Oświadczyny jak rozpocząc rozmowe. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka

Gotowy na oświadczyny? Oto kilka rad jak rozpocząć rozmowę

Decyzja o rozpoczęciu rozmowy o małżeństwie ze swoim partnerem/partnerką to duży krok w Waszym życiu.

Udane oświadczyny

Niezależnie od tego, czy łączy Was romans huraganowy, czy miłość, którą celebrujecie od wielu lat, podjęcie decyzji o zdecydowaniu się oświadczyć  drugiej osobie to duży krok w Waszym wspólnym życiu. Oczywiście zawsze możecie tak od niechcenia wspomnieć o tym, ile dzieci chcecie mieć lub podyskutować, gdzie chcielibyście razem mieszkać i żyć, ale rozmawiać poważnie o małżeństwie, to zdecydowanie już za dużo dla wielu z nas.

Dyskusja na temat zawarcia związku małżeńskiego to rozmowa zmieniająca życie, więc pamiętaj, aby traktować ją poważnie i nie ranic się na wzajem. Nie podejmuj decyzji o rozpoczęciu tego tematu, gdy właśnie wychodzicie do pracy, albo kiedy macie jakieś plany na później. Zamiast tego wybierzcie czas, w którym oboje jesteście wolni, naprawdę możecie się skupić tylko na sobie. Może to być wspólna kolacja lub siedzenie na wygodnej kanapie, ale spróbujcie wybrać takie miejsca, w którym oboje czujecie się wygodnie i bezpiecznie. I nikt w tedy nie będzie cię winić, jeśli otworzysz butelkę wina!

Są dwa sposoby podejścia do tej sytuacji: bardziej otwarta dyskusja lub bezpośrednia i zmierzająca konkretnie do celu rozmowa. Ta pierwsza może się zdarzyć, jeśli masz już kilku przyjaciół, którzy ostatnio się zaręczyli. Np. powiedzenie w tedy zwyczajnie “Wow, wygląda na to, że wszyscy, których znam, zaręczyli się w ten weekend”, jest dobrym sposobem do rozpoczęcia i podjęcia tematu. Daje ci to szansę zmierzenia reakcji drugiej strony i możliwość rozpoczęcia bardziej otwartych rozmów o tym np., jak długo te pary były razem.

Udane oświadczyny z Fotografem Ślubnym Daniel Tarka Wrocław. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka.

Ten drugi sposób zaczynałby się od raczej formalnego i sztywniejszego stwierdzenia (co jest świetne, jeśli to twój styl!). Spróbuj czegoś takiego: “Wiem, że chcę pewnego dnia wziąć ślub, nie od razu, ale wiem, że to moja przyszłość. Jak się czujesz w związku z małżeństwem? ” To daje twojemu parterowi/partnerce szanse na odpowiedź bez poczucia, jakbyś już zdecydował za Was oboje (ponieważ zawsze jest mała szansa, że ta dyskusja doprowadzi Was do tego, że oboje chcecie czegoś innego).

Czy jesteś pewna, że nadajecie na tych samych falach mówiąc o tym, jak urocze będą wasze przyszłe dzieci, czy jaki rodzaj tortu weselnego chcesz mieć na Waszym ślubie? Nie bój się być bardziej dociekliwym. “Wygląda na to, że małżeństwo jest wpisane w naszą wspólną przyszłość, ale tak naprawdę jeszcze o tym nie rozmawialiśmy. Co sądzisz o tym, aby zbudować razem nasze wspólne życie?” To wszystko może wydawać się proste, ale jeśli oboje to wiecie, najtrudniejszą częścią będzie wydobycie z siebie pierwszych słów.

Pamiętajcie tylko, że to wszystko nie zawsze oznacza, że oświadczyny pojawię się na pewno już na drugi dzień lub za kilka dni. Nawet jeśli pójdziecie oglądać wspólnie pierścionki zaręczynowe następnego dnia, może upłynąć kilka miesięcy, zanim pojawi się propozycja i oświadczyny, więc bądźcie cierpliwi! Cieszcie się wspólnie z tego, że pokonaliście tę przeszkodę w relacjach i nie bójcie się prowadzić podobnej rozmowy o swojej przyszłości, bo gdy już ustaliliście Waszą linię podstawową, powinno być o wiele łatwiej. I oczywiście słuchajcie dobrze siebie nawzajem! Słuchajcie wzajemnie swoich myśli, obaw i uczuć i wspólnie je omawiajcie. To dobry wstęp oraz ogromna część tego, czym właśnie jest małżeństwo!

Na koniec pamiętajcie, że jako fotograf ślubny służę Wam zawsze z pomocą w sprawach dokumentacji Waszych wyjątkowych chwil abyście mogli do nich powracać kiedy tylko tego zapragniecie. Oświadczyny ślubne należą właśnie do tych jednych i wyjątkowych świąt w Waszym cudownym życiu. Dlatego jeśli tylko któreś z Was zapragnie podzielić się ze mną tą wiadomością abym udokumentował Waszą wyjątkową chwilę, będę szczęśliwy móc towarzyszyć wam w tym momencie.

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Fotograf Ślubny Daniel Tarka

Related Posts

Leave a comment