Najciekawsze sposoby na uhonorowanie taty w dniu ślubu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka.

Najciekawsze sposoby na uhonorowanie taty w dniu ślubu

Twój dzień ślubu, to świetna okazja, by oddać cześć tym, którzy dali ci tę bezwarunkową miłość i wsparcie podczas twojej podróży życiowej, już od pierwszych kroków jako maluch, aż do momentu wyjścia przed ołtarz. W dniu, w którym powiesz swoje „tak„, warto jest rozważyć wprowadzenie w życie kilku sposobów na uhonorowanie ojca, lub kogoś kto Ci go zastąpił, na początek pozwalając na odprowadzenie się do ołtarza, gdzie odbierze cię twój przyszły mąż. W końcu pamiętajcie, nie byłybyście tym, kim jesteście dzisiaj bez waszych ojców!

Wejście Panny młodej z tatą do kościoła. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka

Jako fotograf ślubny z Wrocławia, często przypominam o tym wszystkim moim klientom aby wykorzystali maksymalnie wszystkie możliwości jakie posiadają na uhonorowanie swoich rodziców w tym wyjątkowym momencie. Fotografia ślubna daje nam wiele możliwości na uwiecznienie waszych intymnych momentów. Po latach te chwile staną się czymś co da Wam wiele miłych doznań kiedy Waszych najbliższych już zabraknie.

Specjalny taniec

Co raz więcej przyjęć weselnych zawiera w planach taniec ojca i córki razem na parkiecie weselnym, ale dlaczego nie pójść krok dalej, żeby go lepiej zapamiętać? Jeśli tata ma dwie lewe stopy, być może uda ci się spędzić z nim trochę czasu razem, biorąc udział w zajęciach tanecznych przed tym wielkim dniem, dzięki czemu sama nauczysz się tańczyć nieco lepiej, a może nawet wspólnie wykonacie jakiś układ choreograficzny. Możesz też zaskoczyć go waszą lub jego ulubioną piosenką, w rytm której wspólnie zatańczycie.

Takie uhonorowanie taty w trakcie ślubu i wesela jego córki nie jest jeszcze może w naszym kraju popularne, dlatego jest to najlepszy moment na to aby coś zmienić i pamiętać także o podziękowaniu dla Waszego taty w tym wspaniałym dniu.

Pierwsze spojrzenie

Prywatny moment, w którym pan młody i panna młoda widzą się po raz pierwszy w swoich ślubnych strojach, wykorzystywany jest coraz częściej w naszym kraju do znalezienia odrobiny spokoju oraz na podzielenie się tą szczególną chwilą prywatnie przed wyjściem do kościoła i czekających gości.

Dlaczego więc nie pomyśleć o oddzielnym pierwszym spojrzeniu dla swojego ojca? Prawdopodobnie będzie chodził po korytarzach, gryząc paznokcie, czekając, aż jego mała dziewczynka będzie gotowa na ten dzień. Odkładając na tę chwilę kilka minut, by spędzić z nim odpowiedni czas, stworzysz nie tylko wspomnienie, które przetrwa całe życie, ale również świetne zdjęcia ślubne!

Porozmawiaj wcześniej z fotografem ślubnym i ustal aby uchwycił na zdjęciach ślubnych Wasze wyjątkowe, pierwsze spojrzenie pomiędzy tobą a twoim tatą. Taka fotografia ślubna, pełna wyjątkowych i niepowtarzalnych emocji, stanie się jedną z najpiękniejszych pamiątek twojego ślubu.

Panna młoda stoi razem ze swoim Ojcem

Poproś go o poprowadzenie uroczystości

Za granicą w odróżnieniu od naszego kraju, istnieje możliwość, aby to nawet ojciec, po uzyskaniu specjalnego certyfikatu, udzielił wam ślubu. Nic nie szkodzi na przeszkodzie aby mimo tego Twój ojciec był zaangażowany w prowadzenie całej uroczystości. W czasie ślubu i wesela jest tyle rzeczy to zrobienia i koordynowania, że na pewno będzie czuł się wyróżniony z tego powodu mając wpływa na przebieg ślubu.

Specjalne przemówienie

Porozmawiaj wcześniej ze swoim ojcem i nakłoń go do tego aby powiedział coś ciekawego na twoim ślubie coś na czym może najbardziej mu zależy i chciałby się ze wszystkimi tego dnia podzielić?

Fotograficzna niespodzianka

Pomyśl o tym, bo na pewno warto i bez wątpienia będzie to zabawnym i kreatywnym sposobem, aby twój tata poczuł się wyjątkowo po tym ślubie. Z pomocą fotografa ślubnego stwórz kilka sentymentalnych zdjęć np. „Zawsze będę twoją małą dziewczynką” lub „Najpierw cię kochałam.” Albo coś krótkiego i słodkiego, które mówi wszystko: ” Dzięki, tato!” Pozując z tatą lub idąc w jego stronę (jeśli jest odwrócony plecami), możesz uchwycić ten moment, aby po otrzymaniu zdjęć otrzymał najsłodszą niespodziankę, którą bez wątpienia będzie pielęgnował na zawsze.

Podziękowanie dla rodziców

Ty i Twój narzeczony możecie poświęcić chwilę, aby podziękować wszystkim waszym rodzicom, lub każdemu, kto uczynił wasz wyjątkowy dzień tak pięknym i niezapomnianym – zaledwie minutę lub dwie czasu na zwerbalizowanie waszej miłości i uznania może oznaczać wszystko co najcudowniejsze dla Waszych rodziców. Jako córka wyraź swoje uczucia i skieruj swoje specjalne podziękowania do ojca dzięki któremu tutaj teraz jesteś i przemawiasz do wszystkich.

Wspaniałym pomysłem jest przygotowanie wcześniej ze swoim filmowcem lub fotografem ślubnym krótkiego filmu, w którym wspólnie dziękujecie za wszystko co od swoich rodziców otrzymaliście.

Wyjątkowość taty

Wiadomo, że każdy ojciec jest wyjątkowy i każdy ma coś czego nie mają inni. Może warto wykorzystać ten moment na pokazanie tego innym i pochwalenie się tym co kocha robić, jego talent? Zdjęcia ślubne z takich momentów to niesamowita pamiątka której nie możecie przegapić.

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać dlaczego warto jest uhonorować swojego tatę w tak ważnym jak ślub dniu. Jak widzicie poza odprowadzeniem córki do ołtarza, istnieje także wiele innych pomysłów na wzruszającą oprawę tej uroczystości, z których możecie skorzystać. Pamiętajcie tylko aby zawsze uzgodnić wszystko odpowiednio wcześniej z Waszym fotografem ślubnym, żeby żadnej chwili nie zabrakło na waszych wyjątkowych zdjęciach ślubnych i albumach ślubnych.

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Daniel Tarka Fotografia Ślubna Wrocław

Comments (6)

Fajny artykuł! Podpisuje się rękami i nogami! 😉

Marzy mi się taki taniec z moim tatą ale on nigdy nie da się namówić na taki występ! 🙂

Nigdy nie wiadomo, znajomej ojciec zapierał się, że nigdy nie zatańczy z nią przed wszystkimi bo ma dwie lewe nogi a skończyło się na tym, że nie chciał schodzić z parkietu. 😉

Te podziękowania dla rodziców są prześliczne! Super pomysł. Już wdrażam to u siebie! 😉
Najlepszego na te święta, super wpis!

Leave a comment