Sesja Ślubna we Wrocławiu i Okolicach

Park Szczytnicki Sesja ślubna. Fotograf Ślubny, Dobry Fotograf Wrocław.
Sesja ślubna to nic innego jak kontynuacja zdjęć z reportażu ślubnego. To od Was zależy, czy chcecie utrzymać taka samą stylizację jak na weselu czy spróbować stworzyć coś nowego. Sam plener może stanowić niezależną część zdjęć, które mogą być zrealizowane w innej scenerii niż dotychczas. Mogą one być związane z pierwszym spotkaniem, zaręczynami lub z czymś innym co jest dla Was równie ważne. Zawsze pozostawiam Wam pole wyboru, jednocześnie służę pomocą.

Niejednokrotnie pary ślubne poprzez plener ślubny próbują nawiązać do czegoś co wiąże się z ich pasją i jest dla nich ważne. Moje zdjęcia plenerowe odznaczają się subtelnością oraz delikatnością. Na takiej sesji w plenerze, staram się pokazać wasze gesty, uczucia i intymność, którą się dzielicie. Dziś, kiedy sezon ślubny trwa praktycznie cały rok, wybór miejsca na plener ślubny nie powinien nastręczać większych kłopotów. Sesje ślubne w górach dają możliwość uchwycenia niepowtarzalnej energii, pozwalają ukazać wielkość przyrody jej delikatność a zarazem dzikość. Ruchliwość dużej metropolii, ukazuje żywiołowość i radość życia, szybkie zmiany i tempo przeżyć.
Każde miejsce powinno być dopasowane do waszego charakteru i odczuć jakie Wam się z nim kojarzą. Najważniejsze to, aby w danej scenerii czuć się dobrze. Zdjęcia wykonane w stodołach lub na zamkach pozwalają na oddanie ciepła i niepowtarzalności miejsca. Na koniec sesje plenerowe zagraniczne, które bardzo często wprowadzają świeżość i różnorodność w pomysłowości, gdyż odwołują się do wspomnień pary młodej, ich wspólnych zagranicznych wypadów na tydzień lub dwa. Ostatecznie i tak chodzi przecież nam wszystkim o spełnianie swoich marzeń.

Plener Ślubny we Wrocławiu

Zobaczcie 60 najlepszych miejsc na plener ślubny we Wrocławiu i okolicach!

Czy na plener ślubny warto wybrać Wrocław? Oczywiście! Sesja ślubna we Wrocławiu i okolicach to świetny pomysł. Specjalnie dla Was na podstawie zdobytego doświadczenia przedstawiam zebrane w jednym miejscu, prawie 60 miejsc na sesję ślubną we Wrocławiu i okolicach. Jeśli mieszkacie na dolnym śląsku to uwierzcie mi, że nie macie potrzeby jechać 500 km albo i więcej w poszukiwaniu miejsc na plener. Okolice Wrocławia jak i sam Wrocław jest bardzo bogaty w różne wspaniałe miejsca, wręcz idealny na sesję zdjęciową. Za każdym razem kiedy wybieram się z moimi parami na sesje plenerową, odkrywam nowe miejsca o których wcześniej nawet nie sądziłem, że istnieją. Zawsze wcześniej rozmawiamy i ustalamy wspólnie plan dnia. Jakie miejsca jesteśmy w stanie zwiedzić, kiedy się spotykamy i na jak długo pozostaniemy w jednym miejscu. Osobiście zawsze staram się wygospodarować czas na dwa miejsca, które znajdują się obok siebie aby nie zmęczyć Was za bardzo i uchwycić jak największą ilość zdjęć. Po takiej sesji plenerowej otrzymacie ode mnie wszystkie najpiękniejsze zdjęcia, odpowiednio przygotowane do ściągnięcia z Waszej prywatnej galerii zdjęć oraz oczywiście na pendrive. Dodatkowo, będziecie mogli wybrać sobie Wasze ulubione zdjęcia, które zechcecie abym Wam wydrukował i przekazał w pudełku.

Ciekawe miejsca na sesje ślubną we Wrocławiu

Jestem fotografem ślubnym z doświadczeniem ponad dziesięcioletnim. Widziałem wiele ciekawych lokalizacji na plener ślubny we Wrocławiu i jego okolicach. Właśnie, dlatego zdecydowałem się przygotować specjalnie dla Was tę listę. Poniższe zestawienie najciekawszych miejsc obejmuje pozycje warte uwagi. Miasto jak i jego okolice dynamicznie się rozwijają, dlatego lista jest aktualizowana na bierząco. Zapraszam do komentowania oraz informowania mnie jeśli uważacie, że zdecydowanie brakuje jeszcze jakiś miejsc które nie znalazły się na liście.

Galeria Wroclavia i tereny obok

Galeria stanowi wspaniałą okazję do tego, aby wykorzystać jej wyjątkowy kształt z zewnątrz oraz poszczególne wejścia do budynku, które znajdziemy od każdej strony ulicy. Aż prosi się o piękną sesję ślubna tuż po zachodzie słońca, kiedy nie jest jeszcze za ciemno na ulicy ani za jasno. Iluminacje z zewnątrz jak i wewnątrz galerii to również wspaniałe możliwości do wykorzystania na plenerze we Wrocławiu z parą młodą. Na górze galerii znajduje się dach na którym na pewno można uchwycić ciekawe zdjęcia plenerowe z widokiem na Wrocław.

Pałac Leipzigera

Przepiękne, klasyczne wnętrze będzie idealnym tłem do pleneru ślubnego. Chyba najbardziej ciekawa część to klatka schodowa, gdzie ze zrobieniem pomysłowej sesji ślubnej nie powinno być problemu. Specyficzna stylistyka, ale z odrobiną pomysłowości można przeżyć ciekawą przygodę. Obecnie należy pytać wcześniej o dostęp.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego (koło hali)

Usytuowany niedaleko Hali Targowej stanowi część Promenady Staromiejskiej i biegnie wzdłuż brzegu Odry. To świetna lokalizacja na sesje zdjęciową oraz wspaniałe miejsce na odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu. 

Las Mokrzański (wspaniałe miejsce)

Las Mokrzański – największy kompleks leśny w granicach administracyjnych Wrocławia. Zajmuje ponad 551 hektarów i znajduje się na północno-zachodnim skraju miasta. Las ma mnóstwo ścieżek. Są ścieżki, główne, boczne. Jest ich całe mrowie. To świetna lokalizacja na sesje plenerową oraz wspaniałe miejsce na odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu.

Dworzec Główny PKP

Zdecydowanie jedno z miejsc jakie warto odwiedzić podczas robienia zdjęć ślubnych. Niech nikogo nie zdziwi to, że wybrałem dworzec, ponieważ przeszedł on wiele zmian i na dzień dzisiejszy to wspaniałe miejsce do naszego wykorzystania na sesje plenerową lub zdjęcia ślubne z parą młoda.

Teatr Muzyczny Capitol

Praktycznie centrum miasta. Sam Capitol jest dość popularnym miejscem wśród wrocławian, ale to nie powinno w niczym nam przeszkodzić podczas wykonywania zdjęć ślubnych oraz sesji plenerowej z państwem młodym. Jako fotograf ślubny z Wrocławia często sam wykorzystuje momenty, kiedy w kadrze mogę uchwycić ruch poszczególnych ludzi, kiedy nie ma innej możliwości, aby ich ominąć. Dodaje to tylko dramatyczności ujęciu i w niczym nie przeszkadza w końcowym efekcie.

Narodowe Forum Muzyki

Kolejne wspaniałe miejsce do zaznaczenia na mapie we Wrocławiu, gotowe na sesje narzeczeńską, sesje plenerową oraz zdjęcia ślubne lub inne sesje zdjęciowe. To właśnie Budynek stanowi ciekawe tło do zdjęć, a także jego okolice, gdzie można zobaczyć kilka wyjątkowych lokalizacji.

Dzielnica Czterech Wyznań

Okolice Synagogi Pod Białym Bocianem przy ulicy Pawła Włodkowica 7, to wiele restauracji i pubów a także wspaniałe klimatyczne podwórka. Tego miejsca po prostu nie warto sobie odpuszczać, kto był i widział ten wie o czym piszę.

Skwer przy Moście Grunwaldzkim i Plac Grunwaldzki

Kampus Politechniki Wrocławskiej oraz Biblioteki Uniwersyteckiej znajdziecie nie daleko. Linie w postaci barier odgradzających nas od rzeki tworzą wraz z mostem w tle wspaniałe miejsce do pleneru ślubnego. Są tam fontanny, ławki, trochę zieleni. Sam most to wspaniała okazja do uchwycenia na zdjęciach ślubnych ruchu a zarazem spokoju pary młodej. Sesja plenerowa w tym miejscu to gwarancja udanych zdjęć.

Zajezdnie tramwajowe i tramwaje zabytkowe

Dla chcącego nic trudnego. Wystarczy wynająć na godzinę tramwaj zabytkowy i zrobić w nim wspaniałe zdjęcia ślubne. Niezapomniane wrażenia z sesji plenerowej gwarantowane! Sama zajezdnia to również niezliczona możliwość uchwycenia niepowtarzalnych zdjęć ślubnych.

Restauracje, kawiarnie i cukiernie

Jeśli tylko chcecie, zawsze można zatrzymać się we wrocławskich klimatycznych kawiarniach, czy to na rynku czy w innym wyjątkowym do tego miejscu. Pamiętać należy tylko o tym, że w porze obiadowej może tam być trochę tłoczno, ale z doświadczenia wiem, że i z tym można sobie poradzić i nawet to wykorzystać, aby sesja ślubna była dla Was znakomitą pamiątką na długie lata.

Plac Czysty

To wyjątkowe miejsce obok Domu Handlowego Renoma. Plac położony jest we Wrocławiu na Przedmieściu Świdnickim, w obrębie dzielnicy Stare Miasto, na południe od fosy miejskiej. Wykorzystując światło jakie tam zastaniemy możemy uzyskać ciekawe efekty podczas sesji plenerowej we Wrocławiu.

Kampus Politechniki Wrocławskie

Wspaniałe surowe miejsce, kilkanaście ciekawych budynków stanowiące wyjątkowe tło dla całej sesji ślubnej. Wykorzystując odpowiednio dobrze światło, na plenerze ślubnym możemy przenieść się wręcz do innego miasta bez monotonności i znudzenia otoczeniem. Jest to perełka studencka w tej części miasta.

Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej

Czasami dość tłoczne miejsce ze względu na swą popularność wśród fotografów ślubnych. Mimo tego swym dużym obszarem i przestrzenią, nikt nikomu nigdy nie wejdzie w kadr. Betonowe i drewniane ławki aż proszą się same, aby je wykorzystać na zdjęciach ślubnych i sesji ślubnej. Za plecami naszymi znajdziemy inny plener a mianowicie nasza kochaną Odrę.

Green Day

Green Day to nowoczesny kompleks biurowy klasy A. Usytuowany został w centrum Wrocławia, tuż obok Ostrowa Tumskiego, przy skrzyżowaniu ulic Szczytnickiej oraz Wyszyńskiego. Warte uwagi są okolice wejścia od strony północnej, ale również pozostała jego część to dobre miejsce na sesję ślubną i nie tylko.

Pergola, Hala Stulecia i Ogród Japoński i inne

Te miejsca chyba każdy z Was zna a mimo to nikomu się jeszcze nie znudziło robienie zdjęć ślubnych i ślubnych sesji plenerowych w tych miejscach. Trzy miejsca położone blisko siebie stanowią całość na mapie fotograficznych skarbów.

Teatr Lalek

Dzisiejszy Wrocławski Teatr Lalek to budynek dawnej resursy kupieckiej wzniesiony w stylu neobarokowym w latach 1892-1894. Przed wejściem do zdjęć możemy wykorzystać fontannę a od drugiej strony przejść do Ogrodu Staromiejskiego. Cała architektura pozwala nam na stworzenie bardzo interesujących sesji ślubnych.

Park Śródmiejski we Wrocławiu

To wspaniałe miejsce do robienia zdjęć ślubnych, sesji narzeczeńskich, sesji plenerowych czy też zdjęć portretowych. Miejsce to znajduje się rzeczywiście blisko rynku wrocławskiego, do wykorzystania z fontanną, karuzelą oraz placem zabaw. Sam park znajduje się tuż obok budynku Teatru Lalek. Warto wziąć je pod uwagę podczas poszukiwania wyjątkowych miejsc do sesji ślubnych we Wrocławiu.

Przystanek Stadion Miejski

To żelbetonowa konstrukcja, która pełni funkcję przystanku tramwajowego przy stadionie miejskim we Wrocławiu. Surowość tego miejsca, jego neutralność kolorystyczna oraz gładkość wykonania, idealnie nadają się jako tło i miejsce na sesję ślubną we Wrocławiu. Polecam to miejsce, bo jest naprawdę wyjątkowe w swej prostocie!

Park Wschodni

Park miejski to miejsce położone w południowo-wschodniej części Wrocławia. Znajdziecie tu wiele otwartych przestrzeni, dużo roślinności, która na pewno będzie pięknie wyglądać jako tło. To co najważniejsze dla wielu, w parku nie uświadczycie zbyt dużej ilości ludzi, dlatego można tam przyjechać na zdjęcia w dowolnym czasie, nawet w weekend!

Park Szczytnicki

Na jego terenie znajdziemy Ogród japoński oraz zabytkowy drewniany kościół. Teren parku powala swą wielkością, jest naprawdę ogromny i różnorodny pod względem roślinności. To wyjątkowe miejsce na plener ślubny, który na pewno będzie ciekawy! Warto koniecznie odwiedzić to miejsce, jeśli nie na zdjęcia to na odpoczynek na kocu z rodziną lub z przyjaciółmi!

Wyspa Słodowa (wysepki i Ostrów Tumski)

Jest to miejsce położone na Odrze w samym centrum Wrocławia. Znane dla każdego więc nie ma się co rozpisywać na jej temat, po prostu warto je odwiedzić, ponieważ roztacza się tu interesujący widok na pełne zabudowania Wrocławia i sesja ślubna w tym miejscu to zawsze udane zdjęcia!

Ostrów Tumski (wysepki)

Zdecydowanie najpopularniejsze miejsce na sesje ślubną. Przy dobrej pogodzie w ciągu kwadransa, minie was kilka par wraz z fotografem u swojego boku. Prawdopodobnie popularność tego miejsca bierze się z tego, że najszybciej i najłatwiej przychodzi ono nam do głowy, jeśli mamy coś wybrać do pleneru ślubnego. Potrzeba dużej kreatywności, aby zrobić zdjęcia odróżniające się od innych fotografów ślubnych.

Rynek i okolice

Któż z nas nie był na rynku wrocławskim? Nie muszę Was chyba do tego przekonywać, że warto tam zajrzeć? Kto się tam znajdzie na pewno tego nie pożałuje!

Graffiti wrocławskie

Można je znaleźć praktycznie wszędzie, wystarczy dobrze się rozejrzeć. Sztuka uliczna we Wrocławiu to jedna z rzeczy za co kocham to miasto.

Park Południowy

Chyba jeden z najbardziej popularnych parków wśród fotografów ślubnych. Znajdziecie tu piękny staw z fontannami i kaczkami oraz dużo zieleni, ławki, drzewa oraz trochę cichych miejsc a wszystko tuz obok ruchliwej ulicy.

Ogród i pałac przy Ossolineum

Okalają go mury Ossolineum, Liceum Urszulanek oraz „Maciejówki”. Sam ogród tworzą precyzyjnie przystrzyżone żywopłoty, ciekawe zdobienia marmurowe i ceglane. Można tu usiąść na żelaznej ławce i odpocząć przy kojących dźwiękach fontanny. Wspaniałe miejsce do zrobienia zdjęć grupowych!

Budynek Proxima – Wrocław

Pałac Leipzigera przy ul. Wierzbowej 15, został zbudowany przez żydowskiego bankiera Ignatza Leipzigera w latach 1872–1874 na działce, na której znajdowała się ówczesna ujeżdżalnia koni. Choć nazwany od nazwiska żydowskiego bankiera Ignatza Leipzigera, należał do niego jedynie przez pierwsze cztery lata. Pałac zaprojektował znany architekt Karl Schmidt. Mimo, że do wykończenia wnętrz wykorzystano najbardziej drogocenne materiały Leipziger już cztery lata później sprzedał budynek. Funkcje administracyjne pełnił do 1945 roku, choć niektórzy opowiadają o funkcjonującym podczas wojny ekskluzywnym domu rozpusty i kasynie wojskowym. Od lat 80. do 2017 roku obiekt był użytkowany przez przedsiębiorstwo geologiczne Proxima. Aktualnie w budynku są prowadzone prace budowlane w celu przekształcenie budynku w hotel. Pałac Leipzigera odzyska dawny blask. Dzisiejszy budynek to pięciogwiazdkowy hotel Altus Palace. Zdecydowanie polecam!

Centrum Kultury “Zamek” – Wrocław

Jest to dawny zamek i rezydencja, wzniesiony najprawdopodobniej w 1132 r. jako siedziba książęca mieszcząca się na osiedlu Leśnica w zachodniej części Wrocławia. Zamek w Leśnicy, po włączeniu księstwa wrocławskiego w skład królestwa Czech zamek w okresie 1339-1945 stał się rezydencją bogatych rodów mieszczan wrocławskich. Miejsce wielokrotnie niszczone i przebudowywane. Po pożarze w latach 50 tych, odbudowany i przebudowany na potrzeby domu kultury bez zachowania wystroju i wyposażenia wnętrz. Aktualnie jest to również urokliwie położona instytucja miejska, która oferuje przestrzeń do rozwijania swoich pasji. Nowoczesna placówka i miejsce spotkań oraz twórczej samorealizacji otwarta dla każdego. Obiekt otoczony jest parkiem dlatego jest to piękne miejsce do wykorzystania na sesję plenerową w okolicach Wrocławia. Można poruszać się swobodnie w parku jak również na całym terenie zamkowym.

Słodkie Czary Mary

Manufakturę cukierków i lizaków we Wrocławiu zna chyba każdy, dlatego nie trzeba jej tu szczegółowo przedstawiać. Poza wykorzystaniem charakterystycznego wystroju jaki się tam znajduje, można najeść się tam dużo cukierków!

Mosty wrocławskie i kładki

Trzeba umieć je dobrze wykorzystać na zdjęciach, ale dla chcącego nic trudnego. Wspaniale komponują się w stylistykę sesji ślubnych. Mostów we Wrocławiu jest dużo, o kładkach już nie wspomnę. Do wyboru do koloru!

Ogród Japoński

Ogród japoński to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów i relaksu. Oryginalne rośliny, niezwykła aranżacja przestrzeni. Ogród powstał przy okazji organizowanej we Wrocławiu w 1913 roku Wystawy Światowej. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc we Wrocławiu, dlatego jeśli planujecie sesję ślubną w tym miejscu musicie koniecznie unikać weekendów. Przed wejściem do ogrodu możecie zrobić kilka ujęć na Pergoli. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również Park Szczytnicki który jest moim ulubionym Parkiem zarówno do sesji plenerowych oraz na spacery.

Ogród Staromiejski

Ogród Staromiejski, o powierzchni 1,5 hektara, znajduje się w samym centrum miasta przy ulicy Teatralnej, tuż obok Wrocławskiego Teatru Lalek. Otoczony jest kutym ażurowym ogrodzeniem i stanowi idealną odskocznię od miejskiego zgiełku. Odwiedzając ogród, warto wejść bramą główną. Bowiem już tutaj czekają na Was nie lada atrakcje. Miejsce to wcześniej istniało pod nazwą Park Hanki Sawickiej, później Mikołaja Kopernika, a aktualnie to Ogród Staromiejski. Na terenie parku znajduje się fontanna, nowoczesny plac zabaw oraz oryginalna karuzela typu francuskiego. Ogród otoczony jest wysokim ogrodzeniem, które naprawdę ładnie prezentuje się na zdjęciach jako tło. Polecam to miejsce dla wszystkich którzy będą w okolicach rynku. Warto zajrzeć tu i zrobić choć kilka zdjęć ślubnych. Jest to mała oaza w miejskim zgiełku.

Pałac Wallenberg-Pachaly

Rezydencja przy ulicy Szajnochy to – obok pałacu Hatzfeldów, jedyny obiekt we Wrocławiu, gdzie zachowały się oryginalne klasycystyczne wnętrza. Budynek można zwiedzić okazjonalnie. Warto być cierpliwym i poczekać na taką szansę, aby obejrzeć zjawiskową klatkę schodową, salę owalną z kominkiem i pomieszczenia wykorzystywane przez firmę spedycyjną, w tym m.in. stajnię. Sesja ślubna w pałacu Wallenberg-Pachaly to wspaniały pomysł i warto poczekać na moment kiedy miejsce to znowu będzie dostępne do zwiedzania.

Las Sołtysowicki

Sesja ślubna w lesie niesie ze sobą bardzo relaksacyjny i uspokajający przekaz. Las jest właśnie tym co pomaga w otworzeniu się na siebie i pozwala uwiecznić Waszą bliskość. Nie spotkamy tam gapiów, będziecie tylko Wy, Wasza miłość. Atmosfera w takim miejscu bardzo otwiera ludzi, którzy bądźmy szczerzy przeważnie pierwszy raz stoją przed profesjonalnym fotografem. Las Sołtysowicki to niewielki kompleks leśny zlokalizowany w północno-wschodniej części Wrocławia. Właśnie jego południowa część nazywana jest również Parkiem Sołtysowickim. Las położony jest pomiędzy osiedlem Sołtysowice i Kłokoczyce. Na terenie lasu znajdziecie trzy stawy oraz głównie drzewa liściaste, które w okresie letnim pięknie się zielenią, a jesienią nabierają ciepłych, złocisto-czerwonych barw. Polecam to miejsce jak również każdy las który macie ochotę odwiedzić.

Las Strachociński

Las Strachociński położony jest we wschodniej części miasta na terenach zalewowych, między osiedlami Strachocin i Wojnów a rzeką Odrą. Jest to najbardziej wysunięty na wschód kompleks leśny miasta, nad którym krążą baśnie o smoku Strachocie. Oprócz legend tereny leśno-łąkowe obfitują w wiele rzadkich i chronionych gatunków roślin, zwierząt i grzybów, dla których Las Strachociński stanowi ważną ostoję w tej części Wrocławia. Las należy do Lasów Państwowych i zajmuje około 200 ha włączając w to okoliczne łąki. Las tworzą dwa naturalne obszary oddzielone od siebie rzeką Piskorną i łąką zwaną “czosnkową”. Zdecydowanie warto wykorzystać to miejsce do sesji ślubnej. Otwarte przestrzenie i łąki nadadzą się idealnie do uchwycenia Was w różnych kadrach.

Pergola

Jest to miejsce bardzo znane i popularne, szczególnie w kręgach fotografów ślubnych i par młodych. Pergolę umiejscowiono w pobliżu Hali Stulecia wraz z innymi obiektami towarzyszącymi (m.in. Pawilonem Czterech Kopuł).

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych

Partynicki hipodrom to jedno z najbardziej popularnych miejsc we Wrocławiu. Odbywają się tam wyścigi, nauka jazdy konnej, zawody jeździeckie, imprezy plenerowe. Położony jest na terenie osiedla Partynice. Pierwszy tor wyścigów konnych powstał we Wrocławiu w 1833 roku. Miejsce pod względem zdjęć jest bardzo interesujące. Zobaczycie tutaj ciekawe i zarazem klimatyczne trybuny, z których możecie zawsze skorzystać i bez problemu zrealizować sesje plenerową. W głębi po drugiej stronie kryje się niewielkie jeziorko z małym pomostem, również dostępne dla każdego kto chciałby wykorzystać je do pleneru ślubnego czy też innej sesji zdjęciowej.

Wyspa Daliowa

Wyspa Daliowa to najmniejsza z zespołu odrzańskich wysp położonych we wschodniej części Wrocławia. Jej charakterystyczna budowa z powierzchnią dającą lustrzane odbicie pozwala uzyskać kreatywne i niecodzienne ujęcia. Warto ją odwiedzić za dnia jak i również pod wieczór. Jest to zdecydowanie moje jedno z ulubionych miejsc na sesję ślubną we Wrocławiu i okolicach.

Uliczki Starego Miasta

Jak każde szanujące się miasto tak i Wrocław posiada swoją “starówkę”. To właśnie od niej zwiedzanie rozpoczyna wielu przybywających do Wrocławia turystów. Plener ślubny pomiędzy wrocławskimi uliczkami i kamienicami Starego miasta to jedyna taka w swoim rodzaju przygoda i podróż w przeszłość. Takie plenery ślubne mają coś w sobie niesamowitego. Uliczki Świętego Antoniego oraz bulwar Tadka Jasińskiego to miejsca gdzie można przejść się i uchwycić kilka ciekawych kadrów. Psie budy, Plac Solny to kolejne urokliwe miejsca jakie można ując w planie odwiedzin. Zdecydowanie polecam sesje zdjęciowe na wrocławskim Starym mieście. Gdzie nie pójdziecie, jestem przekonany, że otrzymacie interesujący Was zestaw zdjęć.

Kawiarnie z romantyczną atmosferą we Wrocławiu

Nie ma wątpliwości, że jeśli komuś zależy na sesji plenerowej w kawiarni lub restauracji we Wrocławiu, to nie ma się czym przejmować, ponieważ może przebierać i wybierać jak tylko mu się podoba. Wrocław po prostu pełen jest kawiarni i klimatycznych miejsc i to nie tylko w pobliżu rynku. Wewnątrz takiego miejsca możemy odkryć aranżacje, które znakomicie zaprezentują się na Waszych zdjęciach. Jeśli rzeczywiście rozważacie sesję ślubną w jednym z takich miejsc to koniecznie sprawdźcie moje poniższe propozycje:

  • Restauracja Przystań
  • Lwia Brama
  • Marina Restauracja
  • Vertigo Jazz Club & Restaurant
  • Czekoladziarnia Wroclaw

Ciekawe miejsca na sesje ślubną w okolicach Wrocławia

Zamek Karpniki

Zamek Karpniki to prawdziwy zamek. Nie tylko z nazwy. Ze średniowieczną fosą, wieżą strzegącą wejścia, labiryntem korytarzy i schodów oraz zamkowymi komnatami. Położony jest w spokojnej okolicy w miejscowości w Karpniki. Usytuowany jest nad stawem i otoczony zielenią. Obiekt znajduje się 10 km od Karpacza. Jest to doskonałe miejsce na sesje ślubną. Zdjęcia można zrealizować wewnątrz jak i na zewnątrz.

Miękinia – Lasy

Nadleśnictwo Miękinia wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Nadleśnictwo w całości jest położone na terenie województwa dolnośląskiego i obejmuje sześć powiatów. Jest to ciekawa miejscówka na sesję ślubna. miejsce spokojne, bez większej ilości turystów. Świetne miejsce na sesje ślubne z dala od miejskiego zgiełku. Nikt z Was nie będzie się tutaj czuł skrępowany.

Pałac Sulisław

Pałac poprzez swoją unikatową budowę i dwie wieże narożne zyskał iście bajkowy wygląd. Dzięki gruntownemu remontowi i stylowej aranżacji wnętrz stał się jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc regionu. Brałem udział w niejednej sesji plenerowej w tych terenach ale zdecydowanie Pałac Sulisław jest dużym faworytem do tego aby zdecydować się na plener ślubny w tym miejscu. Dodatkowo jeśli szukacie interesującego miejsca na Wasz ślub pałac powinien spełnić wszystkie Wasze wymagania ponieważ jest to piękne i godne miejsce do odwiedzenia.

Zamek Moszna

Zamek w Mosznej to zabytkowa rezydencja położona we wsi Moszna na terenie województwa opolskiego. Jeden z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Od 1866 do 1945 roku był rezydencją śląskiego rodu potentatów przemysłowych. Zamek jest udostępniony do zwiedzania za opłatą. Z całym sercem polecam Wam to miejsce, ponieważ można zrealizować tutaj sesje ślubną wewnątrz oraz na zewnątrz zamku. Jest to chyba najbardziej popularny zamek w tej cześć Polski. W sezonie można spotkać wiele par ślubnych mijających się nawzajem na terenie zamku oraz parku. Najlepiej aby sesje plenerową na Zamku Moszna wykonać przed rozpoczęciem zwiedzania. Uchroni Was to od spotkania wielu turystów. Najlepiej oczywiście spotkać się tam w tygodniu. Zapraszam.

Góry Sowie

Czy wiecie, że Góry Sowie to najbardziej tajemnicze pasmo górskie w Polsce. To prawda, że góry te są najstarszą częścią Sudetów. Jest to pasmo górskie w Sudetach Środkowych w południowo-zachodniej części Polski zlokalizowane na terenie województwa dolnośląskiego. Największe atrakcje Gór Sowich to tajemnicze budowle, korytarze i sztolnie tzw. „Projektu Riese” pozostawione pod ziemią przez hitlerowców. Do dziś nie do końca znane jest ich przeznaczenie. Jeśli zastanawiacie się jakie góry wykorzystać do sesji plenerowej to jest to jedno z najbliższych miejsc gdzie możemy zrealizować zdjęcia z górskim krajobrazem w tle licząc od Wrocławia. Najwyższym szczytem Gór Sowich jest Wielka Sowa. To doskonały punkt widokowy, który można spokojnie wykorzystać do zdjęć. Park Krajobrazowy Gór Sowich to teren, który idealnie nada się na sesje plenerową w górach.

Jelcz-Laskowice – Lasy

Lasy państwowe w Jelcz-Laskowice to tereny należące do miasta w województwie dolnośląskim, znajdującym się w powiecie oławskim. Miejscowość Jelcz-Laskowice jest to miasto z interesującymi atrakcjami oraz doskonałe miejsce na odpoczynek nad wodą, w siodle czy choćby na rowerze. Jest położona na prawym brzegu Odry w odległości 22 km od Wrocławia i 57 km od Opola w powiecie oławskim. Na terenie miasta znajduje się staw z piaszczystą plażą, powstałą w miejscu w którym dawniej kopano żwir i glinę. Stawów jest łącznie trzy i wszystkie znajdują się na terenie lasu iglastego. Muszę przyznać, że Las ten świetnie nadaje się na sesje ślubną w okolicach Wrocławia. Są to piękne tereny leśne w bliskiej odległości od Wrocławia, które na pewno warto wziąć pod uwagę do zdjęć ślubnych.

Kaolin

Plaża z białym piaskiem na południu Polski? Czy to możliwe? A do tego jeszcze turkusowe jeziorko gdzieś w dziczy otoczone drzewami? Tak, to jest możliwe. Kaolin w okolicach Nowogrodźca to bardzo ciekawa lokalizacja dla chętnych na sesję ślubną. Hałdy białego piachu i turkusowe jeziorko przyciągają nie tylko amatorów kąpieli wodnych i słonecznych. Są również popularnym w okolicy miejscem na plener ślubny. Kopalnia surowców mineralnych powstała w 1947. Po kilku latach rozpoczęto produkcję kaolinów wzbogaconych między innymi dla przemysłu ceramicznego i papierniczego. Piasek kaolinowy jest miękki i nieco tłusty, gliniasty w dotyku. Z powstałych wzniesień widać całą okolicę, a także w odpowiedniej porze możemy obserwować wschód i zachód słońca. Zdecydowanie warto przyjechać tu i skorzystać dopóki jest taka możliwość.

Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie

Miejsce to zapierająca dech w piersiach ilość zieleni oraz przepiękny teren na którym każdy chciałby spędzić ten wyjątkowy dzień w swoim życiu. Dodatkowo z ogrodu słychać śpiew ptaków. Piękny pałac otoczony fosą i z parkiem to dawna twierdza graniczna Księstwa Legnickiego nadana miejscowemu rodowi rycerskiemu. Zamek dopiero w 1748 roku został przebudowany na barokowy pałac. Zdecydowanie warto jest wziąć pod uwagę to miejsce w przypadku organizowania wszelkich uroczystości oraz pleneru ślubnego. Cały teren wokół pałacu nadaje się bardzo dobrze jako tło do ciekawych zdjęć ślubnych.

Karpacz

Sesja ślubna w górach Karpacz to idealny pomysł dla osób chcących mięć oryginalną, fotograficzną pamiątkę wśród pięknej scenerii natury. To właśnie tutaj, widoki krajobrazu zapierają dech w piersiach a wszechogarniająca cisza pozwala w pełni wydobyć piękno roztaczające się dookoła. Aby uniknąć tłumów można spotkać się o świcie i rozpocząć od dzikiego wodospadu. Jest to zdecydowanie jedno z niezwykłych, oraz pięknych miejsc tego regionu. Lokalizacja prezentuje się niesamowicie. Otoczona jest zielenią oraz wysokimi leśnymi drzewami, gdzie co jakiś czas przebija się słońce. Karpacz to miasto położone u podnóża Śnieżki, wręcz idealne miejsce na sesje ślubne w górach. Poza dzikim wodospadem zawsze można wyruszyć wyżej w stronę śnieżki, a w zasadzie to wjechać wyciągiem na Kopę, gdzie można również kontynuować plener w jej pobliżu. Stopniowo schodząc szlakami koniecznie należy zrobić sobie kilka przystanków.

Fabryka Celulozy w Malczycach

Dawna fabryka celulozy w Malczycach której początki sięgają roku 1911, to dziś miejsca zapomniane, opuszczone i również niebezpieczne. Apokaliptyczny widok dużego, kompleksu fabrycznego może niektórych z Was przyciągać i kusić swym obrazem. Stopniowo rozbudowywana zmieniała powoli swój profil produkcji. Całkowicie zatrzymana w 1979 roku i od tego czasu mimo wykorzystywania poszczególnych budynków to całość popadła w coraz to większą ruinę. Jeszcze nie dawno można było wejść do środka i jakość spróbować porobić kilka ciekawych zdjęć. Jednak dziś to miejsce nadaje się jedynie do wykorzystania tylko z zewnątrz. Sporo jest miejsc ze stropami zawalonymi. Całość robi duże wrażenie i przenosi nas klimatem w czasy tuż powojenne… jednak, lepiej zobaczyć to w pewnej odległości od opuszczonych i zrujnowanych budynków. Całkowicie odradzam wchodzenie do środka a przebywając na terenie fabryki należy zachować szczególną ostrożność. Jest to miejsce na sesję ślubną tylko dla bardzo wytrwalej grupy ślubnej.

Rudawski Park Krajobrazowy

Rudawski Park Krajobrazowy położony jest w południowej części województwa dolnośląskiego, na pograniczu należących do starego górotworu, Sudetów Zachodnich i Środkowych. Powstał w 1989 roku a nazwa parku wywodzi się z głównego pasma górskiego, jakim są Rudawy Janowickie. Dominującym elementem krajobrazu Parku jest główny grzbiet Rudaw Janowickich rozciągający się od Przełęczy Kowarskiej po przełomową dolinę Bobru między Ciechanowicami a Janowicami Wielkimi. Tereny należące do Parku Krajobrazowego są idealnym miejscem na zorganizowanie sesji ślubnej na tle całkowicie dzikiej i niezakłóconej niczym i przez nikogo natury. Zdecydowanie polecam wszystkim to miejsce ponieważ zdjęcia w takich lokalizacjach ja ta powstają bez większych problemów!

Stobrawski Park Krajobrazowy

Stobrawski Park Krajobrazowy oddalony jest 25 km na północ od Opola. Został założony w 1999 roku. Zajmuje powierzchnię 52 636 ha i jest to najmłodszy park krajobrazowy województwa opolskiego. Znajdziecie tutaj łąki, niewielkie jeziorka oraz różnorodną roślinność idealną dla sesji ślubnych.

Kolorowe Jeziorka

Położone w Rudawskim Parku Krajobrazowym, na terenie wsi Wieściszowice (gmina Marciszów, powiat kamiennogórski) od lat przyciągają turystów nie tylko z kraju, ale także z Europy. Cztery jeziorka: żółte, purpurowe, błękitne i czarne leżą na zboczu Wielkiej Kopy. Powstały w miejscu wyrobisk podczas działalności dawnych niemieckich kopalni. Barwa jeziorek wynika ze składu chemicznego podłoża, na którym są zlokalizowane. W roku 2011 jeziorka w plebiscycie na nowe 7 Cudów Polski National Geographic Traveler, wskoczyły na podium, zajmując III miejsce. Wiele osób uważa, że są one najpiękniejszym fragmentem Rudawskiego Parku Krajobrazowego i ciężko się nie zgodzić. Dojdziecie tam specjalną ścieżkę edukacyjną. Na sesje ślubną zdecydowanie polecam udać się tam w środku tygodnia zamiast w weekend. Dystans od Wrocławia to niecałe 100km. Jadąc do Karpacza można zatrzymać się w tym uroczym miejscu na plener ślubny.

Opactwo Cystersów w Lubiążu

Cysterski zespół klasztorny w Lubiążu, to jeden z największych zabytków tej klasy w Europie, będący jednocześnie największym opactwem cysterskim na świecie. Opactwo to nazywane zostało arcydziełem śląskiego baroku. Wybudowany w latach 1681 – 1699 cysterski zespół klasztorny znajdujący się na terenie miasta Lubiąż. Lubiąż to niewielka miejscowość w województwie dolnośląskim, położona około 25 km w kierunku północno-wschodnim od Legnicy. Godny polecenia jest Klasztor Cystersów w którym na pewno uzyskanie zapierające dech w piersiach zdjęcia podczas Waszej sesji ślubnej. Wejście na teren jest obwarowane uiszczeniem opłaty ale myślę, że warto ponieważ uzyskacie w tedy dostęp do wielu ciekawych miejsc.

Ślęża i Sobótka

Masyw Ślęży to jedyny górski rejon w bliskich okolicach stolicy Dolnego Śląska. Zachęcam Was na wykorzystanie znajdujących się tutaj lasów, ponieważ zdecydowanie na zdjęciach wyglądają one całkiem inaczej niż zagospodarowane wrocławskie parki. Będąc w tych rejonach warto wybrać się na małą kawę do Sobótki i wykorzystać centrum tej miejscowości do kilku dodatkowych zdjęć. Tu z pewnością nie będziecie musieli się martwić przechodniami, którzy popsują Wam kadr.

Pałac i ogród w Pawłowicach

Spokojne, ciche miejsce idealne do nastrojowych zdjęć w zieleni. Rośnie w nim ponad 60 gatunków drzew i 100 krzewów. Ma blisko 7,5 ha powierzchni, a niedawno przeszedł gruntowną rewitalizację i czeka na zwiedzających. Jak już tam traficie warto zwrócić uwagę na charakterystyczny element architektury, tzw “świątynię dumania”, i wykonać przy niej kilka fotografii. Chociaż w weekendy Pałac odwiedza trochę gości to nadal nie można tego porównywać do tłumów w Rynku lub na Ostrowie Tumskim.

Park Krajobrazowy Dolina Baryczy

Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” powstał w 1996 r. Dolina Baryczy to jeden z piękniejszych zakątków naszego kraju. Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” leży na pograniczu województw wielkopolskiego i dolnośląskiego i jest największym parkiem krajobrazowym w Polsce. Park ma również walory historyczno-kulturowe, na które składa się wiele obiektów sakralnych, układów urbanistycznych oraz zespołów parkowo-pałacowych. Najcenniejszy jest zespół pałacowo-parkowy w Miliczu. Sesja ślubna w tym otoczeniu to gwarancja udanych zdjęć. Jeśli traficie na dobre światło jesteście w stanie zrobić wszystko czego tylko oczekujecie.

Podsumowanie

Ostatecznie pamiętajcie, że to nie miejsce jest najważniejsze a ludzie. Bez względu na to co wybierzecie, macie dobrze się bawić i czuć spełnieni. W ten sposób z sentymentem będziecie wspominać najważniejszy dzień w życiu. Tę pamiątkę będziecie przechowywać przez całe pokolenia, dlatego warto aby zdjęcia ślubne powstały na bazie profesjonalnej sesji ślubnej w plenerze, w miejscach jakie sami wybierzemy lub zaufacie komuś kto się na tym dobrze zna.

Pergola i Hala Stulecia Sesja Ślubna we Wrocławiu

Stwórzmy razem coś cudownego i niepowtarzalnego!

Kocham swoja pracę. Jestem fotografem ślubnym, który całkowicie oddał się temu co robi i z czego żyje. To dzięki Wam mogę teraz pisać tę listę i pomagać Wam w wyborze odpowiedniego miejsca na sesję ślubną. Zawsze zależy mi tylko na Waszym szczęściu. Spotkajmy się i porozmawiajmy o Waszych planach. Jestem otwarty na wszelkie Wasze propozycje. Jeśli tylko podobają się Wam moje prace i chcielibyście spotkać się ze mną lub porozmawiać, nie przegapcie swojej okazji i zadzwońcie albo napiszcie do mnie już teraz.

Moja praca jest dla mnie przyjemnością z której czerpię ogromną satysfakcję ciesząc się szczęściem Waszym i Waszych bliskich.

Pamiętajcie, że pracuję i jestem dostępny w całej Polsce oraz za granicą. Zapraszam!

Znacie inne miejsca w stylu boho, rustykalnym, vintage, glamour, tradycyjnym lub innym?

Koniecznie dajcie mi znać i napiszcie do mnie!

Fotograf Ślubny Daniel Tarka należy do Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów Ślubnych

ZADZWOŃ DO MNIE

COPYRIGHT © 2020/2021 FOTOGRAF ŚLUBNY DANIEL TARKA

Comments (1)

Sesja ślubna we Wrocławiu lub okolicach to jak najbardziej dobry pomysł, tylko nie wiadomo na co się zdecydować! Tyle jest możliwości, że chciałoby się zobaczyć każde miejsce. Superrr lista! 🙂

Leave a comment