Ślub w kościele św. Marcina w Jaworze

5 najczęstszych błędów popełnianych przez Panny Młode podczas planowania ślubu

Wiecie, co mówią: Czas jest wszystkim. A jeśli chodzi o planowanie ślubu, to stwierdzenie na pewno nie może być bardziej prawdziwsze i trafniejsze. Kiedy dokładnie należy przygotować i wysłać zaproszenia ślubne? Kiedy powinniście wybrać fotografa ślubnego? A jak dostatecznie wcześnie należy zarezerwować pokoje hotelowe? Specjalnie dla Was poniżej znajdziecie to wszystko co dla Was jest bardzo ważne i miejmy nadzieję, dzięki czemu uda się uniknąć najczęstszych błędów, jakie popełniają Panny Młode podczas planowania ślubu. Nie ma za co!

Porady ślubne

Dotarcie do dostawców zbyt wcześnie

Z informacji jakie uzyskałem od firm planujących wesele – „Zdarzają się sytuacje kiedy „panny młode” zgłaszają się do nas planujących dla nich wesela, kiedy jeszcze nawet nie są zaręczone same przyznając,  że nie maja pewności co do daty ślubu i tego czy sam ślub dojdzie w ogóle kiedyś do skutku. Dlatego, pomimo przyjemności jaka płynie ze współpracy z klientami, jest to trochę przedwczesne i zajmuje nasz czas, który można byłoby poświęcić już „aktywnym” Parom Młodym”

Pamiętajmy aby podejmować decyzje odpowiednio do naszych potrzeb i realnego czasu jaki nam pozostał, zamiast spełniać zachcianki i odbywać wywiady, które jak sami wiemy, nic nowego nam nie wniosą do naszych przygotowań ślubnych.

Tort Ślubny. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka

Dokonywanie płatności i podejmowanie kluczowych decyzji przed zatrudnieniem konsultanta ślubnego

Jeśli planujesz podpisać wiele umów, najlepiej będzie jeśli najpierw skonsultujesz się z konsultantem ślubnym przed podjęciem ważnych decyzji ślubnych, takich jak wybranie odpowiedniego miejsca, lokalizacji ceremonii i przyjęcia weselnego, zespołu, DJ, konferansjera, fotografa ślubnego, kamerzysty, wynajem i wynajęcie kwiaciarni, cateringu oraz wielu innych równie ważnych podwykonawców na Wasz ślub. Szanuj swój czas oraz innych z którymi współpracujesz, dlatego obligatoryjnie wszystkie usługi należy realizować według wspólnie ustalonego harmonogramu prac.

Odwlekanie od rezerwacji kluczowych dostawców

Jakże częstym i powtarzającym się błędem jest czekanie i odwlekanie na zbyt późno, rezerwacji oraz podpisania umów z kluczowymi sprzedawcami i dostawcami, szczególnie na śluby w sezonie, jest to częsty błąd, jaki popełniają pary. Jeśli twój ślub jest w szczycie sezonu (w większości przypadków jest to lato), a ty czekasz nawet na sześć miesięcy przed zarezerwowaniem wysokiej jakości fotografa ślubnego, uważaj bo możesz przegapić najlepszych, którzy już nie będą mieli dla ciebie terminu. Dotyczy to również DJ-ów, kamerzystów, koordynatorów i niektórych kwiaciarni. Dostawcy, którzy mogą obsłużyć większą liczbę osób, na przykład piekarze, zakłady cateringowe i niektóre kwiaciarnie, mogą zostać zarezerwowani bliżej daty ślubu, ale lepiej nie ryzykuj. Dobrzy sprzedawcy rezerwują szybko i może się okazać, że Twój ulubiony fotograf lub cukiernia nie przyjmie od ciebie zlecenia ponieważ nie mają już miejsca w swoim kalendarzu.

Rezerwacja fotografa ślubnego w ostatniej chwili

Jeśli stawiasz fotografa ślubnego na swojej liście rzeczy do zrobienia jako opcje do wynajęcia bez presji czasu, to nie dziw się, że Twoje zdjęcia ślubne mogą nie być takie jakbyś chciała. Fotograf wybrany na ostatnią chwile może okazać się po prostu za słaby na sprostanie Waszym wymaganiom. Twoje zdjęcia ślubne będą oglądać Twoi znajomi, rodzina oraz Twoje dzieci i dzieci ich dzieci. Czy chcesz się wstydzić tego co zobaczą? Co powiesz swoim znajomym jeśli nie otrzymasz zdjęć na których powinni być ale jakimś cudem ich tam nie ma bo fotograf przegapił TEN moment? Czy chcesz im powiedzieć, że zdjęcia ślubne tak wyglądają jak wyglądają bo nie miałaś czasu na wybranie odpowiedniego fotografa ślubnego albo ochoty na zapłacenie za profesjonalistę tylko za amatora, który sobie dorabia poza pracą w korporacji od 8 do 16. A może chcesz po prostu udawać, że wszystko jest w porządku? Zastanów się czy naprawdę jest warto płacić za taki produkt?

Omijaj półśrodki, wybieraj takich fotografów ślubnych dzięki którym Wasze zdjęcia pozostaną z Wami na wieki i będziesz z nich zadowolona w innym przypadku lepiej będzie jeśli zdjęcia ślubne zrobi ktoś z Waszej rodziny za darmo.

Nie licz na cud bo dobrych fotografów ślubnych jest niewielu, dlatego właśnie tak szybko należy pomyśleć o ich wyborze!

Sala Balowa Biała Sala Szczawno-Zdrój Wesele

Weź drugi miesiąc miodowy

Niektóre panny młode koncentrują się zbytnio na “drobnych szczegółach” już od samego początku zamiast najpierw poradzić sobie z niektórymi większymi elementami planowania ślubu, dopóki jeszcze nie jest za późno. Na przykład, decydując się na pierścienie na serwetki, kolory weselne i pościel powinny zająć się tym dopiero po tym, jak już zakontraktują lokal i firmę cateringową.

Pamiętajmy o tym aby przed tym wspaniałym wydarzeniem jakim niewątpliwie jest Wasz ślub nie dać ponieść się zbytnio naszym emocjom i do wszystkiego podchodzić z rozwagą i opanowaniem.

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Fotograf Ślubny Daniel Tarka

Leave a comment