Kameralny ślub w górach w Hotelu Dębowy, Ceremonia kościelna, Fotograf Ślubny

Ślub w górach

Świętowanie w górach wiąże się z wyjątkową atmosferą. Tajemnicze szczyty i doliny nadają każdej imprezie klimatu jak z bajki. Ponadto ślub w małym kościółku w górach uda się podczas każdej pory roku, nawet zimą! Warto więc dobrze rozważyć organizację tego wyjątkowego dnia np. w Karpaczu lub w Zakopanem. Piękne widoki gwarantowane! Jestem fotografem ślubnym, który bardzo często podróżuje po Polsce i odwiedza różne ciekawe miejsca na wesele. Dzięki temu mogę podzielić się z Wami moimi odczuciami i pomóc choć trochę w tym nie łatwym dla Was wyborze.

Ślub w górach. Poznajcie sposób na klimatyczną uroczystość

Nie ma dwóch podobnych sobie ślubów. Każdy jest wyjątkowe i każdy ma swoją własną atmosferę, która czyni go niepowtarzalnym i wyjątkowym. Szczególnie ciepło wspominam wszystkie obsługiwane przeze mnie ceremonie i zabawy weselne, które miały miejsce w górach. Oczywiście mówię tak również dlatego, że góry to mój drugi dom. Nie jest to jednak jedyny powód. Powiem Wam zupełnie szczerze, że ślub w górach to najlepszy sposób na udaną, klimatyczną imprezę. Góry w Polsce, bez względu na to czy to będą Tatry czy Karkonosze, pełne są miejsc, w których śluby i wesela mają taką atmosferę jak z bajki. I nie ma to żadnego znaczenia, czy para zakochanych bierze ślub kościelny, czy cywilny. Bardzo fajnie i idealnie prezentują się śluby plenerowe. Takie przyjęcia fantastycznie wyglądają potem na zdjęciach ślubnych, czyli coś na czym każdemu z Was zależy. Jako fotograf na wesele, byłem obserwatorem już bardzo wielu spotkań i mogę zapewnić Was, że ślub w górach ma w sobie to coś niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju.

Wcale nie musicie mieszkać w górach!

Możecie wybrać góry na Wasz ślub i przyjęcie weselne nawet, jeżeli nie pochodzicie z gór. Jeśli tak jak ja urodziliście się i wychowaliście się w górach, to zorganizowanie ślubu w górskim klimacie świetnie podkreśli Wasz związek z tym miejscem. Na szczęście dziś takie przyjęcie jest w zasięgu każdego z nas. Jak już pewnie zdajecie sobie z tego sprawę, tradycja nakazuje zorganizować ślub w parafii panny młodej. Nie jest to jednak konieczność. Pamiętajcie, że to jest tylko tradycja, a w tym dniu najważniejsze są marzenia pary młodej, Wasze marzenia! Nikt inny się nie liczy. To jest Wasz Wielki dzień i jeśli Waszym marzeniem jest właśnie ślub w górach, to nic nie może stanąć Wam na przeszkodzie aby tak właśnie się stało. Na nasze szczęście dziś są takie czasy, kiedy podróżowanie z jednego miejsca na inne jest znacząco ułatwione i nie stanowi żadnego problemu. Bardzo szybko można dostać się z jednego miejsca w drugie. Dlaczego by więc nie wykorzystać takiej możliwości? Ślub w górach będzie, więc bardzo dobrym pomysłem również dla par ślubnych, które się w górach poznały lub ich wspólną pasją jest wspinaczka. Tym bardziej, że kameralne wesele w górach to także cała aranżacja z wykorzystaniem pasującego do siebie klimatu oraz wszelkich dodatków.

WeselWesele boho. Rustykalne wesele. Fotograf Ślubny,a i śluby w stylu boho. Fotograf Ślubny, Dobry Fotograf Wrocław.

Jakie są zalety organizacji ślubu w górach?

Ślub w górach może być spełnieniem Waszych marzeń. Takie rozwiązanie na pewno sprawi, że klimat przyjęcia będzie bajkowy i niepowtarzalny. Bliskość natury jest wielką zaletą. Jeżeli zależy Wam na typowym góralskim hucznym weselu z dużą ilością osób, z góralską muzyką, warto walczyć o swoje marzenia. Ślub w górach nie musi mieć góralskiego stylu. Wszystko zależy od pary młodej i ich oczekiwań. Wybór gór nie narzuca zatem motywu przewodniego. Możecie urządzić wesele w stylu, jaki odpowiada gustom waszym i waszych gości.

Kameralny ślub kościelny

Kameralny ślub w górach w małym miasteczku lub na wsi w cudownym drewnianym, zabytkowym kościółku, mieszczącym w sobie zaledwie kilkanaście osób, a następnie przyjęcie w pięknym ogrodzie pod gołym niebem to ciekawa propozycja dla wszystkich szukających czegoś innego i mniej pospolitego. Tak to sobie wyobrażałem i tak to już widziałem. Czy właśnie takie miejsca ceremonii ślubu i przyjęcia weselnego nie są inne niż po prostu niedzielny obiad w restauracji? Zadajcie sobie pytanie co tak naprawdę czyni ślub udanym? Wcale nie liczba osób ani wielki przepych, ale charakter pary młodej oraz ich gości. Uwierzcie mi na słowo, kameralny ślub kościelny w otoczeniu górskim wygląda zjawiskowo!

W Polsce znajdziecie wiele wyjątkowych miejsc na wesele, gdzie można zorganizować coś innego niż typowe wesele. Jeśli kochacie góry, możecie wynająć dom, w którym zorganizujecie wraz z zaproszonymi gośćmi całe przyjęcie i dekoracje. Mniejsza liczba gości daje Wam szanse, żeby pójść na całość! Gości możecie zakwaterować w luksusowej karczmie lub w hotelu. Uroczysty obiad może być bardziej ekstrawagancki, zawierać degustację najlepszych win czy pokaz sommeliera dla zainteresowanych gości.

Dużą zaletą takiego kameralnego ślubu, jest to, że pozwala on Wam na przeżywanie tego dnia w bardziej intymny sposób. Zapraszacie świadków, rodziców, być może najbliższych przyjaciół. Emocje towarzyszące Wam pośród grupy naprawdę najbliższych osób, będą nie do opisania. Być może nie lubicie się czuć gwiazdami, tańce do białego rana to nie Wasz klimat, a zamiast hucznej zabawy wolicie rozmowy towarzyskie.

Kameralny ślub w górach w Hotelu Dębowy, Ceremonia kościelna, Fotograf Ślubny

Ślub w małym kościółku w górach. Jaki kościół wybrać?

Ostatnio zauważyłem, że coraz więcej moich par ślubnych wybiera na swój ślub właśnie nie wielkie kameralne kościółki i parafie. Mały drewniany, zabytkowy kościółek w górach, mieszczący zaledwie kilkanaście osób, a potem przyjęcie w pięknym ogrodzie, pod gołym niebem to coraz częściej występujący scenariusz. Czy właśnie takie miejsce ceremonii i przyjęcie nie wydaje się Wam bardziej atrakcyjniejsze i inne niż powszechnie występujący obiad w znanej restauracji? Chyba nie ma nic bardziej romantycznego niż ślub w małym kościółku w górach w otoczeniu Waszej rodziny i najbliższych. Tak naprawdę co może być bardziej marzycielskiego niż zawarcie małżeństwa w jednym z niesamowitych górskich miejscach na wesele w Karkonoszach lub w Tatrach w otoczeniu żywej natury? Dodatkowo miejsca na ślub w górach są piękne o każdej porze roku. Mają przytulny charakter, który jest szczególnie odpowiedni podczas chłodniejszych miesięcy w roku.

Zarówno w Zakopanem oraz w Karpaczu jak i na całym górskim szlaku znajdziecie wyjątkowe drewniane świątynie. Mogą one znajdować się w samych górach, mogą mieć wspaniały widok na Karkonosze, mogą być w centrum Tatr. Każdy kościółek będzie niepowtarzalny, niektóre bardziej znane, niektóre mniej, ale wszystkie na pewno wyjątkowe. Posiadają zdobione, drewniane ołtarze, wspaniałe witraże. Cała konstrukcja jest drewniana a to wszystko powoduje, że są bardziej kameralne i urokliwe. Ceremonia ślubna w takim miejscu na pewno będzie bardzo ciepła i ujmująca.

Wszystkich szukających odpowiedniego kościółka na swój ślub odsyłam do mojego artykułu, w którym znajdziecie pełną listę najbardziej romantycznych kościołów i kaplic w górach oraz w całej Polsce.

Ślub w małym kościółku w górach, Kaplica Św. Anny na Płazówce, Fotograf Ślubny, Fotograf na Wesele, Daniel Tarka

Zabytkowe kościółki w Polsce

Za górami, za lasami, w wielu dolnośląskich miejscowościach czas zatrzymał się w miejscu. Małe drewniane kościółki są świadkami miłosnych historii. Niby skromne, ale z przepychem. Niby szare, a jednak kolorowe. A w środku zapach kadzidła, blask świec, potężne organy grające Marsz Mandelsona, który rozbrzmiewa po górach i dolinach pobliskich wiosek. Urok takiego miejsca, gdzie świadkami są czasami nawet szczyty gór i stare świerki, trudno ubrać w słowa, a ślub w nim jest z pewnością jedyny w swoim rodzaju. Któż by nie chciał wziąć ślubu w takim miejscu? Z dala od zgiełku miasta i pędu życia codziennego. Ceremonia ślubna to wyjątkowa chwila, która zapada w pamięci na całe życie. Mały, kameralny drewniany kościół może być urokliwym miejscem zaślubin i wspaniałym dopełnieniem piękna Waszej uroczystości.

Zobaczcie kilka wybranych propozycji:

 • Kościółek w miejscowości Święty Marek, p.w. Świętego Marka
 • Kościół św. Jadwigi w Rybnicy Leśnej
 • Kościół Wang w Karpaczu
 • Kościół p.w. Matki Boskiej Śnieżnej w Sierpnicy
 • Kościół filialny p.w. św. Idziego Opata – Chełstów
 • Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego – Grabowno Małe
 • Kościół św. Jerzego w Kromnowie – Kromnów
 • Kościół parafialny św. Józefa Oblubieńca – Międzygórze
 • Kaplica Jaszczurówka, Zakopane
 • Kaplica Św. Anny na Płazówce
 • Kościół w Kościelisku
 • Parafia św. Marcina w Grywałdzie
 • Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP
 • Kaplice Kopalni Soli “Wieliczka”
 • Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach
 • Kościół w Szalowej
 • Śnieżnica w Beskidzie Wyspowym
 • Kościół w Haczowie

PS. Nie zapomnijcie sprawdzić naszą pełną listę kameralnych małych kościołów w górach oraz w całej Polsce dostępną na naszym blogu.

Ślub w małym kościółku w górach, Fotograf Ślubny, Fotograf na Wesele, Daniel Tarka

Kameralny ślub w Tatrach

W polskiej części Tatr są miejsca, gdzie za zgodą dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego istnieje możliwość urządzenia ceremonii ślubnej z udziałem urzędnika Stanu Cywilnego. Wielu z Was, którzy postanowili powiedzieć sobie „tak” marzy się takie wyjątkowe wesele na Podhalu, w typowo folklorystycznej krasie, na kilka dni i z mocnym przytupem. Wesele w górach podkreśla związek nowożeńców z wybranym regionem. Jednak, niekoniecznie musieliście się urodzić np. w Tatrach. Może poznali się w tych górach, uwielbiacie wspinaczki bądź po prostu odpowiada Wam wyjątkowy klimat tego regionu. Spójna koncepcja bardzo dobrze to podkreśla. Dodatki i dekoracje łatwo można dopasować do górskiego klimatu. Dobrym pomysłem będzie także regionalny ubiór, nie tylko pary młodej, ale także gości. Takie stroje idealnie będą się komponować z góralską architekturą, zarówno kościoła, jak i sali weselnej.

Hotel Bugatti Wesele

Kameralny ślub w Karkonoszach

Wesele w górach to dla par z innych części kraju świetna okazja do połączenia ślubu i podróży poślubnej. Zamiast spieszyć się zaraz po weselu na daleką podróż, warto nacieszyć się tym, co jest akurat pod ręką – pięknem gór. Kilka dni wystarczy, aby nacieszyć się ich wyjątkowym klimatem i przy okazji zorganizować sesję poślubną. Zdjęcia z widokiem na piękne doliny i jeziora, czy ośnieżone szczyty to wyjątkowa pamiątka dla każdej pary młodej. Okolice Karpacza słyną z pięknych widoków – miejsca do sesji nie trzeba długo szukać! Polskie góry to także miejsce bardzo atrakcyjne turystyczne. Karkonoski Park Narodowy odwiedza rocznie ponad 2 miliony turystów! Warto więc udać się właśnie w te rejony. W górach znajdą coś dla siebie zarówno wielbiciele przyrody, jak i miłośnicy zwiedzania zabytków. Najciekawsze miejsca w Karkonoszach to: Karpacz, Szklarska Poręba, Śląskie Kamienie, Zamek Chojnik, Śnieżne Kotły, Wodospad Szklarki, Western City. Park Miniatur i wiele innych! Sala weselna w górach ma więc naprawdę dużo plusów. Warto zakochać się w Polskich górach!

W okolicy Karpacza znajduje się sala weselna dostosowana do każdego charakteru przyjęcia. Jest to Dwór Korona Karkonoszy – piękne miejsce z widokiem na góry. Znajduje się tam wyjątkowa Dworska Sala Balowa (jedna z najpiękniejszych i najwyższych w regionie – ma ponad 9 m). Oprócz tej sali warto rozważyć jeszcze parę mniejszych: Sommelier Club, szkoleniową Salę Refektarz, Bibliotekę Café, Scenę Pub, a także kawiarnię w ogrodzie różanym. Dla każdego coś dobrego!

Sala weselna w stylu rustykalnym. Fotograf Ślubny, Dobry Fotograf Wrocław.

Jak wybrać salę weselną w górach?

Wszyscy wiemy, że wybór idealnej sali weselnej to podstawowa kwestia. Należy o tym pomyśleć odpowiednio wcześnie. Niestety ale kalendarze takich sal wypełniają się błyskawicznie. Dotyczy to szczególnie gorących okresów, w których śluby organizowane są bardzo często, czyli miesięcy letnich. Wybierając salę, przede wszystkim trzeba pamiętać, żeby zwracać uwagę nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale również na obsługę. Na powodzenie tego typu przyjęcia składa się wiele czynników.

Przed podjęciem decyzji warto także zakosztować potraw, które miałyby być serwowane na weselu. Świetna kuchnia to podstawa każdego wesela. Przydatne są opinie o danym miejscu. Poszukajcie informacji w internecie i popytajcie Waszych znajomych. Porozmawiajcie o swoich oczekiwaniach z menadżerem hotelu lub sali weselnej. Musicie się upewnić, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i że Wasza wizja jest zgodna z wizją danego miejsca.

W górach jest wiele sal weselnych. Przede wszystkim należy zadbać o miejsce, gdzie będzie sporo noclegów. Jest to bardzo przydatne. Szczególnie jeżeli goście przyjechali z daleka. Górskie wesele to najczęściej kilka dni zabawy. Każdy chce mieć przestrzeń na odpoczynek. Pamiętajcie, że zawsze warto zapytać się o dodatkowe atrakcje. Wycieczka po okolicy, dodatkowa sesja zdjęciowa. Piękny krajobraz sprzyja kreatywnym pomysłom. Wykorzystajcie cały potencjał tego wspaniałego miejsca.

PS. Koniecznie zobaczcie nasza listę najpiękniejszych miejsc na wesele w Polsce. Polecona została nam przez naszych obserwujących na naszym Instagramie.

Sala weselna w stylu rustykalnym. Fotograf Ślubny, Dobry Fotograf Wrocław.

Podsumowanie

Fotografowałem w najpiękniejszych miejscach na wesele w Polsce i za granicą. Widziałem różne sale weselne. Bardzo się cieszę, że mogłem pracować w wielu miejscach jako fotograf ślubny oraz także jako zaproszony gość bawić się z rodzina i przyjaciółmi podczas ich święta. Z całą pewnością dzięki temu mogę powiedzieć, że są to wyjątkowe miejsca na ślub i wesele, dzięki którym ten szczególny dzień zapamiętacie na pewno na całe swoje życie. Ze swojej strony pragnę podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami.

Bez względu na Wasze odczucia miejsce na wesele musi spełniać określone warunki. Często przy wyborze miejsca decyduje ogród, plener oraz zaplecze hotelowe. Dla mnie osobiście ważne jest, aby serwowane jedzenie było pyszne i ani przez chwile nie zabrakło go na stołach moich gości. Kolejną ważną rzeczą jest kompetentny personel. To dzięki pracownikom goście jak i para młoda będzie czuła się dobrze podczas zabawy weselnej.

Katedra Wrocławska św. Jana Chrzciciela Wesele

Stwórzmy razem coś cudownego i niepowtarzalnego!

Dzięki mojej pracy mogę powiedzieć z całą stanowczością, że kocham to co robię. Przekazuję Wam moją miłość do fotografii na zdjęciach ślubnych w formie reportażu ślubnego oraz podczas innych naszych fotograficznych spotkań. Zawsze możecie liczyć na moje wsparcie i pomoc. Zależy mi tylko na Waszym szczęściu. Nigdy nie ingeruje sztucznie w to co macie robić podczas reportażu ślubnego. Nigdy nie ingeruje w przebieg ceremonii ślubnej oraz składanych życzeń. Nigdy nie mówię Wam co po kolei macie robić. Czasem usłyszycie ode mnie wskazówki, ale tylko po to abyście na zdjęciach wyglądali wspaniale. Wszystko to dotyczy się również Waszych przyjaciół oraz gości. Chcę przede wszystkim sprawić, że pokochacie swoje zdjęcia ślubne i już nigdy o nich nie zapomnicie. Wasze wspomnienia są najważniejsze. Nie przegapcie swojej okazji i zadzwońcie albo napiszcie do mnie już teraz.

Jeśli stawiacie przede wszystkim na dobrą jakość, a nie ilość i poszukujecie dobrego fotografa na ślub, obejrzyjcie kilka moich historii ślubnych w moim portfolio ślubnym i zapytajcie o wolny termin. Skorzystajcie z mojego wieloletniego doświadczenia! Nasza współpraca nie ograniczy się tylko do dnia ślubu. Już na etapie przygotowań chętnie podzielę się z Wami moją wiedzą, pomogę w wyborze lokalizacji na sesję, zadbam, abyście w dniu ślubu nie martwili się o fotograficzne aspekty. Moja praca jest dla mnie przyjemnością, z której czerpię ogromną satysfakcję ciesząc się szczęściem Waszym i Waszych bliskich.

Zapraszam Was również na mojego ślubnego bloga. Znajdziecie tam wszystko czego potrzebujecie aby dobrze przygotować się na Wasz ślub. Najlepsze porady ślubne, najnowsze reportaże ślubne i wiele innych inspiracji ślubnych najdziecie na mojej stronie. Zapraszam!

Środa Śląska Ślub Wesele
Znacie jakieś inne ciekawe i wyjątkowe miejsca na wesele w stylu boho, rustykalnym, vintage, glamour, tradycyjnym lub innym? Koniecznie podzielcie się z nami tą wiedzą w komentarzu.

Fotograf Ślubny Daniel Tarka należy do Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów Ślubnych

ZADZWOŃ DO MNIE

WEJDŹ DO MOJEGO ŚWIATA ŚLUBÓW NA INSTAGRAMIE @DANIELTARKAPHOTOGRAPHY

*Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać utwór bez zgody autora © Fotograf Ślubny Daniel Tarka

Leave a comment