Ślub za granicą w Penzion Jurášek, Kunčice pod Ondřejníkem w Czechach, Ceremonia Ślubna

Tydzień przed ślubem, czyli o czym Panna Młoda nie może zapomnieć!

Fotograf ślubny. Porady dla Panny Młodej. Najważniejsze rzeczy jakie każda panna młoda powinna zrobić na tydzień przed swoim ślubem.

Pamiętajcie, że to jest już finałowe odliczanie! Wasz ślub już za tydzień, dlatego jako fotograf ślubny postaram się Wam pomóc i przekazać całe moje zdobyte dotychczas doświadczenie, które przyda się do zapanowania nad wszystkim co już nie długo Was spotka.

Po wielu miesiącach i dniach planowania, nadszedł wreszcie czas na ten wielki dzień! Umowa z fotografem ślubnym oraz pozostałymi dostawcami została podpisana, twoja sukienka jest już gotowa i wisi w pokoju na szafie, obrączki ślubne znajdują się u Pana Młodego, pozostaje już tylko czekać na wielki dzień, prawda? Nie do końca. Tydzień przed twoim ślubem może być odrobinę gorączkowy, a dodatkowo niektóre nie przewidziane sprawy w ostatniej chwili mogą się nagle pojawić. Ale nie martw się! Po wielu latach zebranych doświadczeń ze ślubów jako fotograf ślubny, postanowiłem Wam trochę w tym wszystkim pomóc.

Ta lista na początku może wydawać się nieco przytłaczająca, ale pamiętaj, że nie jesteś sama! Możesz wykorzystać do tego wszystkie bliskie Ci osoby (włącznie z twoim przyszłym współmałżonkiem), aby uzyskać pomoc. Zachowaj możliwość śledzenia tej listy kontrolnej, a  w razie potrzeby deleguj innym wykonanie zadania. Zaufaj mi, będziesz potrzebowała wszelkiej pomocy twoich przyjaciół aby wykonać to zadanie.

Pozostało Ci już tylko kilka dni na planowanie ślubu, więc to zrozumiałe, że kilka rzeczy na twojej wciąż rosnącej liście przed ślubem może wymknąć ci się zawsze z kontroli. O czymś zawsze możesz zapomnieć. Czy potwierdziłam z fotografem ślubnym plan dnia? Czy umówiłam na właściwą godzinę zespół muzyczny? Czy przygotowałam wszystko dla gości? Jeszcze nie spakowałam się na miesiąc miodowy! Wiem, że te myśli oraz wiele innych nieustannie przebiegają przez twój umysł, a nawet wkradają się w twoje sny podczas snu. To wyczerpujące momenty, które potrafią osłabić nawet najsilniejszy organizm.

Bardziej niż ktokolwiek, na tydzień przed swoim ślubem zasługujesz na gigantyczną piątkę i wielki uścisk, bo najtrudniejsza część się właśnie skończyła. Teraz pozostaje świętowanie w weselny weekend, który przeminie szybciej, niż krojenie weselnego tortu. Jako fotograf ślubny z Wrocławia, wiem co mówię, ponieważ zaobserwowałem to osobiście oraz doświadczyłem uczestnicząc w każdej chwili w tym wyjątkowym dniu. Dzień ślubny mija tak szybko, że dopiero na zdjęciach ślubnych zobaczysz coś czego w ogóle nie odnotowałaś w czasie ślubu, bo wszystko tak szybko się odbyło. Za to kocham fotografie ślubną oraz sesje plenerowe z Państwem Młodym. Dzięki temu możecie teraz już na spokojnie przyjrzeć się dokładnie jak wyglądał Wasz dzień z innej strony.

Zanim nadejdzie ten wielki dzień, a ty oddasz się w ramiona swojej życiowej miłości, pamiętaj aby dobrze przejrzeć poniższą wielką listę rzeczy do zrobienia dla panien młodych na tydzień przed ich ślubem. Najlepiej zaopatrzyć się we wszystkie rzeczy odpowiednio wcześniej niż później, abyś spokojnie mogła podnieść stopy do góry i cieszyć się każdą sekundą z waszych uroczystości weselnych, nie robiąc niczego na ostatnią chwilę.

I pamiętaj, aby podczas tego ostatniego odliczania starać się zachować jak największą elastyczność. Usprawniamy się z biegiem czasu, więc podążaj z prądem. Bądź na bieżąco i staraj się zachować swój ostateczny cel: czyli ślub! Wszystko w tedy będzie dobrze!

Panna młoda zakłada kolczyki oraz poprawia suknię ślubną

1. Przetestuj pełny wygląd

Będziesz musiała odebrać swoją suknię najpóźniej w tygodniu przed swoim ślubem, ale nie przestawaj tylko na tym! Wypróbuj cały swój strój, w tym buty i biżuterię. Poćwicz, idąc korytarzem i upewnij się, że wszystko wygląda poprawnie a ty czujesz się komfortowo. Wskazówka dla profesjonalistów: Spróbuj także pójść do łazienki w swojej sukience! J

2. Przerwa w twoich butach

Są najprawdopodobniej nowiutkie i będziesz je nosiła przez najważniejszy czas w swoim wielkim dniu. Dlatego właśnie, najlepiej, rozchodź je każdego dnia w domu a najlepiej chodząc po kilku różnych powierzchniach.

3. Uporządkuj swoją listę zadań do wykonania

Nie zajmuj się żadnymi dużymi projektami lub zadaniami w pracy w swoim wyjątkowym tygodniu, aby nie mieć dodatkowej listy zadań do wykonania, które kłębią się w twojej głowie. Praca jest ostatnią rzeczą o jakiej powinnaś teraz myśleć. Tydzień wolny od pracy to najlepsze co Cię może teraz spotkać.

4. Wyczyść swój pierścionek

Udaj się do swojego jubilera, aby profesjonalnie wyczyścić pierścionek zaręczynowy, dzięki czemu będzie świecił w dniu ślubu.

5. Spotkaj się ze swoim ślubnym konsultantem i koordynatorem całej uroczystości

Jeśli masz swojego konsultanta ślubnego lub profesjonalnego koordynatora dnia, spotkaj się z nim, aby omówić szczegóły z ostatniej chwili.

6. Udaj się do kościoła

Jeżeli Wasz ślub będzie ślubem kościelnym, wizyta w kościele, na tydzień przed ślubem jest niezbędna. Koniecznie musicie dogadać z Księdzem, porozmawiać o szczegółach mszy świętej a także donieść niezbędne dokumenty wymagane przez daną parafię.

7. Zmierz się z maruderami

To ostatni czas aby zadzwonić do każdego, kto jeszcze nie odezwał się w sprawie zaproszeń. Na pewno będą to wyjątki ale lepiej zadzwoń ostatecznie do wszystkich maruderów, którzy nie powiedzieli ci, czy przychodzą na twój ślub czy nie. Chociaż może to wyglądać na grę w kotka i myszkę i tak lepiej jest poznać ostateczny wynik wcześniej niż później zostać zaskoczonym w ostatniej chwili.

8. Potwierdź ostateczną liczbę gości

Podaj i potwierdź ostateczną liczbę gości w hotelu, restauracji lub firmie cateringowej w poniedziałek przed ślubem (lub w inny termin gdy jest to wymagane przez umowę).

9. Określ i ustal listę gdzie kto siedzi

Taka lista powinna już być dostępna, dlatego usiądźcie razem i ustalcie miejsca siedzące. Pamiętaj, aby wysłać kopię do tych, którzy jej potrzebują, konsultant ślubny, fotograf ślubny oraz pozostali zainteresowani.

Panna młoda przegląda się w lustrze, odbicie Panny młodej w lustrze.

10. Prześlij swoją ostateczną listę wymaganych zdjęć

Wyślij ją do swojego fotografa ślubnego i wyznacz członka rodziny lub członka z wesela, aby regularnie kontaktował się z fotografem w dniu ślubu. Formalne zdjęcia ślubne są bardzo ważne, dlatego istotne jest to aby nikogo nie zabrakło na tego rodzaju zdjęciach.

Jako profesjonalny fotograf ślubny, posiadam za każdym razem listę, która pomaga mi w tym aby nie ominąć nikogo na Waszym ślubie.

11. Sprawdź dokumenty i formalności wymagane do zawarcia małżeństwa

Chcesz, żeby to wszystko było legalne, prawda? Upewnij się, że posiadasz wszystkie wymagane dokumenty oraz dostarczyłaś je tam gdzie powinny być przed Waszym ślubem.

12. Odpowiedz na wszystkie e-maile z ostatniej chwili

Jeśli Twoja skrzynka jest wypełniona pytaniami od gości lub sprzedawców, pamiętaj, aby przeczytać i odpowiedzieć na wszystkie e-maile, które zawierają wiele pilnych i istotnych pytań, zanim nadejdzie weekend zabawy weselnej.

13. Zabiegi upiększające

Pamiętaj aby z tym nie przesadzać i niczego nowego nie testować na swojej skórze. Wskazany jest jak najbardziej próbny makijaż oraz wizyta u kosmetyczki. Dla Panów również wizyta u fryzjera, nie ma sensu zwlekać z tym do samego końca.

14. Potwierdź wszystko co dotyczy Waszego miesiąca miodowego

Sprawdź dwukrotnie Wasze godziny lotów i potwierdź rezerwacje hotelowe oraz wszelkie inne czynności np. rezerwacje kolacji, zameldowania oraz sprawdź pogodę aby Was nic nie zaskoczyło!

15. Potwierdź dostawców

Potwierdź wszystkich sprzedawców, dostawców e-mailem lub zadzwoń do nich w poniedziałek w tygodniu Twojego ślubu. Pamiętaj, aby potwierdzić czas ich przyjazdu. Fotograf ślubny powinien być odpowiednio wcześniej aby uwiecznić to jak się przygotowujesz.

Jako profesjonalny fotograf ślubny, staram się aby być z Wami cały dzień i uwiecznić na zdjęciach ślubnych wszystko co robicie od rana do wieczora. Fotografie ślubne w formie reportażu ślubnego to wspaniała pamiątka ślubna. Album ślubny ledwo mieści wszystkie zdjęcia, dlatego nie rzadko składamy nawet dwa albumy z Waszego święta. Tylko wyjątkowa i profesjonalna fotografia ślubna z Wrocławia – Daniel Tarka, potrafi zrobić wszystko tak abyście zachowali te wyjątkowe chwile w waszej pamięci już na zawsze.

16. Przygotuj płatności
Sprawdź swoje umowy oraz wymagane terminy płatności. Wiesz sama dobrze, że nikt nie lubi pracować za darmo. Zapłać wszystkim wcześniej i nie czekaj do ostatniej chwili. Zawsze coś może się w tedy zdarzyć i co w takiej sytuacji zrobisz?

Jako fotograf ślubny z Wrocławia, zawsze umawiam się ze swoimi klientami aby ostateczna płatność odbyła się najpóźniej w tygodniu ślubu. Odpowiednie zapisy regulujące płatności ślubne znajdują się w kontrakcie ślubnym.

Obrączki slubne oraz pierścionek zaręczynowy na białym tle

17. Wymyśl swoją drogę ucieczki po ślubie

Niezależnie od tego, czy planujesz wracać do domu po ślubie, czy po zabawie, zaplanuj swój transport na koniec zabawy, aby nie złapać się na zamawianiu taksówki w sukni ślubnej.

18. Skontaktuj się z hotelem i poproś o małą aktualizację

Jeśli zamierzasz zostać w hotelu na swoim weselu, sprawdź w recepcji i zapytaj, czy mogą ci zaoferować, bezpłatnie lub za nie wielką dopłatą, większy, specjalny apartament, lub ich wyjątkowy pokój, jeśli oczywiście mają taką możliwość. Daj im znać, że to twój wyjątkowy ślubny weekend, może przygotują coś wyjątkowego dla Ciebie. J

19. Potwierdź, jak będzie wyglądał Wasz toast

Jeśli będzie to tradycyjny toast na początku przyjęcia to nie masz się o co martwić. Jeśli ma to być toast podczas przyjęcia, najlepiej jest wcześniej ustalić kolejność osób, które czytają coś szczególnego dla ciebie i twojej bliskiej osoby podczas kolacji lub zabawy. Najlepiej sprawdź to i potwierdź wcześniej. Możesz również poinformować ich o czasie, w którym powinni się zmieścić i przemawiać, aby czuli się spokojni i przygotowani kiedy nadejdzie ich kolej.

20. Nie zapomnij o bukiecie ślubnym

Panna młoda musi czuć się najpiękniejsza w dniu ślubu. Bukiet ślubny ma podkreślić twoją urodę i indywidualny charakter. Kolor i kształt bukietu musi pasować do kroju i koloru sukni.

21. Przydziel kogoś do odbioru prezentów oraz kwiatów

Wybierz członka rodziny albo swojego świadka lub druhnę, aby zajęli się pudełkiem z kartkami, życzeniami, prezentami ślubnymi, jakie goście przynieśli ze sobą i które chcesz zachować i zabrać do domu. Pomyśl o tym, gdyż możesz być zbyt zajęta, aby pamiętać o tym wszystkim w dniu ślubu, dlatego przypisanie tego zadania komuś innemu (osobie odpowiedzialnej) pomoże upewnić się, że wszystko zostało odpowiednio zabezpieczone.

22. Zorganizuj pudełka oraz pojemniki weselne

Przygotuj pudełka, koszyki z rzeczami, których będziesz potrzebować do ślubu – takie rzeczy jak księga gości, nóż do ciasta, karteczki ślubne itp. Przekaż je komukolwiek, kto będzie odpowiedzialny za rozprowadzenie ich we właściwe miejsce.

23. Zacznij świętować wcześniej (w przypadku ślubów trwających cały weekend)

Takie świętowanie to wspaniała okazja na to aby pobyć z rodziną i przybyłymi gośćmi już wcześniej. Wspólna kolacja z piątku na sobotę to coś co pozwali Wam odetchnąć oraz przetestować sytuacje jakie mogą pojawić się następnego dnia. Możecie przejrzeć jeszcze raz Wasze menu i nanieść ostatecznie jakieś poprawki.

24. Stwórz tablicę z rozmieszczeniem gości weselnych oraz wydrukuj kartki z opisem

Teraz, kiedy dokładnie wiesz, kto z gości przybędzie na Twój ślub i gdzie będzie siedzieć, możesz już wydrukować i zapakować wszystkie kartki na stoły weselne w gotowy karton na Wasz wielki dzień. Przekaż je komukolwiek, kto będzie odpowiedzialny za ich rozmieszczenie. Nie zapomnij również o tablicy która bardzo ułatwi znalezienie swojego miejsca przez wszystkich gości.

25. Przywitaj się z twoimi teściami

Spędź trochę wolnego czasu z twoją (prawie) teściową i teściem, a także z twoją najbliższą rodziną, i przekonaj się, czy może oni potrzebują czegoś lub mają jakieś pytania w ostatniej chwili przed ślubem. Po rozmowy poproś ich, aby działali jako łącznicy z innymi gośćmi lub członkami rodziny, którzy mają pytania.

26. Wyznacz guru mediów społecznościowych

Przydziel zaufaną drużbę do tego, aby zajęła się importem ciekawych zdjęć z waszego ślubu na media społecznościowe, np. testując nowy filtr Snapchata lub Instagrama, używając do tego odpowiedni hashtag.

Trzy zdjęcia portretowe fotografa ślubnego. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka

27. Spotkaj się ze swoim fotografem ślubnym.

Jeśli nie zrobiłaś jeszcze tego, to spotkaj się osobiście albo za pomocą Skype ze swoim fotografem ślubnym i porozmawiaj z nim o planie dnia. Jeśli coś się zmieniło nie chcesz aby nie było tego na zdjęciach ślubnych. Fotografia ślubna to Twoje zdjęcia ślubne, to wszystko co Cię spotka w Twoim wyjątkowym dniu. Ustalcie kiedy zrobicie np. zdjęcia formalne oraz kiedy wymkniecie się razem z Panem młodym na Waszą sesje plenerową.

Jako fotograf ślubny z Wrocławia przykładam dużą wagę to tego aby każdy szczegół z Waszego dnia był mi wcześniej znany, dlatego tak ważne jest aby plan dnia odzwierciedlał to co na prawdę ma się w tym dniu zdarzyć.

28. Wypełnij torby powitalne

Wypełnij je smakołykami i słodyczami dla swoich gości spoza miasta i dostarcz je do hotelu. W ten sposób, kiedy przyjadą do hotelu, będzie czekać na nich, pakiet słodkości weselnych.

29. Upominki dla Twoich druhen

Jeśli będziesz miała druhny na swoim weselu to miłym akcentem będzie podziękowanie im za ich ciężką prace podczas przygotowywania wesela za pomocą uroczych spersonalizowanych prezentów. Pamiętaj, aby je pięknie ozdobić i dołączyć do nich ładną, notatkę dla każdej Twojej druhny.

30. Pozbądź się nie potrzebnych przedmiotów

Jeśli hotel lub restauracja nie ma nic przeciwko, pozbądź się pudełek z dekoracjami lub przedmiotami ślubnymi z wyprzedzeniem. W ten sposób nie będziesz musiała w swoim dniu taszczyć ze sobą masę paczek.

31. Przygotuj listę piosenek na zabawę weselną

Czy masz może jakieś ulubione piosenki, które chciałabyś usłyszeć w swój wielki dzień? Ułóż listę ulubionych kawałków i przekaż ją DJ-owi na tydzień przed ślubem, aby mógł przygotować się na weselną zabawę.

32. Zestaw awaryjny

Można go kupić specjalnie na tę okazję lub przygotować samodzielnie. Zawiera same najpotrzebniejsze rzeczy na ten wielki dzień, pilnik do paznokci, spray do włosów, środki przeciwbólowe, tampony, mały zestaw do szycia i zestaw makijażowy.

33. Upewnij się, że drużbowie są na miejscu

Ty lub twój małżonek powinniście upewnić się, że wszyscy odebrali swoje smokingi i znają plan dnia oraz swoje obowiązki i całą logistykę jaka się z tym wiąże.

34. Umów się ze swoimi druhnami.

Skontaktuj się ze swoimi druhnami, aby sprawdzić, czy mają jeszcze jakieś pytania. Potwierdźcie jeszcze raz swój plan dnia oraz to kiedy lub gdzie powinny się spotkać razem z tobą.

35. Przećwicz swoją przemowę ślubną jeszcze raz na głos

Niezależnie od tego, czy napisałaś sama przemówienie czy zrobił to ktoś inny, przećwicz to, co powiesz i jak powiesz przed lustrem koniecznie na głos. Nawet jeśli milcząco czytasz te słowa w kółko, pamiętaj, aby głośno czytać swoje ślubowanie kilka razy. Przećwicz czytanie w stabilnym i wolnym tempie, aż poczujesz się pewna siebie i spokojna.

36. Spakuj się na swój miesiąc miodowy

Jeśli wyjeżdżasz na miesiąc miodowy w ciągu dwóch dni od ślubu, spakuj lepiej już teraz swoje walizki. Poczujesz się znacznie lepiej, gdy będziesz mieć to już z głowy. Nie będziesz musiała martwić się praniem lub dodawaniem rzeczy w ostatniej chwili do swojej walizki zaraz z samego rana po weekendzie ślubnym.

Biała Sala w Szczawno Zdrój Wesele. Fotograf Ślubny, Dobry Fotograf Wrocław.

37. Posprzątaj swój dom

W szale planowania ślubu rzeczy za bardzo zmienić swoje miejsce, więc najlepiej poświęć trochę swojego czasu na porządkowanie. Powrót do czystego domu to jedno z najlepszych uczuć jakie może Cię spotkać.

38. Napisz swojemu partnerowi list

Zanotuj kilka słów i uczuć dla swojego przyszłego małżonka, aby mógł przeczytać je w dniu ślubu. Wyznaj mu prawdę, to co czujesz do niego i z czym chciałabyś się podzielić. Pomoże to na pewno w podniesieniu emocji na cały rozpoczynający się przed Wami piękny dzień.

39. Zrób sobie piękny „mani-pedi”

Zadbaj o swoje piękno na ten wyjątkowy dzień. Najlepiej, jeśli możesz, to zrób to razem ze swoimi druhnami i / lub mamą oraz teściową. Postaraj się zrobić to dzień lub dwa przed ślubem, aby Twoje paznokcie były jak najbardziej świeże.

40, Spakuj torbę na dzień swojego ślubu

Pamiętaj, aby przed wyjazdem spakować wszystko co tylko potrzebujesz na twój wielki weekend: ubrania, leki i bieliznę oraz wszystko co się może przydać i czego nie będziesz musiała później kupować w sklepie hotelowym lub na miejscu Twojego zakwaterowania.

41. Zabierz ze sobą dużo wody

Najlepiej trzymaj butelkę wody w pobliżu. Planowanie ślubu może zmęczyć i na pewno trzyma w napięciu, więc lepiej nie zapominać o nawodnieniu się, zwłaszcza gdy pracuje się na pełnych obrotach tydzień przed ślubem. W dniu ślubu pij dużo wody od samego rana aby potem w trakcie ceremonii ślubnej, nagle nie zacząć szukać toalety.

42. Pamiętaj aby się dobrze wysypiać

Spróbuj wczołgać się do łóżka trochę wcześniej niż zwykle na tydzień przed ślubem. Im więcej odpoczynku, tym lepiej dla Ciebie. Pamiętaj, że im bliżej rozpoczęcia dni ślubnych, zasypianie może stać się coraz trudniejsze.

43. Sprawdź prognozę pogody

Staraj się korzystać z wielu aplikacji pogodowych dla najlepszej dokładności. Jeśli w prognozie jest jakakolwiek szansa na deszcz, zacznij myśleć o tym, że twój plan awaryjny stanie się rzeczywistością.

44. Spędź trochę czasu z przyszłym współmałżonkiem

Nawet jeśli to tylko szybki wypad na filiżankę kawy, znajdź małe okienko czasu, aby spędzić z partnerem jak najwięcej takich wspólnych wypadów.

45. Nie wierz w przesądy.

To najgłupsza rzecz jaką można zrobić, czyli uwierzyć w coś takiego jak przesady.

46. Zrelaksuj się i Oddychaj!

Jesteś na samym końcu planowania ślubu, więc zadbaj o siebie! Wybierz się na szybki spacer, skorzystaj z masażu, obejrzyj swój ulubiony film … rób, co chcesz, aby się zrelaksować, abyś tylko czuła się rześko podczas swojego wielkiego dnia. Uwierzcie mi a na pewno będziecie w lepszym nastroju i na pewno lepiej wyjdziecie na swoich ślubnych zdjęciach! 🙂

Para młoda spaceruje po parku, przytula się do siebie, panna młoda trzyma bukiet kwiatów

Fotograf Ślubny Wrocław – Daniel Tarka Fotografia Ślubna

Fotograf ślubny z Wrocławia ma zawsze pełne ręce roboty.

Fotografia Ślubna to coś wspaniałego. Zobaczcie sami ile ciekawych chwil życie stawia przed każdą parą ślubną. Zdjęcia ślubne to pokażą. Razem siądziecie kiedyś i obejrzycie swój album ślubny, to w tedy docenicie najbardziej to że był z Wami fotograf ślubny z Wrocławia Daniel Tarka.

Za każdym razem jestem bardzo wdzięczny parom za to, że wybrały właśnie mnie na swój ślub. Doceniam każda chwilę jaka spędzam z Wami. Fotografie ślubne to tylko początek. Każda sesja zdjęciowa jest inna.

Jesteś na tydzień przed swoim ślubem, martwisz się, że coś możesz zapomnieć i zastanawiasz się nad szczegółami do ustalenia? Przeczytaj ten poradnik ślubny. Zapraszam.

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Daniel Tarka Fotografia Ślubna Wrocław

Leave a comment