Oświadczyny. Poradnik dla narzeczonych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław.

12 rzeczy do zrobienia, zanim się oświadczysz

Upewnij się dobrze, że przeczytałeś każdy z poniższych elementów zanim zadasz to ważne pytanie.

Bez względu na to, czy jesteście ukochanymi z liceum, poznaliście się przez Waszego przyjaciela, czy też poznaliście się w barze, w jakiś sposób znaleźliście miłość – i właśnie teraz nadszedł czas, aby ją zatrzymać!

1. Upewnij się, że oboje myślicie o tym samym.

To może być oczywiste, ale zanim zaczniesz planować, ważne jest aby upewnić się, że ty i twój partner myślicie o tym samym. Porozmawiaj ze swoim partnerem o przyszłości. Niech wie, że pewnego dnia zechcesz się ożenić i zadać to pytanie, Czy to trudna rozmowa? Tak. Ale dzięki temu będziesz wiedzieć co powie Twój parter w momencie kiedy otworzy pudełko z pierścionkiem.

2. Porozmawiaj z rodzicami.

Stara szkoła? Tak. Ważne? Tak (w zależności od rodziny). Jeśli twój partner kiedykolwiek zasugerował w jakikolwiek sposób, że powinieneś poprosić rodziców o rękę w małżeństwie, bez wahania zrób to! To nie znaczy, że twój partner należy do kogoś innego, zrób to bo po prostu tak wypada.

3. Zacznij oszczędzać.

Tradycja mówi że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować trzy miesięczne wynagrodzenie, ale na szczęście nie jest to sztywny i obligatoryjna nakaz.

4. Rozmiar ma znaczenie.

Rozmiar pierścionka jest zdecydowanie jedną z najtrudniejszych części zakupu pierścionka zaręczynowego, chyba że twój partner wie, że oświadczyny się zbliżają. Jeśli to nie jest tajemnica, po prostu zapytaj. Jeśli to ma być niespodzianką, sprawdź biżuterię swojego partnera. Znajdź pierścionek, który nosi regularnie (i zanotuj, na który palec się wchodzi!), następnie przynieś go ze sobą do jubilera lub zaznacz, jak daleko mieści się na twoim palcu. Wielu jubilerów może również dobrze zgadnąć wielkość pierścionka na podstawie wzrostu i wagi twojego partnera. I oczywiście, zawsze możliwa jest zmiana rozmiaru!

5. Zdobądź trochę wiedzy

To biżuteria, którą twój partner będzie nosił codziennie przez resztę życia, więc poznaj to, co naprawdę jest teraz stylowe i piękne! Zrób zdjęcia biżuterii, którą noszą na co dzień, poszukaj sekretnej tablicy na Pintereście lub poproś bliskiego przyjaciela lub członka rodziny, aby pomógł ci ją zawęzić.

6. Określ priorytety.

Jest tak wiele szczegółów, na które składają się zakupy pierścionka zaręczynowego: Metal, kamień, kształt i rozmiar! Poczytaj o tym wszystkim i dowiedz się za nim podejmiesz decyzję.

7. Wybierz odpowiedniego jubilera.

Pewnie, możesz przechodzić obok jubilera każdego dnia w drodze do pracy, ale to nie znaczy, że jest najlepszym miejscem do kupna pierścionka zaręczynowego. Popytaj znajomych o rekomendacje. Za nim się zdecydujesz miej 100% pewność, że wybrałeś dobrze.

8. Zarezerwuj fotografa na oświadczyny.

Pamiątka z tego momentu kiedy klękniesz i zaczniesz prosić o rękę jest momentem jaki nie da się porównać do niczego innego. Czy nie chciałbyś kiedyś powrócić do tego jak to wszystko się odbyło, jak wyglądaliście oboje, co robiłeś, jakie mieliście miny, gdzie to wszystko się odbyło, jaka była pogoda w tym momencie, itd. Słowem wszystko co tworzy wasza historię wspólnego życia. Za jakiś czas razem wstąpicie w związek jaki będzie kolejnym etapem Waszej wspólnej drogi. Czy nie jest Warto mieć to wszystko na zdjęciach do których będziecie wracać kiedyś z całą rodziną, Waszymi dziećmi, wnukami. Zdjęcia z oświadczyn mogą tworzyć całość razem ze zdjęciami z sesji narzeczeńskiej i mogą być wyświetlone na waszym ślubie. Czy wyobrażacie sobie miny waszych gości jak zobaczą te wszystkie piękne zdjęcia jakie sami pewnie tez chcieliby mieć? Jako fotograf ślubny z wielką przyjemnością potowarzyszę Wam w tym wspaniałym momencie.

9. Zrób notatki.

Nie musisz mieć mowy całkowicie wypisanej, ale poświęć trochę czasu na notowanie tego, co chcesz powiedzieć. Przenieś swoją myśl na papier to na pewno pomoże ci być mniej zestresowanym i spokojnym kiedy nadejdzie ten moment.

10. Zaplanuj świętowanie.

Nie musisz planować jakiegoś wielkiego przyjęcia, ale upewnij się, że wiesz, jak oboje będziecie świętować ten wielki moment. Zarezerwuj stolik w swojej ulubionej restauracji, wrzuć szampana do lodówki lub po porostu zaproś kilku swoich najlepszych przyjaciół.

11. Znajdź odpowiedni moment.

Życie płynie, więc bądź przygotowany, aby iść z prądem. Nie spiesz się z oświadczynami tylko dlatego, że słońce już zaszło, a kolacja prawie się kończy, dopóki naprawdę nie poczujesz się dobrze.

12. Trzymaj pierścień w bezpiecznym miejscu.

Od momentu kiedy pierścionek zaręczynowy znajdzie się w twoich dłoniach strzeż go dzień i noc! Najlepiej zainwestuj w ubezpieczenie, a potem znajdź bezpieczne miejsce, dopóki nie nadejdzie ten czas.

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Daniel Tarka Fotograf Ślubny

Related Posts

Leave a comment