Biała Sala w Szczawno-Zdrój Wesele, Ślub i Wesele
Zamek Moszna – Sesja Ślubna
Pałac Sulisław Sesja Ślubna
Sesja Ślubna w Parku Szczytnickim we Wrocławiu
Ogród Japoński – Jesienna Sesja Ślubna we Wrocławiu
Sesja Ślubna na Wyspie Daliowej we Wrocławiu
Plener ślubny na morzem na plaży
Miejska sesja ślubna we Wrocławiu
Penzion Jurášek Ślub w Czechach, Reportaż ślubny
Wesele w Glamour i sesja ślubna w Comic and Coffee Corner
Zamek Książ Sesja Ślubna
Romantyczna sesja ślubna w studio

Plener Ślubny

Wszyscy wiemy, że plener ślubny to coś cudownego i wyjątkowego. Nie ma wątpliwości, że jest to uwieńczenie Waszego wspaniałego dnia. To moment kiedy możecie przebywać razem i radować się tą intymną chwilą tylko we dwoje. Jest to bardzo ważna chwila dla każdej pary młodej. Sesje ślubne odbywają się w dniu ślubu albo kilka dni po uroczystości. Każda z nich rządzi się swoimi prawami i każda ma swoje dobre i złe strony. Miejsce sesji w plenerze to kwestia indywidualna. W przypadku wątpliwości zawsze możecie zdać się na mnie, gdyż z przyjemnością służę Wam z pomocą. Co jeszcze warto wiedzieć przed taką sesją ślubną? Odpowiedzi na te oraz pozostałe pytania znajdziecie poniżej.

Często porównuję plener ślubny do takiej wisienki na torcie. Podczas zdjęć udajemy się we wskazane przez Was miejsce lub zaproponowane przeze mnie. Nie ma żadnych ograniczeń co do miejsca na plener ślubny. Realizuję plenery ślubne na terenie całego kraju oraz reszty świata. Jeśli chodzi Wam po głowie plener za granicą lub nad morzem albo w górach to dajcie znać. Spełnię Wasze każde marzenie. Po to właśnie zostałem fotografem ślubnym. Mój styl opiera się na nie przeszkadzaniu Wam w tym co robicie a jedynie dawaniu cennych wskazówek aby naprowadzić was i uchwycić to co w Was najpiękniejszego. Bardzo daleko mi do fotografa od pozowanych ujęć. Najważniejsze abyście się dobrze czuli, dlatego moim priorytetem podczas pleneru jest stworzenie odpowiedniej atmosfery. Macie poczuć się swobodnie przed obiektywem a najlepiej o nim zapomnieć. Podpowiadam, nakierowuję, ale nigdy nie nie przeszkadzam. To ma być Wasza pamiątka na całe życie. Jestem otwarty na najbardziej szalone pomysły. Chętnie udam się z Wami choćby i na koniec świata!

Plener ślubny w dniu ślubu

Sesja ślubna w dniu ślubu zwykle ma miejsce zaraz po ceremonii ślubnej albo po obiedzie, wszystko zależy oczywiście od waszego harmonogramu i miesiąca w którym odbywa się ślub. Miałem też sesje plenerowe, które odbywały się tuż przed ceremonią ślubną i były połączone z momentem kiedy para ślubna widzi się po raz pierwszy. Jedne i drugie niosły ze sobą niesamowity zastrzyk energii. Wszystko dlatego, ponieważ jest to tej wyjątkowy dzień kiedy odbywa się Wasz ślub i wszystko jest cudowne i nie powtarzalne. Nie potrafię tego wytłumaczyć ale dzień ślubu to zawsze dzień radości i blasku jaki płynie od par młodych. Właśnie dlatego zdjęcia ślubne w tym dniu są nie do powtórzenia i podrobienia.

Taka sesja weselna to zwykle 30-45 minut. Oczywiście nie jest to reguła, ponieważ zawsze liczymy się z tym, że wasz konsultant ślubny albo wy sami wiecie, że możecie poświęcić na plener określoną ilość czasu i tego się trzymamy. Jedno jest pewne z mojej strony nie macie barier czasowych i wszystko zależy od was. Miejsce wybieracie sami albo z moją pomocą. Najważniejsze jest to abyście byli szczęśliwi i spełnieni. Zawsze na naszym pierwszym spotkaniu powtarzam, że to jak wykonuje zdjęcia na sesjach ślubnych warto sprawdzić na sesji  narzeczeńskiej. Dzięki temu poznamy się lepiej i w dniu wesela będziecie swobodniej czuć się przed obiektywem. Dzięki temu unikniecie stresu fotografowania w dniu ślubu.

Plener ślubny w innym dniu

Mając na uwadze, że nie zawsze organizacyjnie jesteście w stanie sprostać wymaganiom czasowym podczas dnia ślubnego, oferuję Wam możliwość wyboru sesji zdjęciowej po ślubie w dowolnie wybranym miejscu w Polsce lub za granicą. To jedyna taka artystyczna i niepowtarzalna sesja zdjęciowa w innym dniu niż dzień ślubu. Zawsze służę Wam z pomocą w wyborze miejsca i przygotowania do takiego spotkania. Sesja ślubna osobnego dnia zajmuję trochę więcej czasu. Czas sesji zdjęciowej zależy od miejsca oraz od Was samych, jednak zwykle jest to nie więcej niż 2,5-3 godziny. Czas ten jest wystarczający na to abyście się nie zmęczyli za bardzo oraz aby na spokojnie zdążyć uchwycić wszystkie wasze zdjęcia ślubne bez zbędnego pośpiechu. Wszystkie zdjęcia po, będą gotowe do wglądu i do ściągnięcia w Waszej prywatnej galerii zdjęć. Poza tym otrzymacie ode mnie wybrane przez Was odbitki w eleganckim pudełku.

Jakie miejsca wybrać na plener ślubny?

Najważniejsze abyście na sesję plenerową wybrali miejsce, w którym będziecie czuli się swobodnie i naturalnie. Może być to wasze ulubione miejsce, o którym zawsze marzyliście i bardzo chcieliście mieć z tego pamiątkę. Zawsze jest to kwestia bardzo indywidualna. Jedne pary ślubne wolą otwarte przestrzenie w otoczeniu przyrody, np. w górach, nad morzem, jeziorem lub na łące. Inni z kolei preferują bardziej zaludnione miejsca takie jak uliczki miast, deptaki, mosty i inne industrialne miejsca. Ważne, byście w tym wszystkim nie byli przytłoczeni i nie myśleli za bardzo tylko po prostu się rozluźnili. Jako ciekawy przykład pełnej oryginalności jednej z moich par ślubnych możecie zobaczyć ten plener ślubny w Comic And Coffee Corner, który odbył się w ich ulubionej kawiarni, gdzie czasami wypożyczają albo kupują swoje ulubione komiksy. Ciekawą propozycją jest również sesja plenerowa za granicą. Wypad na taką sesję zdjęciową w plenerze w egzotyczne miejsce lub do zagranicznej miejscowości wiąże się z niezłą dawką emocji. Uwierzcie mi, że każdy taki plener za granicą to nie niesamowita i wyjątkowa przygoda. Na pewno warto zarezerwować sobie troszkę więcej czasu i zaplanować tego rodzaju wypad. Pozostanie on z Wami już na zawsze!

Kiedy najlepiej zrobić sesję ślubną?

Odpowiedź jest prosta. Jak najszybciej! Dokładnie, jeśli zdecydowaliście się już na sesje ślubną w inny dzień niż dzień ślubu to w takim przypadku należy pamiętać, aby nie odkładać tego na zbyt odległy termin. Zawsze doradzam swoim parom ślubnym, aby spotkać się za raz w tygodniu po dniu ślubu, kiedy będziemy mogli uchwycić emocje i ekscytacje, które jeszcze nie opadły. Nadal jesteście podekscytowani, ale już nie tak poddenerwowani i macie więcej czasu. Dodatkowo, im szybciej się spotkamy tym szybciej otrzymacie ode mnie gotowe zdjęcia. Czas na przygotowanie zdjęć liczony jest od daty realizacji sesji plenerowej. To jest kolejny dowód na to, że nie warto jest zwlekać z plenerem ślubnym. Pamiętajcie również o tym, aby móc w pełni wykorzystać miejsce na którym wam zależy a które jest popularne turystycznie lub znajduje się gdzieś pośród miejskiej architektury w dużym mieście, najlepiej unikać dni weekendowych a zamiast tego udać się tam w tygodniu.

Jak się przygotować do sesji ślubnej?

Aby dobrze wypaść na sesji plenerowej na prawdę nie potrzeba nam wiele. Najważniejsze to ustalenie miejsca sesji weselnej oraz pory dnia kiedy się zobaczymy. Następnie należny pamiętać o zabraniu ze sobą detali ślubnych takich jak bukiet lub wianek, które prawdopodobnie nadal mają się świetnie i mogą pięknie prezentować się na zdjęciach. Dodatkowo pamiętajcie o swojej biżuterii, welonie, butach, krawacie, spinkach, czy muszce. Możecie również zabrać ze sobą dodatkowe buty na zmianę. Wspaniale się sprawdzą trampki oraz w przypadku Pani Młodej płaskie obuwie zmienne. Z doświadczenia wiem że nie jeden raz zmienne obuwie uratowało nam sesje i oszczędziło nie potrzebny ból u Panny Młodej. Pamiętajcie aby się dobrze wyspać. To kolejna, prozaiczna sprawa o której wielu z nas zdaje sobie sprawę a jednak mało kto ją stosuje w swoim życiu. Warto zabrać ze sobą podręczną kosmetyczkę z akcesoriami takimi jak, chusteczki higieniczne, szminka czy puder w razie gdyby makijaż wymagał drobnej poprawy. Na sesji plenerowej nie musicie wyglądać identycznie jak w dniu Waszego ślubu. Fryzury mogą być przygotowane przez Was samych. Jeżeli Pani Młoda w dniu ślubu miała spięte włosy, to na sesję może mieć je rozpuszczone lub przygotowane w inny sposób. Dobrze by było aby makijaż wykonała osoba która się na tym zna.

Gdzie się przebrać?

Wszystko zależy od Was samych. Z doświadczenia wiem, że jeśli spotykamy się w lokalizacji do której nie macie za daleko, to najczęściej pojawiacie się już ubrani i przygotowani do zdjęć. Pomijam sytuacje kiedy przebieracie się na miejscu, bo jesteście prosto po pracy i wszystko macie już ze sobą. Druga opcja to przebranie się tuż przed rozpoczęciem sesji zdjęciowej. Zwykle ma to miejsce w sytuacjach kiedy udajemy się na plener ślubny za granicą lub na drugim końcu Polski. Jeśli z jakichś powodów nie możecie przebrać się już w domu zawsze proszę Was abyście się pojawili odrobinę szybciej aby uwzględnić czas na przygotowanie się na miejscu.

Najlepsza pora dnia na plener ślubny

Jeśli chodzi o czas na plener ślubny to nie ma takiej pory dnia ani pogody z której nie udałoby się stworzyć unikalnych i niepowtarzalnych zdjęć. Każdy moment dnia jest po prostu inny. Zatem, która pora jest najlepsza na wykonanie zdjęć? Wschód słońca i poranek daje dużo możliwości i jest raczej najlepszym rozwiązaniem mimo, iż wiąże się to z większym poświęceniem. Trzeba wcześniej wstać i się przygotować. Zyskujemy za to niepowtarzalny klimat oraz pewność że w nawet najbardziej popularnych miejscach będzie pusto lub mniej ludzi niż zwykle. Dodatkowo o poranku będziecie bardziej wypoczęci co automatycznie uwidoczni się na zdjęciach. Przy zachodzie słońca powinniśmy się liczyć z inna atmosferą i klimatem ale równie interesującym i atrakcyjnym ostatecznym efektem na zdjęciach ślubnych. Pamiętajmy również, że miejsce w którym się spotkamy ma ogromne znaczenie. Wschód i zachód słońca będzie inaczej się prezentował w mieście a inaczej w lesie. Choć i tak oba będą robić ogromne wrażenie na oglądających. Osobiście częściej umawiam się z moimi parami ślubnymi na poranne sesje niż na sesje popołudniowe. Jeśli spotykamy się popołudniu lub pod wieczór to zwykle z myślą aby wykorzystać ten moment i również zrobić kilka świetnych ujęć nocnych.

Sesja ślubna pozowana czy nie pozowana?

Na moich plenerze ślubnym nie doświadczycie nudy i zniechęcenia. Na pewno nie będzie to sesja pozowana. Otrzymacie jedynie najpotrzebniejsze wskazówki i szybko zapomnicie o otaczającym was świecie pogrążając się w zabawie i szczęściu. Najprawdopodobniej będzie to dla Was pierwsze takie spotkanie w życiu i właśnie dlatego możecie z tego powodu czuć lekką sztywność i niepewność podczas zdjęć. Jest to jak najbardziej normalna rzecz i jako fotograf ślubny doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Jeśli nigdy nie pozowaliście wspólnie do zdjęć, to wiedzcie, że początki są trudne. Moją rolą jest sprawić abyście otworzyli się jak najwięcej możecie i jak najszybciej przełamali swój stres lub opór do aparatu. Dobrym pomysłem jest wcześniejsza sesja narzeczeńska, która może być dla Was niejako rozgrzewką i okazją do oswojenia się z nową sytuacją jaką jest ślubna sesja zdjęciowa.

Sesja ślubna w deszczu lub w upale

Dla jednych to koniec świata i powód na to aby przełożyć termin zdjęć na inny miesiąc a dla drugich wspaniała okazja na zrobienie czegoś innego różniącego się od wszystkich. Zawsze w takich przypadkach rozmawiam z Wami i ustalamy czy spotykamy się zgodnie z umówionym terminem czy przekładamy nasze spotkanie na inny dzień. Dobrze jest wybrać na plener miejsce, w którym będzie gdzie się schronić i gdzie oprócz otwartych przestrzeni, będą też miejsca zadaszone. Jeśli tego nam brakuje, można użyć ciekawych rekwizytów w postaci parasolek najlepiej białych, albo przezroczystych, które ochronią was od deszczu lub słońca a dodatkowo dodadzą uroku do zdjęć. Podczas deszczowej aury możemy dodać lampki ledowe do scenerii i owinąć je np. wokół parasola lub Was samych. Uzyskamy w tedy bardzo ciekawy efekt, który pięknie będzie się prezentował na zdjęciach w waszym albumie ślubnym. A co jeśli plener ślubny odbywa się w dniu ślubu? W tedy tak naprawdę nie macie wyboru i właśnie w takich momentach pojawia się okazja na to aby zrobić coś co zapadnie wam w pamięci już na zawsze. Moim zdaniem, na pewno nie warto rezygnować z sesji ślubnej tylko dlatego bo pada deszcz albo jest upał. Jest tyle możliwości aby znaleźć złoty środek i stworzyć coś niepowtarzalnego, że nie należy się poddawać i wpadać w depresję. Możecie na mnie liczyć, gdyż służę Wam z pomocą i dziele się z moimi doświadczeniami aby w rezultacie stworzyć coś nietuzinkowego i pozostającego w Waszej pamięci na lata.

Stwórzmy razem coś cudownego i niepowtarzalnego!

Jestem fotografem ślubnym od ponad dziesięciu lat. Z wielką satysfakcją mogę powiedzieć, że każda para ślubna z którą miałem przyjemność się spotkać, pokazał mi swoją cząstkę czegoś wyjątkowego i intymnego. Ci którzy kochają swoją prace wiedzą co mam na myśli. Na tym to polega. Pamiętajcie, zatrudniacie kogoś kto będzie Wam towarzyszył w Waszych najbardziej poufnych i intymnych chwilach życia. Dlatego właśnie powinniście wybrać kogoś dyskretnego, kto zna się na swojej pracy i całe życie poświecił na to aby zadowalać ludzi takich ja Wy. Nie przegapcie swojej okazji i zadzwońcie albo napiszcie do mnie już teraz.

Moja praca jest dla mnie przyjemnością z której czerpię ogromną satysfakcję ciesząc się szczęściem Waszym i Waszych bliskich.

Pamiętajcie, że pracuję i jestem dostępny w całej Polsce oraz za granicą. Zapraszam!

Fotograf Ślubny Daniel Tarka należy do Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów Ślubnych

ZADZWOŃ DO MNIE

COPYRIGHT © 2020/2021 FOTOGRAF ŚLUBNY DANIEL TARKA