czyli miasto zakochanych.

Jako fotograf ślubny uwielbiam pracować w nowych miejscach aby wszystkie pary, jakie fotografuję były zadowolone ze swoich zdjęć ślubnych. Poniżej przedstawiam ciekawe miejsca na sesję zdjęciową we Wrocławiu.

Narodowe Forum Muzyki

Kolejne wspaniałe miejsce do zaznaczenia na mapie we Wrocławiu, gotowe na sesje narzeczeńską, sesje plenerową oraz zdjęcia ślubne lub inne sesje zdjęciowe. To właśnie Budynek stanowi ciekawe tło do zdjęć, a także jego okolice gdzie można zobaczyć kilka  wyjątkowych lokalizacji.

Galeria Wroclavia

Galeria stanowi wspaniałą okazję do tego aby wykorzystać jej wyjątkowy kształt z zewnątrz oraz poszczególne wejścia do budynku, które znajdziemy od każdej strony ulicy. Piękne zdjęcia ślubne uchwycimy tuż po zachodzie słońca, kiedy nie jest jeszcze za ciemno na ulicy ani już za jasno. Iluminacje z zewnątrz jak i wewnątrz galerii to również wspaniałe możliwości do wykorzystania w fotografii ślubnej i sesji plenerowej z parą młodą.

Pałac Leipzigera (dawna Proxima)

Chyba najbardziej ciekawa część to klatka schodowa gdzie ze zrobieniem pomysłowych zdjęć ślubnych nie powinno być problemu. Specyficzna stylistyka ale z odrobiną pomysłowości można przeżyć ciekawą ślubną sesję plenerową. Obecnie należy pytać wcześniej o dostęp.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Usytuowany niedaleko Hali Targowej stanowi część Promenady Staromiejskiej i biegnie wzdłuż brzegu Odry. To świetna lokalizacja na sesje zdjęciową oraz wspaniałe miejsce na odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu.

Las Mokrzański

To największy kompleks leśny w granicach administracyjnych Wrocławia. Miejsce jak każde zalesione tereny wspaniale nadaje się na ślubną sesje plenerową lub sesje narzeczeńską. Obiekt jest dostępny przez cały rok!

Ogród Staromiejski

Jest to w zasadzie park w środku miasta, obok Teatru Lalek,  który swoim wyglądem przypomina przedwojenny miejski ogród, z starannie utrzymanymi trawnikami i urokliwymi alejkami w odtworzonym XIX-wiecznym układzie. Na sesje zdjęciową warto wybrać się w tygodniu a najlepiej z samego rana.

Dworzec Główny

Zdecydowanie jedno z miejsc jakie warto odwiedzić podczas robienia zdjęć ślubnych. Niech nikogo nie zdziwi to, że wybrałem dworzec, ponieważ przeszedł on wiele zmian i na dzień dzisiejszy to wspaniałe miejsce do naszego wykorzystania na sesje plenerową lub zdjęcia ślubne z parą młoda.

Teatr Muzyczny Capitol

Praktycznie centrum miasta. Sam Capitol jest dość popularnym miejscem wśród wrocławian ale to nie powinno w niczym nam przeszkodzić podczas wykonywania zdjęć ślubnych oraz sesji plenerowej z państwem młodym. Jako fotograf ślubny z Wrocławia często sam wykorzystuje momenty kiedy w kadrze mogę uchwycić ruch poszczególnych ludzi kiedy nie ma innej możliwości aby ich ominąć. Dodaje to tylko dramatyczności ujęciu i w niczym nie przeszkadza w końcowym efekcie.

Dzielnica Czterech Wyznań

Okolice Synagogi Pod Białym Bocianem przy ulicy Pawła Włodkowica 7, to wiele restauracji i pubów a także wspaniałe klimatyczne podwórka. Tego miejsca nie po prostu nie warto sobie odpuszczać, kto był i widział ten wie o czym piszę.

Skwer przy Moście Grunwaldzkim i Plac Grunwaldzki

Kampus Politechniki Wrocławskiej oraz Biblioteki Uniwersyteckiej znajdziecie nie daleko. Linie w postaci barier odgradzających nas od rzeki tworzą wraz z mostem w tle wspaniałe miejsce do zdjęć ślubnych. Są tam fontanny, ławki, trochę zieleni. Sam most to wspaniała okazja do uchwycenia na zdjęciach ślubnych ruchu a zarazem spokoju pary młodej. Sesja plenerowa w tym miejscu to gwarancja udanych zdjęć.

Zajezdnie tramwajowe i tramwaje

Dla chcącego nic trudnego. Wystarczy wynająć na godzinę tramwaj zabytkowy i zrobić w nim wspaniałe zdjęcia ślubne. Nie zapomniane wrażenia z sesji plenerowej gwarantowane! Sama zajezdnia to również niezliczona możliwość uchwycenia niepowtarzalnych zdjęć ślubnych.

Restauracje i kawiarnie

Jeśli tylko klienci chcą, można zawsze zatrzymać się w kawiarniach wrocławskich, czy to na rynku czy w innym wyjątkowym do tego miejscu. Pamiętać należy tylko o tym, że w porze obiadowej może tam być trochę tłoczno ale z doświadczenia wiem, że i z tym można sobie poradzić i nawet to wykorzystać aby ślubna sesja plenerowa i zdjęcia ślubne jakie zrobimy były znakomitą pamiątką dla państwa młodych.

Plac Czysty

To wyjątkowe miejsce obok Domu Handlowego Renoma. Plac jest położony na Przedmieściu Świdnickim. Wykorzystując światło jakie tam zastaniemy możemy uzyskać ciekawe efekty na zdjęciach ślubnych.

Kampus Politechniki Wrocławskiej

Wspaniałe surowe miejsce, kilkanaście ciekawych budynków stanowiące wyjątkowe tło dla wszystkich zdjęć ślubnych. Wykorzystując odpowiednio dobrze światło, na zdjęciach ślubnych przenosimy się wręcz do innego miasta bez monotonności i znudzenia otoczeniem.

Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej

Czasami dość tłoczne miejsce ze względu na swą popularność wśród fotografów ślubnych. Mimo tego swym dużym obszarem i przestrzenią, nikt nikomu nigdy nie wejdzie w kadr. Betonowe i drewniane ławki aż proszą się same aby je wykorzystać  na zdjęciach ślubnych i sesji ślubnej. Za plecami naszymi znajdziemy inny plener a mianowicie nasza kochaną Odrę.

Green Day

Green Day to nowoczesny kompleks biurowy klasy A. Usytuowany został w centrum Wrocławia, tuż obok Ostrowa Tumskiego, przy skrzyżowaniu ulic Szczytnickiej oraz Wyszyńskiego. Warte uwagi są okolice wejścia od strony północnej ale również pozostała jego część to dobre miejsce na zdjęcia ślubne i nie tylko.

Pergola, Hala Stulecia i Ogród Japoński

Te miejsca chyba każdy z Was zna a mimo to nikomu się jeszcze nie znudziło robienie zdjęć ślubnych i ślubnych sesji plenerowych w tych miejscach. Trzy miejsca położone blisko siebie stanowią całość na mapie fotograficznych skarbów.

Teatr Lalek

Dzisiejszy Wrocławski Teatr Lalek to budynek dawnej resursy kupieckiej wzniesiony w stylu neobarokowym w latach 1892-1894. Przed wejściem do zdjęć możemy wykorzystać fontannę a od drugiej strony przejść do Ogrodu Staromiejskiego. Cała architektura pozwala nam na stworzenie bardzo interesujących zdjęć ślubnych.

Przystanek Stadion Miejski

To żelbetonowa konstrukcja która pełni funkcję przystanku tramwajowego przy stadionie miejskim we Wrocławiu. Surowość tego miejsca, jego neutralność kolorystyczna oraz gładkość wykonania, idealnie nadają się jako tło do ślubnej sesji zdjęciowej czy tez innej sesji zdjęciowej. Polecam to miejsce bo jest naprawdę wyjątkowe w swej prostocie!

Park Wschodni

Park miejski to miejsce położone w południowo-wschodniej części Wrocławia. Znajdziecie tu wiele otwartych przestrzeni, dużo roślinności, która na pewno będzie pięknie wyglądać jako tło. To co najważniejsze dla wielu, w parku nie uświadczycie zbyt dużej ilości ludzi, dlatego można tam przyjechać na zdjęcia w dowolnym czasie, nawet w weekend!

Park Szczytnicki

Na jego terenie znajdziemy Ogród japoński oraz zabytkowy drewniany kościół. Teren parku powala swą wielkością, jest naprawdę ogromny i różnorodny pod względem roślinności. To wyjątkowe miejsce na ślubną sesje plenerową i zdjęcia ślubne, które na pewno będą ciekawe! Warto koniecznie odwiedzić to miejsce jeśli nie na zdjęcia to na odpoczynek na kocu z rodziną lub z przyjaciółmi!

Wyspa Słodowa

Jest to miejsce położone na Odrze w samym centrum Wrocławia. Znane dla każdego więc nie ma się co rozpisywać na jej temat, po prostu warto ją odwiedzić, ponieważ roztacza się tu interesujący widok na pełne zabudowania Wrocławia i sesja zdjęciowa  w tym miejscu to zawsze udane zdjęcia!

Ostrów Tumski

Zdecydowanie najpopularniejsze miejsce do robienia, sesji narzeczeńskich,  zdjęć ślubnych oraz ślubnych sesji plenerowych. Przy dobrej pogodzie w ciągu kwadransa, minie was kilka par wraz z fotografem u swojego boku. Prawdopodobnie popularność tego miejsca bierze się z tego, że najszybciej i najłatwiej przychodzi ono nam do głowy jeśli mamy coś wybrać do sesji zdjęciowej. Potrzeba dużej kreatywności aby zrobić zdjęcia, które jeszcze nikt nie zrobił.

Rynek

Któż z nas nie był na rynku wrocławskim? Nie muszę Was chyba do tego przekonywać, że warto tam zajrzeć? Kto się tam znajdzie na pewno tego nie pożałuje!

Grafitti wrocławskie

Można je znaleźć praktycznie wszędzie, wystarczy dobrze się rozejrzeć. Sztuka uliczna we Wrocławiu to jedna z rzeczy za co kocham to miasto.

Park Południowy

Chyba jeden z najbardziej popularnych parków wśród fotografów ślubnych. Znajdziecie tu piękny staw z fontannami i kaczkami oraz dużo zieleni, ławki, drzewa oraz trochę cichych miejsc a wszystko tuz obok ruchliwej ulicy.

Ogród i pałac przy Ossolineum

Okalają go mury Ossolineum, Liceum Urszulanek oraz „Maciejówki”. Sam ogród tworzą precyzyjnie przystrzyżone żywopłoty, ciekawe zdobienia marmurowe i ceglane. Można tu usiąść na żelaznej ławce, i odpocząć przy kojących dźwiękach fontanny. Wspaniałe miejsce do zrobienia zdjęć grupowych!

Mosty wrocławskie

Trzeba umieć je dobrze wykorzystać na zdjęciach ale dla chcącego nic trudnego. Wspaniale komponują się w stylistykę zdjęć ślubnych oraz ślubnych sesji plenerowych. Mostów we Wrocławiu jest dużo o kładkach już nie wspomnę. Do wyboru do koloru!

Słodkie Czary Mary

Manufakturę cukierków i lizaków we Wrocławiu zna chyba każdy, dlatego nie trzeba jej tu szczegółowo przedstawiać. Poza wykorzystaniem charakterystycznego wystroju jaki się tam znajduje, można najeść się tam dużo cukierków!

Sesja narzeczeńska we Wrocławiu fotograf ślubny

Wrocław cały czas się rozwija, dzięki czemu nasza lista również podlega weryfikacji i ciągłemu rozwojowi. Zachęcam wszystkich do własnego poszukiwania wyjątkowych miejsc na mapie Wrocławia aby samemu odkrywać bogactwo jakie przed nami stoi. W cale nie oznacza to, że musimy jechać na drugi koniec naszego miasta aby zobaczyć wspaniałe i dotychczas nieodnalezione miejsce. Osobiście wyznaję zasadę, że w promieniu  200 metrów od naszego domu, można znaleźć ciekawe miejsca na zrobienie zdjęć narzeczeńskich, zdjęć portretowych lub sesji plenerowej!

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Daniel Tarka Fotografia Ślubna Wrocław

Leave a comment