Biała Sala w Szczawno-Zdrój Wesele, Ślub i Wesele
Hotel Amber – Wesele w Oleśnicy
Hotel Bugatti – Góralskie Wesele we Wrocławiu
Restauracja Aroma na Ślęży Ślub i Wesele
Pałac Sulisław Wesele, Reportaż Ślubny
Środa Śląska Ślub i Wesele
Hotel i Restauracja U Beaty i Violetty, Kawice Wesele
Penzion Jurášek Ślub w Czechach, Reportaż ślubny
Sala Balowa Biała Sala Szczawno-Zdrój Wesele
Wesele w Hotelu Oławian w Oławie
Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie Wesele
Wesele w Glamour i sesja ślubna w Comic and Coffee Corner
Reportaż Ślubny z wesela w Agroturystyka Arkadia w Wołowie
Ślub w Urzędzie stanu cywilnego w Jaworze
Kościół św. Karola Boromeusza we Wrocławiu Ślub
Ślub w kościele św. Marcina w Jaworze
Pałac Żelazno Kłodzko Wesele
Katedra Wrocławska św. Jana Chrzciciela Wesele
Ślub w kościele św. Stanisława Wacława i Doroty we Wrocławiu

Reportaż Ślubny – Wspaniała Pamiątka

Reportaż ślubny to niezapomniana pamiątka z Waszego wyjątkowego dnia. Główną rolę odgrywają Wasze przeżycia i emocje. Jest to swoista historia pełna wzruszeń, ukazująca ulotne chwile i niezapomniane emocje. Zazwyczaj obejmuje fotorelację z przygotowań, samej uroczystości oraz przyjęcia weselnego. Ma za zadanie w sposób dyskretny uwiecznić Was czas spędzony w gronie najbliższych a także wzruszające i zabawne sytuacje. To opowieść o jednym a niekiedy kilku dniach z Waszego życia. Jak każda dobra opowieść powinien posiadać odpowiednią i spójną narrację. Prawidłowo złożony początek, środek i koniec.

W każdym reportażu ślubnym powinny znaleźć się najważniejsze momenty z dnia ślubnego. Przede wszystkim przygotowania, ceremonia i wesele. Najważniejsze to przede wszystkim uchwycenie szczerych emocji, jakie pojawiają się między zakochanymi. Co zatem musi się znaleźć w reportażu ślubnym, aby Was zachwycił i uszczęśliwił? W dzień ślubu i wesela tak wiele rzeczy dzieje się dokoła Was, że po kilku chwilach okazuje się, że żadne z Was nie pamięta tego co się wydarzyło kilka godzin temu. Za to wszystko odpowiedzialne są przede wszystkim wielkie emocje! Właśnie z tego względu bardzo istotne jest, aby reportaż ślubny był wykonany w sposób odpowiedni i profesjonalny.

Jak wygląda reportaż ślubny?

Moją pracę zaczynam od wczesnego ranka, tak aby uchwycić dla Was jak najwięcej kadrów ślubnych, detali, rodzinę, przyjaciół, znajomych i wszystko co się w tym dniu dzieje. Mój aparat dosłownie robi notatki ze wszystkiego co Was otacza. Utarło się, że pełny reportaż to przygotowania, ceremonia i zabawa weselna. Generalnie to zależy od Was jakie zdjęcia i od jakiego momentu chcielibyście mnie udokumentowane. W większości przypadków zaczynam z rana a kończę zaraz po rzucie welonem i muchą.
Nie należę do fotografów ślubnych którzy tylko kręcą się i mechanicznie dokumentują świat jaki ich otacza. Uważam, że nie za to mi płacicie i takie coś może wykonać każdy komu podacie aparat i pokażecie, gdzie ma naciskać migawkę. Prawdopodobieństwo, że coś trafi jest bardzo wysokie.
Jestem z Wami po to, aby ukazać Was z jak najlepszej perspektywy. Chcę, aby Panna Młoda lśniła na zdjęciach i zakochała się w nich już od pierwszego wrażenia. Nie po to przygotowujecie się od roku albo i dłużej na ten wyjątkowy dzień, aby później mieć w pamięci zdjęcia na których nie wyglądacie co najmniej korzystnie.

Naturalny czy ustawiany?

Kilka faktów. Każda Panna Młoda pragnie wyglądać pięknie na ślubnych zdjęciach. Prawie każda obawia się, że nie będzie na nich wyglądać korzystnie. Nikogo nie cieszą zdjęcia na których nie wygląda się atrakcyjnie. Nikt nie lubi się wstydzić swoich zdjęć. Teoria stanowiąca o reportażu ślubnym jako niereżyserowanych zdarzeniach uchwyconych w naturalnym otoczeniu, jest po prostu tylko teorią.
Mój reportaż ślubny jest zbiorem zdjęć, które w sumie tworzą Waszą jedyną w swoim rodzaju historię ślubną. Na moich zdjęciach będziecie wyglądać przekonywująco pięknie. Jeśli będzie taka potrzeba nie będę stał i „cykał” bezmyślnie zdjęć a pomogę Wam poczuć się pewnie, aby zdjęcia jakie później ode mnie otrzymacie powaliły Was i wszystkich którzy je zobaczą z nóg.

Przebieg fotoreportażu ślubnego

W przypadku tradycyjnego wesela na zdjęciach z fotoreportażu ślubnego znajda się takie chwile jak:

 • przygotowania panny młodej – wszystko co dotyczy panny młodej (detale ślubne: biżuteria, buty, ulubione dodatki, perfumy, ubieranie sukni ślubnej, poprawki makijażu, biżuterii, zakładanie podwiązki, rozmowy z najbliższymi, zdjęcia z rodzicami, zdjęcia z rodzeństwem) oraz wiele innych których nie da się przewidzieć;
 • przygotowania pana młodego – wszystko co dotyczy pana młodego (detale ślubne: obrączki, bukiet, zegarek, perfuma, ubieranie, poprawki, zdjęcia z rodzicami, zdjęcia z rodzeństwem, samochód ślubny) oraz wiele innych których również nie da się przewidzieć;
 • przyjazd lub przyjście pana młodego do panny młodej,
 • przywitanie pana młodego z panną młodą, pierwsze spotkanie;
 • przywitanie się z rodzicami;
 • błogosławieństwo młodej pary;
 • wyjście z domu;
 • przed kościołem (zebrani goście i para młoda);
 • msza święta (wejście do kościoła, przysięga małżeńska, nakładanie obrączek, pierwszy pocałunek, wyjście z kościoła);
 • wspólne zdjęcie pary młodej z przybyłymi gośćmi,
 • zdjęcia grupowe;
 • przywitanie pary młodej chlebem i solą przed salą weselną;
 • przeniesienie panny młodej przez próg;
 • składanie życzeń;
 • toast;
 • pierwszy taniec;
 • zabawa zebranych gości;
 • tort weselny;
 • podziękowania dla rodziców;
 • wszelkie atrakcje zaplanowane dla gości;
 • oczepiny.

W przypadku wesel w stylu rustykalnym, boho oraz innych, przebieg dnia ślubnego zawsze ustalany jest indywidualnie z Wami lub z konsultantem ślubnym aby jak najlepiej przygotować się na Wasz dzień. Pamiętajcie, każde wesele jest inne. Nie ma dwóch takich samych ślubów. Dlatego również plan dnia będzie inny.

Nie lubię się na zdjęciach

Wiele razy słyszałem od par ślubnych- „…nie wychodzę ładnie na zdjęciach i nie lubię ich oglądać“. Wiedziałem, że mam kolejna okazję, aby pokazać Wam, że tak zawsze nie musi być. Jest to przykład na to, że źle wykonane zdjęcia mogą skrzywić całkowicie postrzeganie samego siebie. Nie jest w tedy łato przekonać taką osobę do zmiany zdania i otworzenia się na fotografa.

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że nie potrzeba żadnego programu graficznego do tego abyście wyglądali na zdjęciach korzystnie? Właśnie dzięki wiedzy jaką posiadam i doświadczeniu, jestem w stanie sprawić, że pokochacie Wasze zdjęcia i już nigdy więcej nie będziecie się ich bali. Dzięki moim wskazówkom, zdjęcia zrobią na was oszałamiające wrażenie a każdy kto je zobaczy będzie chwalił je i zastanawiał w jaki sposób zostały uchwycone. Odpowiednie skorygowanie ustawienia może całkowicie zmienić Wasz wygląd na zdjęciu. Wszystko co Wam przekażę będzie mogli wykorzystać w codziennym życiu. Zdziwilibyście się jak łatwo korygując swoją postawę podczas wykonywanego zdjęcia można osiągnąć fantastyczny i zadziwiający efekt.

Co otrzymujemy w ramach reportażu?

Otrzymujecie ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży ślubnej już od pierwszego spotkania. Służę Wam z pomocą dzieląc się moimi pomysłami i doświadczeniem. Wszystkie fotografie, które otrzymacie, przechodzą proces starannej selekcji oraz edycji tak aby stanowiły spójną i zgraną całość. Zawsze staram się również dbać o walor estetyczny. Moje fotografie są Wam przekazywane w pięknej formie. Otrzymujecie ozdobne pudełko z odbitkami oraz z pendrive na którym znajdziecie wszystkie zdjęcia a czasami również slide show z podkładem muzycznym z całego dnia, którym z łatwością możecie podzielić się ze znajomymi.

Ile fotografii otrzymamy?

Jeśli spędzę z Wami cały dzień, otrzymacie ode mnie ponad 500-600 zdjęć ślubnych dostępnych na pendrive oraz w prywatnej galerii zdjęciowej. Nigdy nie ograniczam sztucznie ilość zdjęć i nie stawiam górnej granicy. Zawsze otrzymujecie wszystkie najlepsze zdjęcia z całego reportażu ślubnego. Tym czym charakteryzuje się moja oferta jest to że staram się podchodzić do swojej pracy i selekcji materiału z dużą empatią. Uwzględniam nie tylko Wasze oczekiwania czy moje ambicje ale również potrzeby Waszych najbliższych. Dlatego też w umowie podaję jedynie liczbę minimalną jakiej możecie się spodziewać i zawsze ją przekraczam.

Ile trwa reportaż ślubny?

Jestem z Wami od wczesnych godzin porannych tak abyście się przyzwyczaili do obecności obiektywu. Ja w tym czasie sfotografuje wszystko co się wokół Was dzieje. Ci którzy widzieli się ze mną na sesji narzeczeńskiej nie mają już z tym żadnych problemów. Dlatego właśnie polecam Wam spotkanie również na takiej sesji zdjęciowej i oswojenie się z obecnością fotografa. Bez dwóch zdań każdy ślub i każde przyjęcie jest inne. Pozostaje z Wami przez cały dzień, aż do rzutu welonem i muchą, najpóźniej do 00.30 na ranem. W tym czasie jestem nieprzerwanie z Wami tak aby wykorzystać jak najlepiej wspólny czas.

Cena reportażu ślubnego

Reportaż ślubny i jego cena zależą głównie od tego, czego tak najbardziej potrzebujecie i oczekujecie od fotografa ślubnego. Jedna para ślubna wyobraża sobie, że fotograf zacznie swoją pracę od ceremonii ślubnej. Inna para chciałaby widzieć fotografa ślubnego już od samego początku, czyli od przygotowań ślubnych. Miejsce Waszego wesela też ma znaczenie. Nie martwcie się, ponieważ zawsze służę Wam z pomocą i odpowiadam na Wasze prośby oraz pragnienia z pełnym zrozumieniem. Jeśli chcecie abym rozpoczął swoją pracę od przygotowań ślubnych to tak się stanie. Moja oferta ślubna jest bardzo elastyczna i zawsze dopasowywana do Waszych potrzeb. Podczas rozmowy telefonicznej lub na spotkaniu, do którego zawsze Was namawiam, dopasujemy Wasze potrzeby i spełnimy Wasze marzenia.

Reportaż ślubny Wrocław

Musze przyznać się, że wykonując swoją pracę od ponad dziesięciu lat, głównie jako fotograf ślubny i pracując często we Wrocławiu, spotykam się wieloma ludźmi, którzy powodują uśmiech na mojej twarzy za każdym razem jak tylko o nich pomyślę. Nie ma chyba nic piękniejszego niż takie wspomnienia które powodują, że chce mi się wstać każdego dnia i robić to co robię. Współczesny reportaż ślubny we Wrocławiu i jego okolicach powinien dostarczać nam wielką frajdę z tego co robimy. To dzięki Wam jestem tym kim jestem i za to chciałbym Wam serdecznie podziękować. Dobry fotograf powinien umieć docenić swoich klientów i czasami ochłonąć z wrażenia aby nabrać siły i się zregenerować przed kolejnym weselem. Zdjęcia ślubne to wyzwanie. To sztuka obserwacji i opowieści, przekazania historii poprzez zdjęcia. To sztuka wyłapywania „momentów”. Fotografia ślubna daje nam wiele możliwości. Powinniśmy być bliżej Was, na tyle aby uchwycić właśnie to czego inni nie widzą. Należy szukać tych drobnych elementów, okruszków które potem pozwolą Wam cieszyć się z dobrze wykonanej pracy. Wbrew temu co się może wydawać, nie jest to łatwe zadanie. Ale czy właśnie nie dlatego wybraliście mnie?

Stwórzmy razem coś cudownego i niepowtarzalnego!

Dzięki mojej pracy mogę powiedzieć z całą stanowczością, że kocham to co robię. Przekazuję Wam moją miłość do fotografii na zdjęciach ślubnych w formie reportażu ślubnego oraz podczas innych naszych fotograficznych spotkań. Zawsze możecie liczyć na moje wsparcie i pomoc. Zależy mi tylko na Waszym szczęściu. Nigdy nie ingeruje sztucznie w to co macie robić podczas reportażu ślubnego. Nigdy nie ingeruje w przebieg ceremonii ślubnej oraz składanych życzeń. Nigdy nie mówię Wam co po kolei macie robić. Czasem usłyszycie ode mnie wskazówki ale tylko po to abyście na zdjęciach wyglądali wspaniale. Wszystko to dotyczy się również Waszych przyjaciół oraz gości. Chcę przede wszystkim sprawić, że pokochacie swoje zdjęcia ślubne i już nigdy o nich nie zapomnicie. Wasze wspomnienia są najważniejsze. Nie przegapcie swojej okazji i zadzwońcie albo napiszcie do mnie już teraz.

Moja praca jest dla mnie przyjemnością z której czerpię ogromną satysfakcję ciesząc się szczęściem Waszym i Waszych bliskich.

Pamiętajcie, że pracuję i jestem dostępny w całej Polsce oraz za granicą. Zapraszam!

Fotograf Ślubny Daniel Tarka należy do Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów Ślubnych

ZADZWOŃ DO MNIE

COPYRIGHT © 2020/2021 FOTOGRAF ŚLUBNY DANIEL TARKA