Najpiękniejsza sala weselna na Dolnym Śląsku - Fotograf Ślubny

Lista 38 najpiękniejszych sal weselnych na Dolnym Śląsku

Mało kto wie ale właśnie na piastowskim szlaku znajdziecie najwięcej średniowiecznych zamków i nieco młodszych zabytkowych pałaców, które idealnie nadadzą się na sale weselną. Wiele takich starodawnych posiadłości zostało przejętych przez domy weselne. Dzięki temu, na tym terenie znajdziecie najpiękniejsze sale weselne dolnego śląska, które w pełni pozwolą Wam poczuć klimat prawdziwych zabaw weselnych w każdym możliwym stylu.

Wesela na dolnym śląsku charakteryzują się wieloletnią kulturą, która choć znacząco zanikła w procesach germanizacji, wciąż pozostaje w sercach wielu tutejszych mieszkańców. To właśnie na terenach dolnego śląska znajdziecie liczne obiekty z listy UNESCO, takie jak kościoły, pałace oraz zamki. Dolnośląskie to region, gdzie jest bardzo wiele zamków średniowiecznych i nieco młodszych pałaców. To doskonałe i bardzo ciekawe miejsca na wesele, które na pewno pozostawią niezapomniane wspomnienia w sercach gości na wiele długich lat.  Dolnośląskie pałace i zamki to także świetne miejsce na sesje ślubne. Takie miejsca na wesele to doskonały sposób na podniesienie rangi Waszego wydarzenia, zwłaszcza gdy goście przybywają z zagranicy. Wasza wymarzona sala weselna powinna mieć odpowiedni styl, aranżacje oraz spełniać wiele parametrów. To właśnie od tego zależy czy Wasi goście będą się dobrze bawić a Wy nigdy nie zapomnicie tego wydarzenia.

Jak wybrać tę jedyną salę weselną?

W internecie znajdziecie liczne oferty domów weselnych, hoteli, restauracji, pałaców lub zamków w których można urządzić swoje przyjęcie weselne. Znajdziecie wiele informacji, które nie koniecznie Wam się przydadzą. Niestety wiele osób wybiera salę kierując się tylko dwoma kryteriami: ceną i wyglądem, a potem żałują tego zarówno młodzi jak i goście, którzy nie są w pełni zadowoleni. A przecież ten dzień powinniście pamiętać do końca życia jako ten najwspanialszy i niezapomniany. Jestem pewien, że Wasz fotograf ślubny zrobi wszystko abyście na zdjęciach ślubnych wyglądali fantastycznie. Jednak niektórych rzeczy nie da się zmienić.

Co w takim razie jest nie tak? Z doświadczenia wiem że, w natłoku weselnych przygotowań pewne rzeczy umykają uwadze, mamy tyle rzeczy na głowie więc nie myślimy racjonalnie. Mogę Wam co nieco podpowiedzieć na co warto zwrócić uwagę, a o czym często zapominamy lub nawet nie pomyślimy przy wyborze sali weselnej lub idealnego miejsca na wesele. Co powinno spełniać takie wnętrze, by zarówno młoda para, jak i goście mogli świetnie się bawić?

Sala Balowa Biała Sala Szczawno-Zdrój Wesele

Nie za mała, nie za duża, taka w sam raz!

Pamiętajcie, że sala na przyjęcie weselne nie powinna być być za mała. Dobrze będzie jak swobodnie pomieścicie wszystkie zaproszone osoby oraz będziecie jeszcze mieć odpowiednią powierzchnię do tańca. Nie ma chyba nic gorszego niż ścisk na parkiecie tanecznym. Zbyt duży lokal też nie jest wskazany, ponieważ goście po prostu za bardzo się rozproszą i zabawa może nie być z tego powodu udana. Przy wyborze miejsca trzeba wziąć pod uwagę również wiek i preferencje gości, nie warto decydować się na lokal, w którym goście po prostu nie będą czuli się komfortowo. Zabawa to wesoły spektakl, więc niech wszyscy będą jej uczestnikami. Wybór sali na wesele to nie wyścig, nie musicie rezerwować od razu pierwszego lokalu który odwiedzicie! Rozejrzyjcie się po kilku, popytajcie co proponują i dopiero na spokojnie zdecydujcie co wybieracie!

Na co należy zwrócić uwagę?

 1. Sprawdźcie wielkość sali. Określcie w przybliżeniu liczbę osób, jaka będzie Wam towarzyszyć tego dnia. Za duża sala, wypełniona małą ilością gości, na pewno nie będzie wyglądała za efektownie.
 2. Czy sala jadalna i taneczna są ze sobą połączone? Zwróćcie na to uwagę. Wszystko zależy od Was. Sami powinniście podjąć decyzję i rozwiązanie które najbardziej Wam odpowiada.
 3. Sprawdźcie ile zapłacicie za jedną osobę.
 4. Czy wybrana przez Was sala dysponuje określonym limitem gości, a także czy istnieje minimalna liczba osób, od której możecie zorganizować przyjęcie?
 5. Zwróćcie szczególną uwagę na to czy jedzenie jest smaczne. Uwierzcie mi, jeśli jedzenie jest dobre, nic więcej Wam nie potrzeba. Podstawą dobrego wesela jest smaczne jedzenie.
 6. Menu weselne. Ustalcie ostateczny termin, do którego możecie je modyfikować.
 7. Czy w cenie za tak zwany ‘talerzyk’ wliczony jest alkohol? Czy rozliczany jest na zasadzie płatności od osoby, czy od butelki?
 8. Czy w lokalu znajduje się wydajna klimatyzacja i w jakim miejscu jest ulokowana?
 9. Co z bazą noclegową? Najlepiej jak znajduje się ona niedaleko sali weselnej lub w jej pobliżu. Koniecznie zapytajcie także o specjalny pokój dla nowożeńców.
 10. Co znajduje się w pobliżu Waszego miejsca na wesele? Gdzie goście weselni będą mogli wyjść i pospacerować oraz pooddychać świeżym powietrzem?
 11. Co z tzw. “korkowym”? Czy sala weselna stosuje taką praktykę? Dowiedzcie się, czy możecie przywieźć własny alkohol, czy też musicie go wykupić w lokalu.
 12. Zapytajcie jakie wymogi musi spełniać taki trunek i jak wygląda jego przechowywanie przed weselem.
 13. Kto na weselu zajmuje się dysponowaniem trunków?
 14. Czy będzie chleb powitalny? Zapytajcie czy sala weselna zapewni Wam chleb powitalny, szampan dla gości oraz tort.
 15. Czy podczas Waszego wesela, będzie odbywać się również jakaś inna zabawa lub przyjęcie?
 16. Jaka jest wysokość zaliczki? Ustalcie również termin wpłacenia pozostałych płatności. Do kiedy należy ostatecznie się zdecydować?
 17. Ile % musicie zapłacić przed uroczystością, a ile po.
 18. Czy będą jakieś dodatkowe koszty? Warto dowiedzieć się, ile będziecie musieli zapłacić za stłuczenie elementów zastawy lub inne rzeczy.
 19. Co w sytuacji, kiedy zdecydujecie się na wypowiedzenie umowy?
 20. Kto dekoruje sale weselną? Ustalcie, kto jest odpowiedzialny za udekorowanie sali weselnej i kiedy będziecie mogli ją zacząć dekorować.
 21. Zapytajcie o agregat, chyba nikt nie chce, żeby jego wielki dzień został przerwany z powodu braku prądu.
 22. Czy lokal posiada ochronę?
 23. Czy są jakieś dodatkowe atrakcje które lokal oferuje w cenie wybranego przez Was pakietu, czy są one dodatkowo płatne?
 24. Poproście o pokazanie Wam kuchni, pozwoli Wam to ocenić sytuację, jak lokal podchodzi do kwestii czystości wydawania posiłków i dbania o detale.
 25. Dokładnie zapytajcie o ilość kawy, herbaty, soku na jedną osobę.
 26. Czy porcje obiadowe podawane są na półmiskach, gdzie gość ma wolną rękę? Czy dania są nakładane na talerze i podawane?
 27. Ustalcie liczbę ciepłych i zimnych dań. Dokładnie sprecyzujcie godziny poszczególnych posiłków.
 28. Czy lokal przygotowuje paczki dla gości ze słodkościami, czy my musimy się tym zająć?
Najpiękniejsza sala weselna na Dolnym Śląsku - Fotograf Ślubny

Gdzie zorganizować wesele?

Jeśli znacie już wstępnie ilość Waszych gości weselnych, powinniście zastanowić się, czy bardziej zależy Wam na tym, by sala znajdowała się w centrum, czy preferujecie lokale znajdujące się za miastem. Jedna i druga lokalizacja posiada zarówno wady, jak i zalety. Jeśli sala będzie się znajdować poza centrum, powinniście zapewnić gościom przejazd po ślubie do sali weselnej, a więc uwzględnić w budżecie dodatkowe koszty transportu. Sale w centrum miasta ze względu na lokalizację pozwalają zaoszczędzić na kosztach transportu, ale za to stosunkowo często nie posiadają ogrodu.

Cóż poradzić, czasem podobają nam się sale weselne, które już na samym początku powinniśmy wykreślić z naszego notatnika. Nawet nie wiecie jak logistyka odgrywa tu wielkie znaczenie. Wyobraźcie sobie ile razy będziecie musieli kursować do sali, a to coś dowieść, a to czegoś się zapomni, a to rodzice niech podrzucą. Wniosek jest taki – jak możecie szukajcie sali blisko siebie to naprawdę spora wygoda.

PS. Koniecznie sprawdźcie nasze listy najpiękniejszych miejsc na wesele w Polsce. Zapraszam!

Najpiękniejsze sale weselne na dolnym śląsku

Glamour

Restauracja Glamour, znajduje się w samym centrum miasta Wrocław. To wyjątkowe miejsce na mapie podczas poszukiwania sali na wesele. Niesamowity wystrój to połączenie prostoty z wytwornością i elegancją. Okrągłe stoły przy których pomieści się nawet 18 osób lub klasyczne prostokątne, eleganckie białe krzesła z prawdziwej skóry, ekologiczny kominek, oświetlenie LED w kilku opcjach kolorystycznych, nowoczesne grafiki na ścianach to tylko kilka z atutów Glamour sprawiających, że jest to miejsce inne niż wszystkie. Sala w każdym calu zachwyca elegancją i klasą. Idealnie spełnia oczekiwania każdej pary. Jedzenie dopasowane pod każde podniebienie, również dla wymagających. Bardzo duży atut to bliskość do centrum miasta oraz pobliskich hoteli. Dodatkowo, lokal znajduje się zaledwie 25 m od Urzędu Stanu Cywilnego oraz w pobliżu kilku kościołów i świątyń różnych wyznań. Zdecydowanie warto tu zajrzeć! Jest to wyjątkowe miejsce dla Wyjątkowych Gości.

Restauracja Glamour. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Art Hotel

Hotel lekko ukryty na obrzeżach starego rynku. Organizacja ślubu i wesela w Art Hotelu to gwarancja obsługi na najwyższym poziomie. To doskonałe miejsce na wytworne przyjęcia weselne a renesansowa kamienica urzeknie najbardziej wymagających gości. Bliskość wrocławskiego rynku i Urzędu Stanu Cywilnego stanowi dodatkowe udogodnienie. Klimatyczne miejsce. Zapraszam!

Art Hotel Wrocław. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Hotel Wodnik

Hotel Wodnik jest usytuowany w samym sercu Wrocławia, tuż nad brzegiem Odry. Od ścisłego centrum dzieli go zaledwie odległość kilku kilometrów, lecz nieodczuwalny jest tutaj zgiełk miasta. Uroku dodaje nasza marina. Podobno najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć. Trzeba je poczuć sercem. Każda uroczystość jest tu traktowana indywidualnie i dokładana wszelakich starań, aby Państwo Młodzi wspominali ten moment, jako najszczęśliwszy w życiu. Unikalna atmosfera restauracji mieszczącej się na 1. piętrze hotelu z widokiem na brzeg rzeki zapewnia poczucie wyjątkowości każdej spędzonej tam chwili.

Miejsce na wesele. Lista miejsc na wesele w całej Polsce. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Jasek Premium Hotel Wrocław

Jasek Premium Hotel Wrocław, to idealne miejsce dla tych wszystkich, którzy poszukują kameralnej atmosfery, przytulnych wnętrz i profesjonalnej obsługi. Hotel mieści się zaledwie 8 kilometrów od wrocławskiego rynku, przy starej drodze krajowej nr 5 w stronę Poznania w niedalekiej odległości od tras wylotowych na Poznań i Warszawę.

Jasek Premium Hotel. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Banquet Park Stara Garbarnia

Banquet Park Stara Garbarnia, znajdują się na terenie kompleksu hotelowego w zachodniej części Wrocławia. Obiekt usytuowany jest w zacisznej okolicy nad Bystrzycą w dzielnicy Leśnica, będąc jednocześnie w bliskiej odległości od Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika , Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz Stadionu Miejskiego. Do dyspozycji gości jest również duży taras przechodzącym we wspaniały dziedziniec i ogród.

Stara Garbarnia Banquet Park. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Hotel Bugatti

Hotel Bugatti to miejsce wyróżniające się kameralną atmosferą oraz dbałością o komfort i wygodę każdego Gościa. W starannie odrestaurowanej, stuletniej Villi Rheinland odnajdziecie niepowtarzalny klimat dawnej rezydencji a Wasze wesele będzie cudownym przeżyciem. Zapraszam Was do obejrzenia fantastycznego reportażu ślubnego z góralskiego wesela w Hotelu Bugatti we Wrocławiu.

 

Hotel Bugatti. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Zajazd pod Kasztanami

Zajazd pod Kasztanami to niezwykłe miejsce, które  przyciąga nie tylko pięknymi wnętrzami ale i urokliwym ogrodem. Zajazd pod Kasztanami jest jedyną salą weselną we Wrocławiu, gdzie z dala od miejskiego zgiełku ale jednocześnie blisko centrum Wrocławia można zorganizować niepowtarzalne, plenerowe wesele połączone z ceremonią ślubu w urokliwym ogrodzie. Ponadto to jedno z nielicznych miejsc we Wrocławiu, gdzie na przyjęcie weselne Para Młoda wraz z gośćmi może przypłynąć statkiem. Warto skorzystać z takiej niepowtarzalnej okazji.

Zajazd pod Kasztanami. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Restauracja AROMA (Ślęza)

Restauracja AROMA nawiązuje do ciepłego klimatu południa Europy. Przytulne wnętrze lokalu utrzymane jest w charakterze włoskiej trattorii, pozwalając zarówno na kameralne spotkanie w gronie kilku osób, jak i zorganizowanie dużej imprezy rodzinnej lub firmowej. To wymarzone miejsce zarówno na kameralny rodzinny obiad po ceremonii zaślubin, jak również całonocne przyjęcia weselne z tańcami. Wnętrze restauracji stwarza bowiem wiele możliwości jego indywidualnej aranżacji i ustawienia stołów zgodnie z życzeniem naszych gości. Restauracja jest zarówno przytulna, jak i przestronna, a dodatkowo w pełni klimatyzowana. Zobaczcie reportaż ślubny z Restauracji AROMA na Ślęży i przekonajcie się sami o wyjątkowości tego miejsca. Miałem przyjemność gościć tam wiele razy pracując jako fotograf ślubny oraz jako gość. W obu przypadkach byłem zadowolony z obecności w tym miejscu oraz słyszałem same pochlebne informacje od gości weselnych. Z przyjemnością zapraszam do kontaktu z obsługą tego miejsca.

Miejsce na wesele. Lista miejsc na wesele w całej Polsce. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Złoty Jar

Złoty Jar to doskonałe miejsce na przyjęcie weselne. Schowany w głębi jaru, otoczony drzewami, oddalony od zgiełku świata dom, otwarty na każdego podróżnego. to jeden z nielicznych pensjonatów na Dolnym Śląsku, który oferuje noclegi oraz organizuje wesela rustykalne w sercu Gór Złotych.

Miejsce na wesele. Lista miejsc na wesele w całej Polsce. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Polna Zdrój we Wleniu

Polna Zdrój to ponad 200-letnie odrestaurowane przez znanego polskiego architekta siedlisko w XIII wiecznym urokliwym miasteczku Wleń na Dolnym Śląsku. Zabudowania mają wyjątkowo malownicze usytuowanie, znajdują się na rozległej skarpie z widokiem na pasmo Karkonoszy. Jeśli planujecie ślub w kameralnym gronie do 50 osób to będzie to dla Was wyjątkowe miejsce na Dolnym Śląsku na ślub i wesele.

Miejsce na wesele. Lista miejsc na wesele w całej Polsce. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Pałac Kamieniec

Pałac Kamieniec to wielowiekowa historia zawarta w architekturze, ogrodzie i krajobrazie. Położona pośród łagodnie falujących wzgórz rezydencja znajduje się w samym sercu malowniczej Kotliny Kłodzkiej. Otoczony kameralnym ogrodem pałac od momentu wzniesienia był prywatną rezydencją. Pałac Kamieniec dzięki przytulnej, domowej atmosferze stwarza idealne warunki na zorganizowanie kameralnej rodzinnej uroczystości takiej jak przyjęcie weselne, urodziny, imieniny czy rocznica ślubu. Kameralność Pałacu pozwala na świętowanie w grupie do 40 osób. Nie ma nic bardziej wyjątkowego…. niż pałac na wyłączność.

Miejsce na wesele. Lista miejsc na wesele w całej Polsce. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie

Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie to miejsce zapierające dech w piersiach ilością zieleni oraz przepięknym terenem na którym każdy chciałby spędzić ten wyjątkowy dzień w swoim życiu. Położony w Warmątowicach zespół parkowo-pałacowy stanowi doskonałe miejsce na organizację wymarzonego wesela. Renesansowy pałac dodaje niezapomnianych wrażeń podczas uroczystości weselnej w jednej z odrestaurowanych sal przypałacowych mieszczących do 200 osób. Zobaczcie ten wspaniały reportaż ślubny z Pałacu Warmątowice Sienkiewiczowskie i przekonajcie się sami jakie jest to wspaniałe miejsce na wesele. Jako fotograf ślubny Wrocławia, miałem przyjemność gościć w tym miejscu i fotografować zabawę weselną Państwa Młodych, ich przyjaciół i znajomych. Plener ślubny odbył się przed samym pałacem tuż obok fosy z wodą. Zobaczcie ten wyjątkowy klimat!

Miejsce na wesele. Lista miejsc na wesele w całej Polsce. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław, położony z dala od miejskiego zgiełku, w malowniczym parku, gwarantuje Gościom cudowne i niezapomniane chwile. Początki 5-gwiazdkowego Pałacu Sulisław sięgają XVII stulecia. Jednym z prominentnych właścicieli tego obiektu był Król Prus Fryderyk Wilhelm III. W Pałacu Sulisław każdy może poczuć się wyjątkowo a wszystko to w malowniczym i zacisznym zakątku niedaleko Wrocławia i Opola.

Zapraszam Was na piękne zdjęcia ślubne i reportaż ślubny z Pałacu Sulisław. Przekonajcie się sami czy miejsce to spełnia Wasze wymagania. Jako fotograf ślubny, miałem przyjemność gościć w tym miejscu i fotografować zabawę weselną podczas tego wyjątkowego dnia. Plener ślubny w Pałacu Sulisław odbył się w innym dniu w pałacowym parku oraz w pałacowych komnatach tuż przed zachodem słońca. Przekonajcie się sami czy miejsce to spełnia Wasze oczekiwania.

Miejsce na wesele. Lista miejsc na wesele w całej Polsce. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Biała Sala

Zabytkowy budynek Białej Sali jest świadkiem ważnych wydarzeń już od XIX w. Goszcząc tu, staniecie się częścią wyjątkowej historii. To jedna z najpiękniejszych sal bankietowych w Polsce, z urokliwą kawiarnią oraz pokojami hotelowymi na najwyższym poziomie. Cały kompleks „Dworzysko” położony jest u podnóża góry Chełmiec w Szczawnie-Zdroju. Wokół rozpościerają się piękne krajobrazy łąk i lasów. Zabytkowy, XIX-wieczny budynek „Białej Sali” mieści się przy głównym deptaku Parku Zdrojowego. To urokliwe miejsce stworzy niezapomniany klimat dla gości weselnych którzy oprócz Sali głównej, będą mieli również do dyspozycji klimatyczną kawiarnię oraz taras przylegający bezpośrednio do Sali z wyjściem do Parku Zdrojowego. Biała Sala to także możliwość rezerwacji sali weselnej razem z noclegiem dla gości. W obiekcie znajduje się 8 pokoi 2-osobowych wraz z przestronnym apartamentem.Sala balowa może pomieścić 100-120 osób. Stylowe i tonące w bieli wnętrze daje ogromny wachlarz możliwości aranżacyjnych,  a doskonała akustyka miejsca gwarantuje niezapomnianą zabawę przy dobrej muzyce.

Zapraszam Was na piękne zdjęcia ślubne i reportaż ślubny z wesela w Białej Sali w Szczawnie-Zdrój z Moniką i Sergiuszem oraz drugi reportaż ślubny z międzynarodowego wesela w Restauracji Biała Sala w Szczawnie-Zdrój z Eweliną i Jose. Przekonajcie się sami czy miejsce to spełnia Wasze wymagania.

Biala Sala. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Kompleks Dworzysko

Kompleks Dworzysko tworzą Dwór Idy z kawiarnią Szwajcarka, w której mieszczą się kameralne pokoje 1-, 2- i 3-osobowe. Obok znajduje się restauracja Babinicz, w której króluje polska kuchnia z doskonałą dziczyzną. Klimat miejscu nadaje również stadnina z zabytkową ujeżdżalnią i hotelem dla koni. Dworzysko to kompleks pełen możliwości, wszystko zależy od Was jak to wykorzystacie. Jedno jest pewne, tutaj możecie zorganizować Wasz wyjątkowy i niepowtarzalny ślub i wesele bez dwóch zdań! Zapraszam!

Kompleks Dworzysko. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Spichlerz Galowice

Zaledwie 9 km na południe od granicy Wrocławia, znajduje się niewielka miejscowość Galowice a w niej zupełnie wyjątkowe miejsce, Spichlerz Galowice. Jest to miejsce w sam raz na wesele plenerowe lub klasyczne. To miejsce, które stanowi ciekawą alternatywę dla obiektów znajdujących się w obrębie Wrocławia.

Miejsce na wesele. Lista miejsc na wesele w całej Polsce. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

AZYL – Hotel i Restauracja

Hotel Azyl jest oddalony od Wrocławia zaledwie o kilkanaście kilometrów, a jego otoczenie stanowi rozległy teren zielony, zaaranżowany tak, by móc się całkowicie zrelaksować. Wesele w Azylu to nie tylko ekskluzywne menu, to także pięknie zaaranżowane stoły, wysokiej klasy sprzęt i eleganckie sale. Urokliwy ogród, pozwoli zmęczonym zabawą Gościom na relaks i odpoczynek, a Młodej Parze piękny plener do zdjęć. Każdy fotograf ślubny zajmujący się profesjonalnie fotografią ślubna doceni możliwości wizualne jakie daje to miejsce na wesele.

Hotel Azyl. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Karczma Miłocin (Pierwoszów)

Karczma Miłocin znajduje się w malowniczej, południowej części Wzgórz Trzebnickich. Ogromny teren rekreacyjny oferuje patia, tarasy – gdzie podczas wesela goście będą mogli wypocząć na świeżym powietrzu. Szukacie sali weselnej z noclegiem? Proszę bardzo, gościom właściciel zapewnia transport (busy, autokary, taksówki) albo noclegi. Istnieje możliwość przenocowania do 150 osób. Niezależnie od tego czy planujecie ogromne i wystawne przyjęcie, czy kameralne spotkanie w gronie najbliższych zawsze możecie liczyć na oryginalną i niebanalną ofertę.

Karczma Miłocin. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Hacjenda Dolina Żab

A może tym razem jakaś stodoła na wesele? Hacjenda Dolina Żab – to przepięknie położone miejsce pod lasem, u stóp Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich – tylko 40 km od Wrocławia. Stodoła jest przewidziana na 100-200 osób. Ma piękną, pachnącą drewnem, tradycyjną więźbę dachową, a między filarami duże, przeszklone ściany, które sprawiają, że wnętrze jest pełne światła i pozwalają cieszyć się otaczającą przyrodą. Stodoła weselna w Dolinie Żab to nowy niezwykły obiekt na weselnej mapie Polski położony nie daleko Wrocławia. Sprawdźcie koniecznie!

Hacjenda Dolina Żab. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Sala Bankietowa Sarah (Kuklice)

Jeśli szukacie dużej Sali na swoje wesele to nie musicie już dłużej szukać. Sala Bankietowa Sarah to idealne miejsce na tego typu zabawy. Przestronna, komfortowa i stylowa sala bankietowa o powierzchni 600m², pozwala na wspaniałą zabawę dla 250 osób. Piękne sklepienia, granitowa podłoga oraz ciepłe oświetlenie nadają jej cudowny klimat sprawiając, że staje się wymarzonym miejscem na organizację wesel!

Sala Bankietowa Sarah. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Toya Golf & Country Club

Pole golfowe Toya Golf Club to rozległy, zielony teren słoneczny taras 700m2 z malowniczym widokiem na pole golfowe. Co wy na to by zaskoczyć swoich gości i zorganizować Wasz wyjątkowy dzień w zielonej urzekającej scenerii pola golfowego? Z dala od miejskiego zgiełku i ruchu, tylko 9 km od wrocławskiego Rynku, położona jest wyjątkowa restauracja, której trudno się oprzeć. Można tu urządzić przyjęcie dla 200 osób! To wspaniałe miejsce na wyjątkowe wesele!

Toya Golf Country Club Wisznia Mała. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Stara Fabryka Myślniew

Stara Fabryka to miejsce położone w malowniczej wsi Myślniew, w południowej Wielkopolsce. Takie miejsce to idealna i jedyna okazja najbliżej Wrocławia na zorganizowanie wesela w loftowych wnętrzach starej fabryki ceramiki. Dlaczego nie spróbować czegoś, dzięki czemu możecie dać początek wyjątkowym wspomnieniom i niezapomnianym chwilom? Warto na pewno tu zajrzeć!

Stara Fabryka Myślniew. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Karlsburg – Zamek Karola w Dobrej

Usytuowanie Zamku Dobra w romantycznym parku z przepiękną zielenią sprawiają, ze jest to idealne, niepowtarzalne miejsce do organizacji wesela marzeń. Odrestaurowane wnętrza zamku tworzą atmosferę przepychu i elegancji. Dzięki dużej ilości sal możecie zorganizować zarówno kameralne jak i wystawne wesele.  Znajdziecie tu sale weselne razem z noclegiem, ponieważ zamek dysponuje 70 miejscami noclegowymi w pokojach zamkowych oraz w domku ogrodowym.

Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Hotel Trzebnica

Jeżeli marzycie o weselu z klimatem, smaczną kuchnią, dyskretną obsługą – zapraszam do Hotelu Trzebnica. Luksus w postaci spokoju wynikającego z doświadczenia otrzymacie od ekipy hotelu w prezencie. Możecie skorzystać z eleganckiej i stylowej Sali Bankietowej która jest zdolna pomieścić do 220 osób. Jeśli szukacie sali weselnej razem z noclegiem to Hotel Trzebnica jest do tego idealnym miejscem.

Hotel Trzebnica. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Zamek Topacz

Zamek Topacz Resort & Art SPA to wyjątkowe miejsce z niezwykle bogatą, XIV-wieczną historią. To połączenie zamkowego klimatu z nowoczesnym luksusem i komfortem dedykowanym najbardziej wymagającym Gościom. Perfekcja i dbałość o każdy szczegół to sztuka spełniana marzeń. Znajdziecie tu trzy sale o wyjątkowym klimacie z zewnętrznymi tarasami do dyspozycji Gości weselnych, to doskonałe miejsce na świętowanie najpiękniejszego dnia w życiu.

Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Pałac Żelazno

Niezależnie od tego czy marzycie o kameralnym przyjęciu dla rodziny i najbliższych przyjaciół, czy o hucznym, staropolskim weselu i zabawie trwającej aż do świtu, Pałac Żelazno to idealne miejsce na świetną zabawę w gronie najbliższych do białego rana. Wesele w pałacu to zazwyczaj wesele „wyjazdowe”, pałac zapewni nocleg gościom, aby w pełni mogli oddać się świętowaniu waszego najważniejszego dnia. Przy weselu liczącym od 75 gości nocleg w pałacu dostaniecie GRATIS! Jest to idealna oferta dla wszystkich szukających sali weselnej razem z noclegiem. Zapraszam Was na piękne zdjęcia ślubne i reportaż ślubny z Pałacu Żelazno. Przekonajcie się sami czy miejsce to spełnia Wasze wymagania. Jako fotograf na wesele, miałem przyjemność gościć w tym miejscu i fotografować zabawę weselną podczas tego wyjątkowego dnia.

Palac Żelazno. Najpiękniejsze sale weselne we Wrocławiu. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

Hotel Dębowy, Bielawa

Hotel Dębowy w Bielawie koło Dzierżoniowa, to duży kompleks położony w pięknym, pełnym zieleni i okazałych, starych drzew parku. Położony jest w pięknej okolicy otoczony starymi drzewami w zabytkowym budynku. W parku dosłownie zlokalizowanym u podnóża Gór Sowich. Osobiście uwielbiam takie miejsca. Dobra organizacja, czysto i smacznie to duże atuty tego miejsca. Ogromny teren wokół hotelu jest idealny do spacerów i zabaw dzieci. Możecie mieć zarówno przygotowania ślubne jak i przyjęcie weselne w tym samym miejscu. Miejsce piękne i nie najtańsze. Jednak oczekując wygody, spokoju i profesjonalizmu możecie za wynegocjowaną cenę być tego pewni. Otrzymujecie to, za co tak naprawdę płacicie a nawet więcej! Zdecydowanie jest to sala weselna godna uwagi i polecenia.

Więcej o tym miejscu, dowiecie się z mojego artykułu na blogu – Sala Weselna w Rezydencji Dębowej, Hotel Dębowy, Bielawa.

Kameralny ślub w górach w Hotelu Dębowy, Pałac Ślubny, Fotograf Ślubny

Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel & Spa by L’Occitane

Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel & Spa by L’Occitane na Dolnym Śląsku, to ekologiczne i ekskluzywne miejsce wypoczynku dla wyjątkowych Gości. Zachwyca niepowtarzalną atmosferą XVI-wiecznego, renesansowego zamku, w którym zabytkowe wnętrza urządzono w nowoczesnym stylu. W Uroczysku każdy znajdzie odpowiednią dla siebie formę wypoczynku, wykwintną i zdrową kuchnię, a przyroda i niezwykła atmosfera zapewnią prawdziwy relaks. Stylowe wnętrza i ekskluzywne gabinety SPA to gwarancja luksusowego wypoczynku. Dodatkowym atutem Uroczyska Siedmiu Stawów & Spa by L’Occitane jest jego dogodne położenie – zaledwie 40 minut na południe od Wrocławia. Hotel w zamku znajduje w miejscowości Gola Dzierżoniowska, w okolicach Niemczy i Dzierżoniowa. Zorganizujcie ślub lub przyjęcie weselne w pięknym otoczeniu baśniowej przyrody w prawdziwym zamku Uroczysku Siedmiu Stawów Luxury Hotel & SPA by L’Occitane.

Najpiękniejsza sala weselna na Dolnym Śląsku, Uroczysku Siedmiu Stawów Luxury Hotel & SPA by L’Occitane, Fotograf Ślubny Daniel Tarka

Dwór Korona Karkonoszy

Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka (koło Karpacza) to Stylowy Dwór Weselny w unikatowym miejscu na mapie Dolnego Śląska. Atrakcyjna lokalizacja – w Sosnówce, kilka kilometrów od Jeleniej Góry i Karpacza, oraz około 100 km od Wrocławia to duży atut tego miejsca. Wyjątkowa lokalizacja w górach i znakomite miejsce z bogatą ofertą do zwiedzania unikatowych zabytków i atrakcji przyrodniczych regionu Karkonoszy. Dwór jest liderem w organizacji wesel na Dolnym Śląsku. Rocznie samych tylko wesel realizuje ponad 70.

Więcej o tym miejscu na wesele dowiecie się z mojego artykułu na blogu – Sala Weselna, Dwór Korona Karkonoszy, Wesele w Górach.

Kameralne wesele w górach, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka, Fotograf Ślubny

Zamek na Skale w Trzebieszowicach – Hotel SPA w górach

Zamek na Skale w Trzebieszowicach położony jest w niezwykle malowniczym miejscu w górach, jedynie 100 km od Wrocławia. Otoczony jest przepięknym 13 hektarowym parkiem, tuż nad brzegiem rzeki Białej Lądeckiej. W pobliżu znajduje się mały romantyczny kościółek, w którym można zorganizować efektowną ceremonię zaślubin.

Zabytkowe wnętrza XVI -wiecznego zamku to natomiast wymarzone miejsce na organizację szykownego przyjęcia weselnego. Na Państwa życzenie możemy również zorganizować ślub i wesele w plenerze.Wyśmienite menu weselne przygotowane przez Szefa Kuchni Mistrza Świata w Grillowaniu zachwyci nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy. Do Państwa dyspozycji pozostaje również 67 komfortowych pokoi w tym apartamenty oraz pokoje o podwyższonym standardzie, które zapewnią komfort Państwa gościom.

Zamek na Skale w Trzebieszowicach, Hotel SPA w górach, Fotograf Ślubny Daniel Tarka

Pozostałe sale weselne na Dolnym Śląsku warte wzięcia również pod uwagę

Podsumowanie

Bez względu na nasze odczucia Sala weselna musi spełniać określone warunki. Często przy wyborze Sali decyduje ogród, plener oraz zaplecze hotelowe. W mojej ocenie istotny jest również dobrze przeszkolony personel oraz ilość kelnerów podczas całego przyjęcia. Coraz większe znaczenie ma podanie menu degustacyjnego Parze Młodej oraz duża elastyczność zmian w menu. Kolejną ważną rzeczą jest kompetentny, pomocny i elastyczny manager, to dzięki niemu decydujemy się na miejsce, uzgadniamy szczegóły, negocjujemy.

Jeśli na liście zabrakło jakiegoś miejsca proszę o pozostawienie informacji w komentarzu lub napisanie do mnie na adres mailowy. Lista jest aktualizowana na bieżąco. Dodatkowo, wszystkich zainteresowanych miejscami na wesele nie tylko z Wrocławia, odsyłam do mojej najnowszej listy miejsc na wesele z całej Polski.

Stwórzmy razem coś cudownego i niepowtarzalnego!

Kocham swoja pracę. Jestem fotografem ślubnym, który całkowicie oddał się temu co robi i z czego żyje. To dzięki Wam mogę teraz pisać tę listę i pomagać Wam w wyborze odpowiedniego miejsca na sesję ślubną. Zawsze zależy mi tylko na Waszym szczęściu. Spotkajmy się i porozmawiajmy o Waszych planach. Jestem otwarty na wszelkie Wasze propozycje. Jeśli tylko podobają się Wam moje prace i chcielibyście spotkać się ze mną lub porozmawiać, nie przegapcie swojej okazji i zadzwońcie albo napiszcie do mnie już teraz.

Moja praca jest dla mnie przyjemnością z której czerpię ogromną satysfakcję ciesząc się szczęściem Waszym i Waszych bliskich.

Znacie jakieś inne ciekawe i wyjątkowe miejsca na wesele w stylu boho, rustykalnym, vintage, glamour, tradycyjnym lub innym? Koniecznie podzielcie się z nami tą wiedzą w komentarzu.

Fotograf Ślubny Daniel Tarka należy do Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów Ślubnych

ZADZWOŃ DO MNIE

WEJDŹ DO MOJEGO ŚWIATA ŚLUBÓW NA INSTAGRAMIE @DANIELTARKAPHOTOGRAPHY

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Fotograf Ślubny Daniel Tarka

Leave a comment