Sesja narzeczeńska. Poradnik dla par młodych.

Sesja zaręczynowa to wspaniały pomysł na uchwycenie Waszej miłości oraz wspaniałych i niezapomnianych chwil z okresu narzeczeństwa, dzięki której uzyskacie doskonałą pamiątka na całe życie. Nie tylko dla Was, ale też dla Waszych dzieci, rodziny, znajomych i przyjaciół.

Na pewno niektórzy z Was zadają sobie pytania „po co nam sesja narzeczeńska?” „czy sesja narzeczeńska jest potrzebna?” Poniżej postaram się przedstawić Wam kilka argumentów, które spowodują, że zmienicie zdanie a wszelkie Wasze wątpliwości zostaną rozwiane na zawsze.

Sesja narzeczeńska z parą ślubną, fotograf ślubny.

Sesja narzeczeńska to:

 • najlepsza okazja na oswojenie się z aparatem oraz fotografem, a także możliwość zarejestrowania pięknych chwil z ważnego czasu w Waszym związku. Dzięki temu przekonacie się, że taka sesja to wspaniała zabawa i możliwość zapoznania się z moim stylem pracy co w sposób znaczący wpłynie na jakość naszej współpracy podczas uroczystości ślubnej
 • poznanie siebie nawzajem, dzięki takiej sesji pokochacie się na nowo i ponownie odkryjcie wspólnie coś co mogło zostać już dawno zapomniane
 • spędzenie czasu tylko we dwoje, to wspaniała okazja na odwiedzenia miejsc które z wielu powodów są Wam bardzo bliskie, może to być Wasza ulubiona kawiarnia, las, park w mieście, wspaniałe uliczki Waszego ulubionego miasta. To wspaniała okazja na odstresowanie się od życia codziennego, a przede wszystkim od wszelkich czynności związanych z planowaniem ślubu i wesela
Sesja narzeczeńska z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka
 • dzięki sesji narzeczeńskiej nie będziecie mogli się doczekać swoich zdjęć ślubnych, oglądanie pięknych zdjęć i to jeszcze z własnym udziałem po prostu uzależnia
 • sesja narzeczeńska umożliwi Wam zacząć przeżywać ślub już znacznie wcześniej. Wasze spotkanie zbuduje wspaniałą atmosferę również dla Waszych bliskich, znajomych, przyjaciół, którzy będą z Wami przeżywać te wspaniałe chwile. Zwykle spotykamy się około 3 miesięcy przed wyznaczonym terminem ślubu aby mieć wystarczający czas na wykorzystanie zdjęć w wybrany przez Was sposób
 • Save The Date a w tłumaczeniu: zarezerwuj datę, podczas projektowania zaproszeń możecie użyć swoich fotografii z sesji zaręczynowej, to wspaniała okazja aby zbliżyć się do wszystkich którzy zostaną zaproszeni przez Was na to wspaniałe wydarzenie
Sesja narzeczeńska z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka
 • wykorzystanie zdjęć na wiele sposobów jak np. pamiątki dla rodziny, zdjęcia do zaproszeń, księgi dla gości w formie albumu, jako wystrój sali weselnej lub w formie pięknych albumów, które wręczycie rodzicom podczas podziękowań
 • prezent dla rodziców, zastanawiacie się co możecie podarować rodzicom podczas wesela, bądźcie pewni że nie ma lepszego prezentu, który możecie wręczyć im w dniu swojego ślubu! To świetna forma podziękowania za wszystko co im zawdzięczacie
Sesja narzeczeńska z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka
 • możliwość pięknego udekorowania sali weselnej, zdjęcia z takiej sesji wspaniale nadają się właśnie do takiego ich wykorzystania, ograniczyć Wasz może jedynie wyobraźnia, dekoracja na stołach, przy foto budce, przy wejściu na salę, to tylko kilka przykładów, oczywiście zawsze możecie poradzić się specjalistów u których dowiecie się o wielu innych równie efektownych sposobach z inspiracjami ślubnymi.
 • sesja która zdarza się tylko raz w życiu, to jedyny taki moment przed założeniem przez Was rodziny, to wspaniała zabawa i piękne zdjęcia możliwe do wykorzystania na serwisach społecznościowych: Facebook, Google, Pinterest
Sesja narzeczeńska na plaży z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka

Jestem przekonany że czas, który spędzimy razem będzie dla Was wspaniałym przeżyciem oraz niesamowitym rozpoczęciem Waszej wspólnej podróży ślubnej.

Poniżej zapraszam do przyjrzenia się krótkiemu poradnikowi, który pozwoli Wam oswoić się ze wszystkimi przydatnymi szczegółami do sesji narzeczeńskiej.

O której godzinie i gdzie się spotykamy?

Czas naszego spotkania to zwykle godziny popołudniowe, półtora godziny przed zachodem słońca i kilka minut po zachodzie. Bywają również sesje które odbywają się z samego rana, kiedy to słońce dopiero wstaje i można uchwycić równie cudowny moment jak i przed zachodem słońca.

Sesja narzeczeńska z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka

Miejsce i wybór lokalizacji naszego spotkania na pierwszym miejscu zawsze pozostawiam Wam, oczywiście służę również pomocą i mogę zaproponować coś od siebie jeśli tego potrzebujecie. Jedna sesja to zwykle jedno miejsce, park, okolice starego miasta, uliczki, piękny sad owocowy, dróżki leśne lub miejsce Waszej pierwszej randki. Najlepiej jeśli podejmujecie decyzję sami, na podstawie Waszych osobistych doświadczeń, wspomnień i naturalnych impulsów dotyczących bliskich Wam miejsc. W końcu to Wy jesteście tutaj najważniejsi i podczas naszego spotkania macie się czuć rozluźnieni, pewni siebie i naturalni.

Podczas zdjęć np. na miejskiej starówce zawsze znajdziemy czas aby napić się kawy w kawiarni przy oknie lub na zewnątrz rozmawiając i chłonąc wspólnie tę cudowną chwilę.

Zawsze jeśli jest to Wam bliskie możecie wybrać sesje tematyczną jako temat przewodni naszego spotkania, np. wspólne spotkanie na koniach, na stoku narciarskim, wszystko zależy tylko od Was.

Górska sesja narzeczeńska z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka
W co się ubrać?

Jeśli już wybraliśmy miejsce na swoją sesje narzeczeńską czas na podjęcie decyzji w co się ubrać. Zawsze doradzam aby na sesje ubrać się w to w czym będziecie czuli się naturalnie, zamiast ubierać coś co do Was nie pasuje i na siłę próbować się do tego dostosowywać. Wybierzcie coś w czym będziecie chcieli się z przyjemnością oglądać na zdjęciach za kilka lub kilkanaście lat. Najlepiej zaplanujcie sobie dwie zmiany ubrań:

 • pierwsza cześć to bardziej oficjalna i elegancka a druga na koniec bardziej luźna casual.
 • unikajcie ubierania się w takie same kolory a zamiast tego wybierajcie jednolite kolory które się uzupełniają lub delikatne wzory, ubrania i elementy, które w jakiś sposób ze sobą korespondują
 • najlepiej bez zbędnych napisów które często skutecznie odwracają uwagę od Was na zdjęciach
 • w przypadku sesji w naturalnym środowisku, pastele i naturalne kolory wypadną świetnie zaś odważniejsze mocne kolory sprawdzą się wyśmienicie w miejskiej atmosferze.
 • to co wybierzecie niech najlepiej będzie w waszym stylu
Sesja narzeczeńska z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka

Co ze sobą zabrać?

Jeśli tylko chcecie zawsze możecie zabrać ze sobą na sesję Waszego ulubionego pupila, który jest dla was bardzo ważny oraz wszelkie rekwizyty, które zostaną wykorzystane podczas zdjęć i wspaniale urozmaicą nam nasza sesję narzeczeńską np.:

 • koc – dodaje wyjątkowego klimatu zarówno w zimne jak i w ciepłe dni,
 • instrumenty muzyczne – będzie jeszcze bardziej romantycznie
 • zwierzęta – nie ma nic cudowniejszego jak nasi czteronożni przyjaciele na naszych zdjęciach
 • pamiętajcie tylko aby na sesję narzeczeńską nie przynosić żadnych niepotrzebnych gadżetów, które nie mają z Wami nic wspólnego, liczy się Wasza naturalność i tylko to co w jakiś sposób jest związane z Wami i chcecie aby zostało w Waszej pamięci już na zawsze.
Zimowa sesja narzeczeńska z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka

Nie jestem modelką ani modelem

Na początku każdy z nas może czuć się niepewnie i nieśmiało, ale po krótkim czasie gwarantuje Wam, że cała ta niepewność znika i pozostaje już tylko narastające uczucie, że chcemy więcej i więcej bo jest tak fajnie.

Sesja narzeczeńska z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka

Pamiętajcie że ta pierwsza wspólna sesja fotograficzna będzie dla Was wspaniałym doświadczeniem podczas którego moja rola ograniczy się do minimum jeśli chodzi o pozowanie, tak aby uchwycić w Was tylko to co naturalne.

Po takiej sesji nawet najbardziej nieśmiałe osoby zrelaksują się, a obecność fotografa przestanie być czymś stresującym.

Sesja narzeczeńska z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka

Jestem gwiazdą…

To świetny pomysł, aby się tak poczuć i wykorzystać ten wspaniały moment do szaleństwa. Jeśli tylko chcecie warto jest wybrać się np. na profesjonalny makijaż, do fryzjera lub na manicure. Wszystko tylko pod warunkiem, że w tedy nadal będziecie się czuli naturalnie i po prostu dobrze. Jeśli natomiast preferujesz naturalne i minimalistyczne podejście, możesz też zrobić sobie sama delikatny naturalny makijaż wszystko, aby tylko zachować prawdziwą siebie na naszym spotkaniu.

Dodatkowo i obowiązkowo koniecznie wyśpijcie się dobrze dzień przed sesją zdjęciową i zabierzcie ze sobą dobry humor!

Sesja narzeczeńska z parą zakochanych. Fotograf Ślubny. Dobry Fotograf Wrocław. Daniel Tarka
Na koniec.

W przypadku dodatkowych pytań na które chcielibyście uzyskać odpowiedzi lub jeśli uważacie, że coś jeszcze należy dodać do powyższego zestawienia zapraszam Was do kontaktu.

Mam ogromną nadzieje, że powyższy poradnik będzie ciekawym materiałem dla wszystkich, którzy postanowili wykorzystać sytuację jaka stoi przed nimi oraz wszystkich, którzy znajdują się po drugiej stronie aparatu. Dziękuję i do usłyszenia!

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Daniel Tarka Fotografia Ślubna Wrocław

Related Posts

Leave a comment